• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
Pozdrav.
kakav bi mi malčer bio dobar za fenda 308, 86KS, za malčiranje trave i kukuruzišta? traktor je širok 225cm. Malčer 225cm ili 250cm?
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Ako uzimaš malčer do debljine usitnjavanja 5cm, onda bi mogo i 250cm. Pretpostavljam da kuruznicu malčiraš iza berača? Pa to bi išlo bez brige, a trava nebi trebala stvarati probleme. Pošto ti je traktor širine 225, onda niti ne moraš ići na većeg. 225 je sasvim dovoljan, i bolji izbor od 250cm ali nebi trebalo biti problema niti s 250cm.
Npr: Same explorer 80 i malčer INO 230cm idu bez problema, ne stvara mu probleme u kuruznici.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
prijatelj radi sa armatrakom 85 konja sa gramipom gs60 2,5m,ali nije to posel on dojde u trava ja ju zovem pizdolasica ona kaj kad ju malciras idu kugle van I tu on mora ic najsporijom jel nemoze radit brze po meni 225 bi bio max
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
More on biti i uzi od traktora,imas pomak i gotovo.
Sve ovisi kaj hoces sitniti,ako su to biljni ostaci onda moze veci a ako bi i grmlje onda manji.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Malcer bolje da je robusniji, tezi, i uzi, ja glasam za 2 metra, isto imam 85 ks, 220 cm sirinu traktora i 2 metra tehnos mu taman, moras racunati da radna sirina malcera je nekih 20-25 cm manja od stvarne sirine pa 225 malcer ispadne dosta siri i zna biti zeznuto na uskim putevima
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
Meni se svida ovaj kaj se s obje strane kopca,to je posebno dobro za grmlje krciti.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
ja kad radim grmlje udjem sa zadnjim krajemm unutra I povucem van I evo skoro dva prohoda netreba vise kontrirati
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Tako sam slično i ja. Pomalo napred nazad. I onda nakon nekog vremena pukne cistac valjka baš od tog..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
I meni bati čiste valjak jer su jako blizu, ali sam potrgao tu štangu negdje. Ali još mi samo ona fali na malčeru i onda je odličan.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Pa odi u rikverc s podignutim malčerom barem 20 cm od tla, zatim ga spusti i onda napred, u tom slučaju nebi smel potrgati čistača valjka.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Ma znam sve, ali pokušali smo i neka deblja drva koje ne može tako srušiti jbg. Ali to je bilo ispočetka. Sad vec znamo šta može, a šta ne :).
 
Na vrh