• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
A nije baš uludo.. ostala je slama i gdje je god red slame zna mi se zastopati plug, a i ostaje slame vani. A ovako sam prvom direkt preletio to za sat vremena i imam čistu zemlju.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
ovak zanima posto su lageri za druge marke malcera ako ste mjenjali,jer sam danas zvao u trgo agenciju I lager commerce I ostal sam blago receno sokiran ima neki kineski za 81kn,ali faagov je 340kn a u lager comercu je bio 519 +pdv naravno jedan komad radi se o lageru za valjak
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
A kakav lager? Samoudesivi, bačvasti?
Ova FAG-ova cijena i nije velika, samo je pitanje kvalitete. Bačvasti su skupi ko dragi kamen.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Evo i ja danas pustil malčer u probu! 120cm radne širine, ursus se igra sa njim ko sa zvečkom!
[yt]http://www.youtube.com/watch?v=u09KajUn850[/yt]

[yt]http://www.youtube.com/watch?v=e-GiALriST0[/yt]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
A kakav lager? Samoudesivi, bačvasti?
Ova FAG-ova cijena i nije velika, samo je pitanje kvalitete. Bačvasti su skupi ko dragi kamen.

samoudesivi dvoredni kuglicasti
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,525
Dobro da si mu priuštil malu igračku. Kad se navikne onda mu prikopčaj 180 cm. Ne bu ni skužil. :(giggle):
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ma to sam od kuma dopelal u subotu pa sam ga malo sprobal na gradilištu. Znam da bi 180cm tiral bez muke, to sam si posudil prvenstveno kaj pomalčeram kukuruz i dvije zapuštene parcele, tiral sam ga u komadu 1,15h i temperatura se jedva digla par mm.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Imam jedno pitanje za poznavaoce! Ovo malčiranje sam radil u trečoj sporoj na nekih 1800 okretaja, malo mi to sporo izgleda! Sad dok krenem u kukuruz, dali da teram tak dalje ili može to malo brže? Kum je rekel 2-3 reduktor, ali on to tera sa 539 i sa agt-om pa pitam!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
To ti nitko ne zna reći... Potjeraj ga brže,slušaj motor i gledaj dal ostaje za tobom dosta usitnjeno. Može se desiti da bude gušilo traktor,a može biti i da će traktor ići,ali radi veće brzine nebu malčer radil kak spada...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Ako je brzina dovoljno velika, i ako ima dovoljno mase,normalno da ga guši.
Ajd malo razmisli...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,271
Pa razmisli kaj sam ja delal s razpuhanim 533 i 180 malčerom...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Ne znam ja kaj si ti delal,ni kak,samo znam da nebreš prkositi zakonima fizike. A i velim da može bit da bude traktor išel,ali onda ti posel ne valja,jer s malčerom ipak treba polakše...
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Cijelo vrijeme rasprava kaj si ti tincek delal kaj nisi delal brate mili.
dodi sa tih 180 u pravu kuruzu pa udri pocet ce ti ferac ic u rikverc a ne naprijed covjece.
koliko vrtova ti obradujes? htio sam pitat koliko ha al dovoljno je ovako
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Tino, a kaj si to delal?
Uništaval traktor i preskakal busene...rajši se pokrij po vuhima i čuvaj to malo sirotinje za koju se ti nisi zmučil.

I prestani prostačiti!
 
Posljednje uređivanje:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Na onim snimkama se reduktor nije niti ugrijal, a ravnal sam busenje jer sam dal to gradilište jednome da si kosi za krave ali on to preleti jedamput godišnje z večega, pobalira i normalno da se napravilo busenje! Danas me kiša sj..., ali sutra ako nebu padalo idem u probu na kukuruz pa javim dojmove, baš bum probal brže, sporije pa da vidim razliku.
 

imt5550

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
66
Pozdrav sta je sa firmom gramip jesu propali ili nikako da ih dobijem na telefon .?
inace treba mi rotor od malcera za gramipov 140cm
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Ma što reći ja ih zvao za malčer od 160 cm rekli oko 20000 kn .
Ko bi im lud dao novce nisu im strojevi dobri mekani su brzo se troše.
Slovenski ino je 17600kn .
 
Na vrh