• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Japanci, hahaha Yanmar, a kroz tvoje Gradište ih je prošlo nekoliko stotina bar, što s porezom, a što bez njega -uglavnom. :icon_super::drink:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Svi ti japanci su u mojoj ulici. Gledam ih sve barem svaki treči dan
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
I opet on...

Zašto je to tebi sranje? Da imam viška par tisuća eura, prvi bi otišao kod njega i kupio taj jedan malo traktor. Radim takve "gluposti" da bi ja taj traktor mogao koristiti skoro svaki dan.
Hoćeš neki manji vinograd radit sa IMT 560 iil ćeš takav uzet? Hoće netko tko ima jedno jutro okućnice i voćnjak uzeti Zetora 7340 ili to malo sranje?
Zbilja pišeš gluposti...
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
824
Ne pišem gluposti, jedan moj susjed ga je kupil da si malčira vočnjak par puta godišnje i nakon godinu dana mu se doslovno raspal i jedno kaj je mogel je bil ga dati u staro željezo ili ga prodati u djelove.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Ja sa njim održavam 4 ha voćnjaka i učinim pokoju uslugicu; košnju, oranje, frezanje kad stignem, tolko da si pokrijem gorivo i priskrbim za pivicu.:drink::icon_pidu:
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Ne pišem gluposti, jedan moj susjed ga je kupil da si malčira vočnjak par puta godišnje i nakon godinu dana mu se doslovno raspal i jedno kaj je mogel je bil ga dati u staro željezo ili ga prodati u djelove.

možda je susjed nabasal baš na takvog, al moguće i da je on to tjeral ko Božek grešnu dušicu, bez ikakvog održavanja, sa malčerom koji ne odgovara širinom jačini taktora... ako kod dinga izdrži održavanje 4 ha voćnjaka plus usluge, onda i nije preloš...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Danas se stuklo nešto kukuruzovine,i starog kupusa zaraslog u korov...
Parcela s kukuruzom je kod rijeke,i jedan dio je bio poplavljen, voda nanosila ze metar drva,sve sam pokupio ali jedan komad je ostao i dosao pod malcer,a on skocio pola metra u zrak. nasrecu,nikakvog kvara nije bilo...


capture screen


picture share


hosting images

post img
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
.. ali jedan komad je ostao i dosao pod malcer,a on skocio pola metra u zrak. nasrecu,nikakvog kvara nije bilo...

s vremenom se naviknes na takve stvari. nesmije mu ni biti nista. preskoci i vozi dalje. zatvoris se u kabinu da ga ne slusas i gas! :(y):
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Sve to ide dok mu ne dodje malo veca prepreka.. e onda mu ne gine balansiranje kao meni.. Inače odlicno izgleda. Kojom brzinom teras u kuruzovini?
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Evo probo i ja svog tehnosa 170mu. Bome je imo vatreno krštenje. Očistio dvije rali šikare za koju definitivno nije predviđen ali uspio je odraditi do kraja bez kvara. Čak je nekoliko puta ugasio đonija 6200 od 85ks. :( Ako ubuduće nekaj na njemu ode nebudem niš bogca krivil. Ovo kaj sam s njim očistio uslužno bi me koštalo najmanje 1000€. Već se je amortiziro 25% :icon_thumright: Inače ima reverzibilni reduktor tak da sam sve malčiro u nazad jer je šikara bila viša od kabine traktora.

PS: na rotoru se ne poznaju udarci čekića, stvarno nemam pojma kaj je onda radio onaj tip kaj je Hrvoje stavio slike.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
baš si kupovao malčer za šikaru pa si zato uzeo 170 širinu? jer ako ti treba za sve ostalo, trebal si uzeti 200 tehnosa, to johny ne smije u kukuruzovini ili travi osjetiti.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Vidim ljepo dela malčer.

pa eto,zasad ide super, ali nisam jos puno ni radio,oko 2ha dosad...

s vremenom se naviknes na takve stvari. nesmije mu ni biti nista. preskoci i vozi dalje. zatvoris se u kabinu da ga ne slusas i gas! :(y):

ja sam pocetnik u malciranju,i nije bilo ugodno za vidjeti,prvo mi je pala na pamet reakcija od starog da se slucajno malcer potrgal u prakticki prvom radu... :) no,ne bi smjelo toga vise biti, ne mislim krciti sikare s njim ili nesto slicno,ne samo zbog malcera,nego i zbog traktora... nije mi ga volja utjeravati u šiblje i trnje...

Sve to ide dok mu ne dodje malo veca prepreka.. e onda mu ne gine balansiranje kao meni.. Inače odlicno izgleda. Kojom brzinom teras u kuruzovini?

isao sam trecom i cetvrtom sporom.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Otac je prošle godine probao malcirati kuruzovinu iza beraca kod nas i 6245 je išao drugom sporom jer mu je jako teško.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Danasnje malciranje kukuruzovine. Negdje treca, negdje druga spora ( ili radna ) ....
 

Prilozi

  • DSC00002.jpg
    DSC00002.jpg
    82.5 KB · Pregleda: 147
  • DSC00003.jpg
    DSC00003.jpg
    84.1 KB · Pregleda: 148
  • DSC00004.jpg
    DSC00004.jpg
    82.7 KB · Pregleda: 122

Najnoviji postovi

Na vrh