• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,205
Jbg kod mene ne misle tako. Po njima je ferdzo bolji u svemu, okretniji, dosta teži napred i sl.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Nećemo više o tome,ali ja samo velim,da nisam sentimentalno vezan za imt-a,odmah bih ga mijenjao za 3511...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,205
Decki tema je i dalje malceri :). Moj Tehnos stoji u garazi i čeka ljepše dane za malciranje 10 rali strništa
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A kaj buš sad malčiral nakon svih ovih kiša i snijegova, strnak treba samo plug čim se malo prosuši!
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,205
Ma moj plug ne zaorava nikako. A i slama je ostala pa i zbog tog.. prošle godine mi se na jednom komadu stopao kultivator tj. Prutac gdje je prije bilo loše uzorano strniste
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
To je sad vjerojatno sve polegnuti i zbito u zemlju da nebuš niš napravil ili buš tukel po zemlji s čekićima. Samo zaori koliko moreš kad to vrijeme omogući, a ako nekaj slame ostane vani ne bu niš smetalo osim za oči.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,205
Bolje da si kupio pošten plug nego malčer...

A nije da mi je malčer beskoristan, ali možda bi bilo bolje da sam tad razmišljao o plugu, ali eto nisam. I s malčerom sam napravio jako puno korisnog posla. A dok ne uzmemo bolji plug malčiraću strništa i sve ostalo što treba.













bilo je rada i u ovoj kombinaciji:




[YT]https://www.youtube.com/watch?v=xwQs43sRqDk[/YT]

al većinu posla je odradio 6245, u strništima idem ili petom sporom ili prvom
direkt:






[YT]https://www.youtube.com/watch?v=HkxBVS6kKO0[/YT]
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
fascinante su mi ove kazaljke goriva na zetorima to nikad ne pokaze tocno,ili se mozda ja varam
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,205
Kolega pokazuje kazaljka točno, problem je negdje u masi kod mene pa onda kazaljka lavata. Ali meni je najbitnije da mi radi lampica za rezervu i to je to :).
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ove strnjake sa slika bi zaorao s visokim plugom bez problema, a kao je niski plug, jedan prolaz tanjuračom i ništa ne ostaje. Ja sam prošle godine kukuružnjak zatanjurao s 24 diska i zaorao ga s niskim okretačem, skoro da nije ništa virilo. I to je bilo u lipnju, za heljdu.
Uzmem malčer jedino ako je trava preko traktora i ako ima puno ambrozije, ona je vrag i ne da se potanjurati kako treba, ali to mi se do sada dogodilo dva puta. Bio sam se napravio pametan pa malčirao i kukuružnjak, ali od toga nema kruva, nikad kraja poslu, a zaore se i ovako i onako. Treba održavati zemlju da ne rastu korovi, raditi zelenu gnojidbu ili neku postrnu kulturu posijati. Malčer ima smisla u voćnjaku ili tamo di si ona drveća izmlatio. Za sve ostalo ne vidim neku svrhu. Misli, super je to što će se bolje raspasti u tlu, ali nikad završit, trošiš i traktor bez potrebe. Ne znam, svako radi kako mu je lakše ili bolje, ali to je moje mišljenje...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,700
Suzio sam izbor glede malčera, uzimam definitvno gramipa gs 180... samo sad... uzeti bez ili sa vrata? u suštini dođe na isto zato šta i ovaj koji ima prihvat naprijed nemože raditi, treba drugačiji prijenos imati.. ak ide nazad, isti su.. nekak sam više sad za ovog s vratima, a opet većina kaže da se jako štopa.. i jbg sad na kraju :D:
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Ja sam radio sa dubravinim 220 koji ima vrata i nema štopanja a lakše je traktoru jedino masa bude malo krupnije isječena kad su vrata otvorena sve zavisi šta radiš ali vrata su po meni uvijek bolja
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,205
Ja sam za vrata. Ispočetka su mi na Tehnosu bila zatvorena i 6245 se mučio u većoj masi i stopalo se izmedju valjka i vrata. I onda sam otvorio vrata i to puno lakše ide. Mogu ja uzorati ta strnista bez problema, ali mi plug ne zaorava dobro i većina mase ostaje izvan brazde.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ove strnjake sa slika bi zaorao s visokim plugom bez problema, a kao je niski plug, jedan prolaz tanjuračom i ništa ne ostaje. Ja sam prošle godine kukuružnjak zatanjurao s 24 diska i zaorao ga s niskim okretačem, skoro da nije ništa virilo. I to je bilo u lipnju, za heljdu.
Uzmem malčer jedino ako je trava preko traktora i ako ima puno ambrozije, ona je vrag i ne da se potanjurati kako treba, ali to mi se do sada dogodilo dva puta. Bio sam se napravio pametan pa malčirao i kukuružnjak, ali od toga nema kruva, nikad kraja poslu, a zaore se i ovako i onako. Treba održavati zemlju da ne rastu korovi, raditi zelenu gnojidbu ili neku postrnu kulturu posijati. Malčer ima smisla u voćnjaku ili tamo di si ona drveća izmlatio. Za sve ostalo ne vidim neku svrhu. Misli, super je to što će se bolje raspasti u tlu, ali nikad završit, trošiš i traktor bez potrebe. Ne znam, svako radi kako mu je lakše ili bolje, ali to je moje mišljenje...

itp-već smo se prepirali oko toga,i ja dalje ne mogu vjerovati da u 21. stoljeću netko može nekaj takvog reći...
Uostalom,evo ti, pitaj njega dal se isplati malčirati ili ne... Ako njegovo mišljenje nije relevantno,ne znam čije je... :)


images upload


Suzio sam izbor glede malčera, uzimam definitvno gramipa gs 180... samo sad... uzeti bez ili sa vrata? u suštini dođe na isto zato šta i ovaj koji ima prihvat naprijed nemože raditi, treba drugačiji prijenos imati.. ak ide nazad, isti su.. nekak sam više sad za ovog s vratima, a opet većina kaže da se jako štopa.. i jbg sad na kraju :D:

Čekaj,kako ne može naprijed raditi? Pa malčer s dvostrukim kopčanjem mora imati i ugrađen reduktor u getribi,jer svaki traktor ima 1000 okretaja naprijed na kardanu...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,203
Otvorena vrata i krupna masa kažeš?
2. Spora na 1500 okretaja

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=FrBhq7Dq1U0[/YT]
 
Na vrh