• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja bum ove godine probal s tim Unikerom, baš me zanima, čini mi se dost povoljno, a valdja bude i efikasno.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
A ovaj ga hvali na sva usta, a doduše, on ga i prodaje, pa jel... Mislim da je 5 l oko 130 kn+PDV, tako da nije skupo, treba probati, zašto ne. Mislim da se može primjenjivati do -5°C.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mene samo zanima kao razgradnja za kukuruzovinu pošto ima bakterije u sebi, znači pošpricaš i zaoreš.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Po meni,,bolje ititi UREU i tako poboljšati razgradnju ,ali i elemente neophodne za rast naredne kulture..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,211
Pa zavisi sto će raditi s njim. Ali posto će ga tjerat jak traktor mislim da neće biti problema. Ipak je Maschio ozbiljna firma :). Ugl. Kod mene na Tehnosu su vrata bila zatvorena kad sam ga uzeo i u većoj masi se malo nakupljalo na izlazu, ali nije stopalo. I nakon sto sam otvorio vrata traktor od 60ks mi ga je puno lakše tjerao nego prije.

A i koliko vidim sa slike ova guma se može skinuti ako bude problema. Prednost malcera zatvorenih vrata je ta sto puno bolje usitnjava ostatke za razliku od malcera s otvorenim vratima kod kojeg masa brže i lakše ide van, ali ostaje krupnija. Zatvoreni se teže tjera, otvoreni lakše i to je čitava filozofija :).
 
Posljednje uređivanje:

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Hvala na objašnjenju :)
Ma uzet je da se može oko parcela uz šumu malo pomalčirati, da ne raste granje, a i uzeo je u zakup par parcela koje dugo nisu rađene, pa ja izrasla drača, ima visoke suhe trave i svačega, pa da prođe prvo s malčerom prije oranja :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Odličan je malčer,Maschio je dobra firma... Za vrata se ne brini,ja ih na svome uopće nisam otvarao,jedino kad ga čistim,tad dobro dođu...
Sto konjaš se igra s tim,tak da nebude problema...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Da,kod svih je tak,jedino mozes kupiti neki prastari malcer upitne ispravnosti,ili neki profi stroj,koji je skup,i za koji prosjecan kupac nema potrebe. Veci problem su lezajevi,i kompletna konstrukcija,nego getriba.
 

Najnoviji postovi

Na vrh