• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
180 univerzal mora tirati, ne brini se... a i lijepo ti pokrije trag traktora, a ak si strahu da u opakoj kuruznici nebu išel, uzmeš 2 reda, ne trebaš ga cijelom širinom tirati..
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Ja sam sa svojim Uni 643 tjeral Berti 220cm, Tehnos 200cm, Zanon 200cm, Gramip 200cm. Tjera on to bez problema. Gdje je manje mase ide u 2 sporoj, a gdje ima puno mase u 1. ili sam vozio tako da ne malčira cijelom širinom. Gramip od 180cm bude tjeral ko od šale, a pokrival ti bude trag.

Taj uni ima 64ks.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Ako sa 64ks nemoze vrtiti 180cm malcer, zapalio bi ga :icon_lol:
Sa 75ks radim sa 220cm bez greske,a ako se ne varam tu se radi o k modelu koji je otvoren te samim tim laksi za vrtit.
No,svatko zna za sta je njegov traktor sposoban :icon_wink:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,175
Neke stvari mi nisu jasne...na internetu sam našo taj malčer pod nazivom GS55,međutim ,moj susjed ima na svom GS55K...ko je sad tu lud ko blesav??


10408948_316910985163295_1336814429974150072_n.jpg
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Tino oznaka K je kukuruzar ili da ti prevedem ima vrata iza a samo gs55 je bez vrata iza i zatvoren je
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Očito je onda taj gs 55K, samo su krivu naljepnicu stavili, ne vidim u čemu je problem, ak pogledaš katalog od oba dva, isto su teški, znači isti malčeri, ovaj K ima varata za lakše izbacivanje mase, obični 55 je tipični hard-core "melji dok ne smelješ pa možeš dalje" :)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Ako si toliko zapeo za manji, uzmi njega i gotovo.
Nakon sto ga probas, javi se sa dojmovima..
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Ja sam sa svojim Uni 643 tjeral Berti 220cm, Tehnos 200cm, Zanon 200cm, Gramip 200cm. Tjera on to bez problema. Gdje je manje mase ide u 2 sporoj, a gdje ima puno mase u 1. ili sam vozio tako da ne malčira cijelom širinom. Gramip od 180cm bude tjeral ko od šale, a pokrival ti bude trag.

Taj uni ima 64ks.
Jurica, daj napiši dojmove od tih marki..koji najbolje radi..ja sam probal s gramipovim, gdje je malo zagrnit kukuruz i nisam zadovoljan, u jarku je sve ostalo, sad sam vidio da kolega čiji je gramip, uz malčiranje gdje nije bilo zagrnuto,potanjurao radi lakšeg oranja, dok sam vidio jednog..ali neznam koje marke..po zagrnutom napravio mrvice da netreba tanjurati..zato vjerojatno ima razlike u marki malčera a sigurno i kaj koji ima..ovaj gramip s kojim sam probal ima bate.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
ak mene pitaš, Da, i s gramipom ostaje puno krupnijih ostataka, od ovog drugog što sam vidio, a kolega isto s t 40
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Za kukuruzovinu su bolji Y noži.
Bati nisu toliko efikasni, pa je možda zato razlika.
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Gramip mi se nije dopao. Ima tri remena( ne možeš dosta zadegnutu remene a da ne klize),slabo usitnjava, otpala su vrata sa malčera usred malčiranja. Zanon dobro usitnjava ali se štedilo na materijalu kod izrade. Berti i Tehnos su po mojem iskustvu tu negdje. Ne proklizavaju remeni, dobro usitnjavaju, kvaliteta izrade na nivou. Svi malčeri su sa batima i radili su u istim uvjetima- malčiranje kukuruza, po krumpiru, vočnjak.
 

Najnoviji postovi

Na vrh