• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Slikano prije 2 tjedna
XMGuAb.jpg

NMGyFW.jpg

sETbx9.jpg

7EMgFO.jpg

SQ1ecp.jpg

3YCI56.jpg
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Kaj je da je, al ovaj 5136 izgleda nekak "zajebanije"(u pozitivnom smislu)..
Al sigurno je tak i raditi s njim (u negativnom smislu).. :D:
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Videl sam ih i ja nedavno,massey mi je najjaci,imaju jos 1 IMT-a sa rotokosom ako se ne varam
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ZJ meni su rekli obratno ali obavezno otvorena vrata .

trebalo bi finije raditi kad su vrata zatvorena... ili ne? ja na zanonu imam vrata,ali nisam ih ni pokušaval otvarati...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
otvorena vrata - masa brže izlazi i manje se usitnjava. zatvorena vrata - masa kruži dok se ne usitni toliko da pada na dno.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
pa da,to je logicno,ali me zbunil Željkov post... Vrata su tu da pomognu ako je traktor preslab...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
zavisi koliko ti treba biti usitnjeno. za ostatke u voćnjaku ili vinogradu, bolje da što više usitni, a za kukuruzovinu nije baš toliko bitno. ako je sirova, gušit će se. ili, kao što se meni prošle sezone dogodilo, polomit kardan. ali, to mi je bila godina za lomljenje kardana, pa sam naviko :D:
probaj u travi otvorit vrata, izgleda ko da je vol išo i pišo ako je malo veća. sa zatvorenim vratima sve lijepo ostane po tragu, ne razbaca ništa.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ma nebum ih ni otvaral, za proximu je to i ovak i onak premali malcer,pa nek ona melje, jedino ako dogodine malom ponestane sape... :)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,172
Počeo sam polako malčirati strništa. Išao sam prvom direkt :). Površina je bila nekih 1.81 ha ili nešto preko 3 rali.













I završio sam u noćnoj smjeni :)


 

WinTeRFeLL

Novi član
Tu od
19 Lis 2014
Poruka
8
Pozdrav! Novi sam ovdje pa vas sve pozdravljam.
Trebam malu pomoć.
Potreban mi je malčer, pa ga planiram uzeti što prije (tjedan-dva). Nudi mi se ovaj malčer Gramip GS 55K 180cm i to veoma povoljno, te bih ga najvjerojatnije uzeo. http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/malcer-gs-55k-180-oglas-13077979

Ehh ali uvijek ima onaj ali. :(giggle):
Trenutno imam imt539, znam da nije baš traktor za to, ali u planu mi je kupnja većeg traktora ( cc80ks), no ne ove godine vec sljedece, tj. kad mi se malo financije poslože (trenutno imam nekih drugih bitnijih stvari za napravit). E sad ne uzima mi se mali malčer pa da kasnije kad kupim veći traktor ga moram mijenjati.
Pa da vas iskusnije o tome pitam. Dal će imt539 moći radit s njime te ga NOSIT (što mi je isto dosta važno). Malčer je težak 396KG. ( Čitao sam ovu temu i vidio neke da su već nosili malčere i 200cm širine s imt533 pa kak se to ponaša u prijevozu?)

Da dodam. Trenutno nemam puno toga za malčirat ( dok ne dođe veći traktor onda ce biti posla). Najviše će malčirati kuruznicu ( 1 hektar max na godinu), te ponešto trave, skoro zanemarivo. Pa da vas pitam dal će to ići s njime ili mu je 180 previše, mislim da mi se ne raspadne traktor :icon_hang:
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Previse je to njemu. Ubit ces traktor po mom misljenju. Ja sam imao prilike malcirati sa 533 i ORSI 160. I u kukuruzovini nema sanse. Jedan krug, pa hladjenje.. zelenu masu, travu i korov sam mogao razbijat. Ali i to mu je previse.
Evo par videa, pa vidi kako je kod mene bilo...

Zelena masa:
https://www.youtube.com/watch?v=5H4z6pmcWEA&list=UUSjhsMmIBaoNwz71tbtGBkw

Malo ekstremniji uvjeti:
https://www.youtube.com/watch?v=KadaSB5H6T8&list=UUSjhsMmIBaoNwz71tbtGBkw&index=8

I opet zelene mase:
https://www.youtube.com/watch?v=HS0r3CDw22M&index=9&list=UUSjhsMmIBaoNwz71tbtGBkw

I vidi se iz videa da mu je ovo puuuuna kapaa...
Tako da, u kukurzovini malcer sa 180cm zahvata, nebu islo.. Nikako...
Ici ce kratko vrijeme, dok ti traktor ne otkaze poslusnost... :/
 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,172
Super ti malčira tehnos, jel sad radi bez problema?

Radi onako kako i treba :). Imam dosta toga za malcirati još nekih 10 rali strnjaka i nekih zaostataka na livadama koje nisam uspio pokositi.
 

WinTeRFeLL

Novi član
Tu od
19 Lis 2014
Poruka
8
Previse je to njemu. Ubit ces traktor po mom misljenju. Ja sam imao prilike malcirati sa 533 i ORSI 160. I u kukuruzovini nema sanse. Jedan krug, pa hladjenje.. zelenu masu, travu i korov sam mogao razbijat. Ali i to mu je previse.
Evo par videa, pa vidi kako je kod mene bilo...

Zelena masa:
https://www.youtube.com/watch?v=5H4z6pmcWEA&list=UUSjhsMmIBaoNwz71tbtGBkw

Malo ekstremniji uvjeti:
https://www.youtube.com/watch?v=KadaSB5H6T8&list=UUSjhsMmIBaoNwz71tbtGBkw&index=8

I opet zelene mase:
https://www.youtube.com/watch?v=HS0r3CDw22M&index=9&list=UUSjhsMmIBaoNwz71tbtGBkw

I vidi se iz videa da mu je ovo puuuuna kapaa...
Tako da, u kukurzovini malcer sa 180cm zahvata, nebu islo.. Nikako...
Ici ce kratko vrijeme, dok ti traktor ne otkaze poslusnost... :/

Ali šta malčer od 180 cm ne uzima isto dva reda kao i 160, šta nebi trebalo biti isto ? Korova u kuruznici skoro da i nemam, pa mislim da bi samo jedan dio malčera radio ne cijeli.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Najbolje da posudis od nekoga i da probas prije.
Ako si pogledao videa, vidis kako izgleda kod mene. Samo u zelenoj masi. A kukuruzovini je teze. Prosle godine sam malcirao z tim malcerom iza beraca, i velim iza svakog kruga je bila pauza zbog hladjenja jer mu je to bilo previse.
I da ga tako silujem 2 sezone na svim parcelama, razisel bi se.
Javit ce se oni malo bolji znalci i savjetovati te. Ali po mom iskustvu, tesko, gotovo nema sanse.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Ali šta malčer od 180 cm ne uzima isto dva reda kao i 160, šta nebi trebalo biti isto ? Korova u kuruznici skoro da i nemam, pa mislim da bi samo jedan dio malčera radio ne cijeli.
Krivo misliš., svaki malčer radi cijelom svojom širinom jer kukuruzovina se raspodjeli po cijeloj njegovoj širini i tada ju melje, jer ona kad padne na zemlju nije više točno u redu na 70 cm, nego po cijeloj površini parcele, i normalno malčer od 180 cm guta tu širinu, a manji manju širinu i time manju masu za malčiranje
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Ako ides polovicom malčera po več malčiranom trebo bi moć izdržat to,a glupo je dva puta kupovat malčera ako si siguran da ces uzet jači traktor
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
ja imam takvog i mali ga nosi bez brige,ali raditi s njime baš i ne.ide nekak s otvorenim vratima,ali neke ozbiljnije zahvate tipa nekoliko jutara nebi preporučil.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako ides polovicom malčera po več malčiranom trebo bi moć izdržat to,a glupo je dva puta kupovat malčera ako si siguran da ces uzet jači traktor

Nebu si puno olakšal ak ide s pol malčera po več zmalčiranom. Naime malčer ponovno uvlači več usitnjenu kuruznicu i ponovno ju usitnjava.
 

Najnoviji postovi

Na vrh