• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
to su mozda nekaj novo zmislili I ja imam bate,moral bi ih mjenjat a nema ih niko tu u okolici od 1,6kg moram pitat u gramipu kolko kostaju
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Pozdrav; može li mi netko objasniti detalje, kakav bi bio dobar malčer za Tomu Vinkovića 420. Naime imam plan kupiti malčer a pošto nemam nikakva iskustva neznam šta bi kupio. Meni bi taj malčer služio za jednogodišnju travu u masliniku, moram napomenit da je zemlja (teren) grbav i da ima i manjeg kamenja i slično.

Taj tomica ne moze tjerat malcer, mozda da gledas roto malcere. Znam da ljudi imaju i 1m roto malcer na tv420 ali ne znam da li ide sa tom sirinom jednogodisnja trava. Zavisi vjerojatno od samog malcera, prijenosa i nozeva.
Imas temu roto malceri pa pogledaj tamo, ima korisnih informacija.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,211
Rotomalčer je nekaj sasvim drugo,ja sam teral MR GA ing 180 sa imt 533 :icon_eyes:
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Ne, to je aparat za sladoled.:mur:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
To nije kosilicia, jerbo kosilica slaže slogoove, a sve što usitnjava masu je malčer. Bez obzira na izvedbu ili učinak.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
cistokrvna kosilica za koju mi netreba argument nego se vidi iz prilozenog tj ovog videa da je kosilica,usitnjavanje je katastrofa taj mi nebi radio ni kvadrat kad se malcira mora biti pista,a ne ovo neznam kako bi to nazvao,postoje ajmo rec roto malceri tj to su ko pile sa vidijiom al to zaboravi ak nije ravi traktor,takvih rotomalcera u hr nema mozete vi pricat kaj hocete al to bu uvijek kosilica ko I ona iz peveca koju guras
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
A koja je razlika između ove i one koju koristiš doma za košnju dvorišta.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
To što je u Pevecu zovu kosilica, ne znači da je kosilica. Razlika je radnji koju obavlja. Tvrdnje na nivou da mali ferac nije traktor jer ima manji učinak od jd-a. Probaj dati kravi to što ostane iza te "kosilice" pa ćeš vidjeti razliku.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
rotokosa I taj "ROTOMALCER" kako ga ti zoves nemaju veze s vezom,no dobro necu se pravdati svako zna svoje
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Moja je namjera bila čovjeku pomoći u odabiru alata- priključka za njegov maslinik, inače; malč= usitnjeni biljni ostatci, malčiranje= usitnjavanje (nastiranje usitnjenim biljnim ostatcima) i ovaj priključak upravo usitnjava, osim što prethodno odrezuje travu, korove, raslinje... dakle, to je malčer, kako su kolege već spomenule.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kaj ste zakuhali? To je malčer, ali primjećujem 2 stvari:
1. ovak se s njim ne dela.
2. trava je doduše manja nego jednogodišnja i kaj je najvažnije nije gusta.

Čovjek z njim dela tak kak je meni preporučil jedan proizvođač takvih malčera kad sam ga pital jel prve skije potonu ak je malo mekše. Je, pa malo ga odignete na hidrauliki, je odgovoril. Tu se vidi posljedica "držanja" na hidrauliki, zadnji valjak je svako malo u zraku. Ako ga več treba "držati na hidrauliki, onda bi trebalo otpojiti toplink, tak da malčer pliva na donjim polugama i zadnjem valjku.
Nemreš očekivati kvalitetno malčiranje kod velike brzine, a optrećenje se pokaže u gustoj travi, naročito ako je prošle godine zadnji put bilo počišćeno u prvoj polovici godine.
Ako ima kamenja, samo čekići, makar je uvijek grdo čuti kad lupi u kamen. Kamenje treba pobrati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh