• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,021
kojom brzinom sa zetorom malčirate kukuruzovinu?
šta mislite o roto malčerima(sa trokrakim nožem)
 

WinTeRFeLL

Novi član
Tu od
19 Lis 2014
Poruka
8
Ako ides polovicom malčera po več malčiranom trebo bi moć izdržat to,a glupo je dva puta kupovat malčera ako si siguran da ces uzet jači traktor

Da bas to glupo mi je kupovat veći malčer za godinu dvije, a i ovaj mi je veoma povoljan.

A ako imam otvorena vrata na malčeru, nebi mu to trebalo dosta olakšati posao nego kad bi bio 160 sa zatvorenim vratima ?
Ali ako neće ići kao što vi kažete onda mi ne preostaje nista drugo nego uzeti manji npr 160 ili čak 140.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
U kukuruzu bi mu moglo biti poprilicno tesko ali ostalo bi morao savladati.. Ako si siguran da ces nagodinu uzeti nesto jace, uzmi ga. Ovu jesen ce 539 prezivjeti. Ako je dobar..

Nikad, ali bas nikad mi 533 nije zakuhao sa malcerom. Znate sta je radio i koji je malcer u pitanju. vjerojatno sam vec i dosadan s tim.. Kada bi temperatura dosla blizu 90, ocistio bi kiler od lisca i trave te nastavio dalje.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Nebu si puno olakšal ak ide s pol malčera po več zmalčiranom. Naime malčer ponovno uvlači več usitnjenu kuruznicu i ponovno ju usitnjava.

kako ces usitnit nesto sta je vec usitnjeno po tvojoj logici do kad bi malcer trebo
Usitnjavat do prasine? Sve sta je vec usitnjeno ce samo proc kroz malcer i ne predstavlja veliki trosak snage
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
pa ako samo prođe kroz malčer, opet će ga samo usitinit, pa nije malčer ovca pa da neće jesti ono što je već pojela... i opet će biti opterećenja na sustav. i što je još nepotrebnije, neće biti jednoliko opterećenje, nego će se ta strana svaki puta manje naprezati i manje trošiti noževe, a samim time i izbacivati malčer iz centra...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Upravo je jer kad usitni do jedne mjere nece na manje...za tu jednu godinu skroz nebitno ali ako je vama savjet da za ovu godinu covjek kupi manji malcer radi svih ovih nebitnih fantazija onda ok,ali srecom mislio da je shvatio da za to vremensko razdoblje nikome nece bit nista...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Susjed planira kupit malcer jos ovaj tjedan pa se dvoumi...koji bi bilo najpametnije uzet za 539 ...malciro bi cijelu stabiljku kukuruza i travu
 

WinTeRFeLL

Novi član
Tu od
19 Lis 2014
Poruka
8
Hvala svima na savjetima!
Odlučio sam pošto je to ipak prevelik malčer za 539, da neću ove godine ništa uzimati. Zamolit ću nekoga da mi posudi ove godine malčer(valjda cu se nekako snaći :) ), a onda sljedeće godine kad dođe veći traktor tad ću si kupiti i novi malčer pogodne veličine za njega.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Po meni ti 533 i 539 nisu za malcere 90% tih traktora je u banani i malcer će ih samo dokrajciti
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Njegovi dva su ispravni i odrzavani...jeftinije je da si sam malcira kak god pogledas neg da mu neko drugi
 
Posljednje uređivanje:

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Pitanje je i koliko dugo bude radio a napisao si da uz kuruzu ima i ostalog a onda bu sigurno htio malo i kupinu neku mljet pa neku svibu svi smo takvi i onda bu 539 kihnul
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Nije moje...nek drobi
Koji bi mu bil idealni? on misli na neki 140 maschio ili INO s vratima
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Vec sam pisal, al da ponovim. Moj ujak ima Maschio 160cm. Kupljen za obradu 1h vocnjaka. Naravno nadje se i kuruznice, nista pretjerano. Ali zna i krosnje drveca koja ostane poslje sjece pomalcirat, jer on naime sve skuri u peci kaj hoce goreti:icon_eyes:.
Da i cesljeve je poskidal sa malcera.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala svima na savjetima!
Odlučio sam pošto je to ipak prevelik malčer za 539, da neću ove godine ništa uzimati. Zamolit ću nekoga da mi posudi ove godine malčer(valjda cu se nekako snaći :) ), a onda sljedeće godine kad dođe veći traktor tad ću si kupiti i novi malčer pogodne veličine za njega.

Ak ti je malčer povoljan, probaj s otvorenim vratima (ako ih ima), ili ga kupi za slijedeću godinu, a ove, ako je traktoru preteško, kao što sam veliš, posudi malčer ili koristi uslužno malčiranje.

Krumpironja, mislim da ti je nakon pojašnjenja koje je dal itp sve jasno.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
A daj mi reci kak ti neko može reć u kojoj brZini malcira ,za mene ne postoje roto malceri to su kosilice
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
ne mogu to biti kosilice ako usitnjavaju masu (bolje ili lošije, to je već druga stvar), a kosilice slažu otkose, odnosno režu iznad korijena i ostavljaju masu. probaj izmalčirat djetelinu pa je daj životinjama...
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Evo jedne kosilice za travicu u akciji,na slici je prvi prohod,nakon drugog to več lići nećem,nađe se tu i tamo koji veči komad al zanemarivo. Po meni za jedno obično gospodarstvo taj malčer čisto zadovoljava,a i opravdava cijenu. Plačen 6600,za svoje potrebe otplatit ču ga za 5 godina,al ak računam da još sastrane nešto izmalčiram i to pretežito prebijem nekako otplatit ču ga već za max 3 godine. I kaj mi najbitnije izmalčiram si kad hoču i kolko hoću. A za travicu kosit baš i nije,za to je pretup,ne pokosi baš nešto
 

Prilozi

  • DSC_0042.jpg
    DSC_0042.jpg
    53.4 KB · Pregleda: 189
  • DSC_0044.jpg
    DSC_0044.jpg
    65.9 KB · Pregleda: 225
  • DSC_0043.jpg
    DSC_0043.jpg
    40 KB · Pregleda: 209
Na vrh