• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Bolje je usitnit cjelu stabljiku več kad se ima s čime,em prije preprhne i prije se razgradi u tlu..Ništa loše nije čovjek uradio..
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Ne gazi se nijedan red, nego između svakog reda..valjda si na to mislio. Naravno malčira se bez problema, stariji berači puno sitnije isfrezaju stabljku nego noviji Tornado, stoga kod mene svi koji imaju malčer. malčiraju iza svakog berača ili kombajna, jer nitko ili rijetko tko ima pravi plug i traktor za zaoravanje kukuruzovine.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=FrBhq7Dq1U0[/YT]

Tino,

Ovakvog imam ja istog, isto iz Cerja Panex 19 000 kn (lani kupljen) i teram sa Štoretom 504 i ni ne osjeti ga... dok ursus 335 umire.... a nije loš motor.... jednostavno nema snage... isto je i sa Same Delfino 35....

E da i zaboravil sam naglasiti, svi osim štorka su bili svako malo u zraku....:icon_super: čim sam ga dignul...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Ni mi jasno kaj tu uopće imaš za malčirati? Pa to se podorje i bez toga.

Gogo, veliki plus za rad malčera i veliki minus za uzaludnu potrošnju goriva, pa to zaora tomovinković s 8 cola plugom :) bez da mu se jenput zaštopa :icon_super:

Nisam rekel da je to radi zaoravanja,to nije problem. Ja odarjam kukuruzovinu staru tri godine,klipovi su žuti i izgledaju kao friški,isjeckana slama od jecma je bila zaorana na 25cm,do sad je samo malo promijenila boju,kocenje od kupusa se ne raspada... To su betonske zemlje,nema kisika koliko je sabijeno i tvrdo,nema raspadanja. Ove godine nisam ostavil ni jedan kvadrat da ga nisam malciral,i tak bude ubuduce. Cak i da nije tak,malcirati bi moral radi stroja za kalcizaciju,nizak je,i onda su problemi ako ima kukuruzovine ili korova na zemlji.a na gorivo se ne obazirem,a ni potrosnja nije velika.

Zetorproxima-ja pazim svoju proxu ko i ti svoju,a ovi stariji strojevi nahebu. Vec razmisljam kak ju budem prodal,a za to mora biti tip-top.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Ma šalim se malo :). I ja pazim svoju proximu, zato i radim sa 6245 i malcerom. Ja cu vjerovatno do iduce godine uzeti kardan za proximu da mogu s njom malcirati kuruzovinu, jer otac je probao malcirati sa 6245 i kaže da ga guši 2 sporom..
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,271
@mrga,takav malčer ima tu jedan u blizini i tjera ga s ursusom,to je bil glavni faktor kupnje,ak moze 2 klipa to tjerat zakaj nebi moglo 3...
nismo imali problema s dizanjem prednjeg kraja jedino kad sam si iza sjel na malčer se digo u brdu (prilikom transporta,nije bil u radu)
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Nisam rekel da je to radi zaoravanja,to nije problem. Ja odarjam kukuruzovinu staru tri godine,klipovi su žuti i izgledaju kao friški,isjeckana slama od jecma je bila zaorana na 25cm,do sad je samo malo promijenila boju,kocenje od kupusa se ne raspada... To su betonske zemlje,nema kisika koliko je sabijeno i tvrdo,nema raspadanja. Ove godine nisam ostavil ni jedan kvadrat da ga nisam malciral,i tak bude ubuduce. Cak i da nije tak,malcirati bi moral radi stroja za kalcizaciju,nizak je,i onda su problemi ako ima kukuruzovine ili korova na zemlji.a na gorivo se ne obazirem,a ni potrosnja nije velika.

I ja sam znal odorati ostatke od prošle godine, al to dok se cijela kuruznica zaoravala, i kad sam ju digel van izgledala je ko preprhjeni stajnjak.
Malo sam gledal po svojim parcelama, da mogu orati (a ne mogu jer voda stoji), vjerojatno bi išlo bez problema direkt poslije 4-rednog kombajna, al da imam malčer, sigurno bi preletel i sam sve zemlje...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
kod mene samohodni beraci za klip neuredno beru,tak da mi se znalo zastopati cak i na onom ogromnom vogelu kad se oralo direkt iza beraca,da ne govorim kak oru ljudi s losijim plugovima. Kombajni za zrno puno ljepse rade,al velim,malciranje tih petnaestak rali mi nije neki trosak,a koristi ima puno.
 

Mandula

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
32
Dali neko zna šta o malčerima CORTESE?
Na njihovim stranicama piše da su to talijanska proizvodnja
Evo link: http://www.cortesemacchineagricole.com/
ali ne znam da li je to "talijanska" proizvodnja kao što su i GEO ili su stvarno njihovi.
Po forumima o njima ne piše ništa ili jako malo, tj. na ovom forumu na 35 str. kaže korisnik "uni 445" da ga ima i da je s njime zadovoljan, a isto tako na talijanskom forumu jedan tip kaže da ga ima i da je OK i to je sve što sam našao.
Pa evo ako neko zna nešto o njima, slobodno nek napiše.
Hvala.
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
evo ja sam posudio rotomalčer od susjeda
 

Prilozi

  • DSC00960.jpg
    DSC00960.jpg
    77.7 KB · Pregleda: 262
  • DSC00961.jpg
    DSC00961.jpg
    82.6 KB · Pregleda: 272
  • DSC00962.jpg
    DSC00962.jpg
    81.4 KB · Pregleda: 249
  • DSC00963.jpg
    DSC00963.jpg
    43.9 KB · Pregleda: 228

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
za taj traktor je igračka, u planu je da se kupi nešto jače i bolje do proljeća, a sad se radi s tim jer drugog nema na raspolaganju
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,271
Zadovoljava i tera se bez pol frke na 1500 okretaja


8b0ce0b39af2552c2b4526132c6536b7.jpg


dd6f32a97aef98e7b82a702b243c75f1.jpg


b901da52364cd3099564b385af74b0c3.jpg
 
Na vrh