• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Dečki, nema lamelu u getribi, jer je ni netreba (remeni prokližu umjesto lamele), već ima flajlauf (jednosmjernu) spojku ili čegrtaljku.
 

VFR1

Član
Tu od
2 Lis 2014
Poruka
34
Pajdaši, tko zna do kojeg kontrolnog šrafa (gornj ili donji) se natoči ulje u reduktoru Poljostrojevog dvorednog tarupa? Natočim do gornjeg pa.mi ga malo baca na odušak .
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
moj ima 4 remena,i isto lamelu u getribi... jos sam se cudio kako je s njim dosao obican kardan,ali poslije sam skuzio... ovaj moj je ko igracka naprema tehnosu... i velis da ga 3511 moze nositi?

Ma 35-tak ga nosi bez problema jedino gdje je veće brdo okrenem se i picim u rikverc :). Ali kažem gdje je gusta trava 1 spora pun gas mu je puna kapa.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Pajdaši, tko zna do kojeg kontrolnog šrafa (gornj ili donji) se natoči ulje u reduktoru Poljostrojevog dvorednog tarupa? Natočim do gornjeg pa.mi ga malo baca na odušak .

on ce izbacit višak,i bit ce ok...

Ma 35-tak ga nosi bez problema jedino gdje je veće brdo okrenem se i picim u rikverc :). Ali kažem gdje je gusta trava 1 spora pun gas mu je puna kapa.

onda ce i ovog mog mali ferguson moci nosit...makar ove godine on nema sto malcirat,a do druge sezone bi trebalo doci nesto jace...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Pajdaši, tko zna do kojeg kontrolnog šrafa (gornj ili donji) se natoči ulje u reduktoru Poljostrojevog dvorednog tarupa? Natočim do gornjeg pa.mi ga malo baca na odušak .
Negdje oko polovice multiplikatora ti je više neg' dosta.
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Ja jučer išao malčirati slamu koja nije izbalirana i na toj parceli se već godinama ne možemo riješiti Čičoke pa sam odmah i nju izmalčirao dok nije počela formirati gomolj.

61041958476032571875.jpg


24184189346390590648.jpg
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
onda ce i ovog mog mali ferguson moci nosit...makar ove godine on nema sto malcirat,a do druge sezone bi trebalo doci nesto jace...

Mislim da će to ferac nositi i raditi s njim, ali da li će ti kardan pasati i sumnjam da imaš povrat ulja na njemu da možeš skopcati crijeva od hidraulicnog pomaka.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
imam pojačani kardan koji paše na njega... a malčer namjestim s proximom,i zakopčam na ferca, cilindar bi trebao ostati pod pritiskom i to ne smije mrdati... ali,ako bude sve u redu,doci ce jaci srednji traktor,pa se imt nece morati muciti s malcerom...
 

VFR1

Član
Tu od
2 Lis 2014
Poruka
34
Negdje oko polovice multiplikatora ti je više neg' dosta.

Hm, oko polovice kažeš, a gornji šraf je iznad pola a.donji ispod pola . Sto mu gromova kad su stavili dva šrafa jer reduktor može biti lijevi i desni pa se može okretati za 180 stupnjeva!?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Jeli možda neko pravio kakav malčer sa ovim reduktorom , dali je konstruktivno dovoljan za neki ''helikopter'' *
Valjda je od IMTa , redukcija je 1:1,7 otprilike



remenica s kojom pokrečem vršalicu....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Znam da je od toga ali koliko je konstruktivno jaka za neki malčer , izgleda niko nije pravio od ovoga neki malčer
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Znam da je od toga ali koliko je konstruktivno jaka za neki malčer , izgleda niko nije pravio od ovoga neki malčer


negdje sam vidio podatke od te remenice, al više neznam gdje, jel to bilo možda u katalogu od imt 533, mislim da piše prijenosi omjer, težina remenice, promjer, max snaga koju može podnijeti......itd
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Jel neko od vas probal s roto malcerom ovak nekaj malcirati i kolko je to uopce dobro za takav malcer odnosno koliko dugo on to može raditi a da se nekaj ne strga?

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=aS0GGxChyTQ[/YT]

Ima još takvih snimki di ljudi malciraju granje s roto malcerima a nekak mi se cini da je to malo previše za taj stroj. Ovaj gore isto ima fest debelih šiba....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Nije to nikaj.
S takvim malčerom znaj i rušiti manja stabla, do 10-tak cm debljine.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
To je Bobin snimaj malčiranja zapuštenog šljivika.
Imam jedno pitanje za majstore, na koliko mogu tjerat takav metalkijov malčer širine 140 sa mojim ursusom 355? Malčiral bi kukuruzovinu, ostatke od tikvi i travu do metra visine?
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Nije to nikaj.
S takvim malčerom znaj i rušiti manja stabla, do 10-tak cm debljine.

Cekaj, sad me zezas il ozbiljno?? Na koju foru s tim smeljes stablo od 10 cm promjera? Kak ga srušiš i kak to noževi i getriba podnesu?
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Takvi rotomalceri nemaju klasična tri noža nego ima ko dva kruga izmedju kojih su nozevi a nož je na osovini i on kad udari u drvo okrene se oko te osovine tak nemre niš nastradat tipa ko polusumari koji imaju batove koji se okreću oko svoje osovine
 

Najnoviji postovi

Na vrh