• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

igy1982

Novi član
Tu od
10 Ožu 2015
Poruka
10
Pozdrav. Dali netko ima iskustva i što mislite o kombinaciji Gramip GS60-220 sa traktorom Case International 82ks.
Kupujem malcer pa mi je taj gramipov zapeo za oko...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,193
Sto planiras raditi s tim malcerom? Po meni je dovoljno 82 ks za taj malcer i mislim da bi to fino trebalo ići.

Nije da pljujem po Gramipu, ali sto ne pogledas neke strane malcere? Npr. Tehnosa.. ili Maschio :)
 

igy1982

Novi član
Tu od
10 Ožu 2015
Poruka
10
Ma gledao sam sve te malcere (maschio, orsi, ino), a za gramip mi svi imaju rijeci hvale. A i sklapaju ih kod nas, pa reko ajde da se malo raspitam za njega.
Sto se tice malcanja, radio bih to iz usluge, pa gledam ove koji malcaju do 10-tak cm.
Iako i maschio ima dobre stvari. Nista nije iskljuceno. Za sada se raspitujem, jos nije pala konacna odluka.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,193
Ja kad sam uzimao nisam gledao Maschio.. da sam gledao vjerovatno bi uzeo Maschio bisonte. Ali uzeo sam Tehnosa 220 i tjeram ga sa 60 ks i zadovoljan sam s njim :).
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
gramip gs60 220 za 82 konja malo pogotovo ak mislis neke sikare radit,gs60 je profesionalni stroj I nema niko zamjerke na njega neki malo brkaju pojmove sa klasom 50 I 55 koji su ratarski strojevi I nisu za to kaj ljudi misle,osobno imam gs60 2.00m I tjeram ga sa caseom 120 konja I nis mu nije vjerujte prozvakal je svega od guma felgi starih kauca I neznam cega sve ne tak da vjerujem da ne valja da bi se vec raspal inace ima 1,6kg batove
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Imas takvog doma il češ kupit? Ja bi rađe uzo od 25ks+

I on bi vjerojatno rađe takav ali ga za 2000e neće kupit.
Sa 20ks ide od 1m, mislim da bi išao i sa 18ks, makar ovisi o modelu (diferencijal, noževi) i travi.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
@vito56
Jesi možda razmišljao o onim traktoričima/kosilicama. One se mogu naći za 2k € + ostaneti jos oni 4-5k kn za neke zamjene( remena, noževa, ležajeva, filtera i ulja) te radi koliko oces... Imas jeftiniji novi za 2k €, ali i polovni kao npr.. husqvarna, cub cadet, feris, randa...
Moja preporuka ti je kosilica/trak..
pošto manje troši, ugodno za raditi, servise i popravke mozes i sam napraviti (Ni komplicirano)....
Sad sve to ovisi zelis samo traktor koristiti za košnju ili nekaj vise...
LP.
 

igy1982

Novi član
Tu od
10 Ožu 2015
Poruka
10
A jel ima ko iskustva sa CORTESE malcerima? To su talijanski malceri, po dosta prihvatljivoj cijeni.
Npr. 2m sirina, sa hidro posmakom, malcira do 10cm debljine, 18500kn. Mislim da je i kardan u cijeni. Sa 2g garancijom.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
kinez upakiran pod neko drugo ime,mozes mi reć molim te kaj misliš radit sa tim malčerom,čisto omal ugrubo dal bi to bile šikare ili neki travnjaci??,kad vidim da te toliko brine tih 10cm malciranja,nadam se da znaš da oni ne misle pod tih deset cm da ti mozeš rusit drva snjim
 

igy1982

Novi član
Tu od
10 Ožu 2015
Poruka
10
Tako sam i mislio da je kinez. Pa nije sad da je obavezno da mora biti 10cm, ali vec kad kupujem cisto da imam i za grube radove. A mislim raditi sikare, livade tj.sta god bude trebalo. Naravno necu rusit drva sa njim.
 

vito56

Član
Tu od
1 Tra 2012
Poruka
58
Hvala ti na savjetu, alu bi isli na varijantu traktora jer imamo vocnjak na 2 h.... Tako da nam trebaju i ostali priključci...
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Tako sam i mislio da je kinez. Pa nije sad da je obavezno da mora biti 10cm, ali vec kad kupujem cisto da imam i za grube radove. A mislim raditi sikare, livade tj.sta god bude trebalo. Naravno necu rusit drva sa njim.
Do koje cifre mislis ići, tj. s koliko novaca raspolažeš?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Prva brza i gas na 1700... Išlo bi i drugom i trećom,jer nije bilo neke mase (osim korova),ali je taj kukuruz bio posijan u ogromne grude,pa je malčer jako skakao. Ovdje nije bilo bitno kako se uradi,kolega je uzeo tu parcelu sad u zakup,htio je samo da nabrzaka prođem,da se lakše zaore...
 

Mandula

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
32
A jel ima ko iskustva sa CORTESE malcerima? To su talijanski malceri, po dosta prihvatljivoj cijeni.
Npr. 2m sirina, sa hidro posmakom, malcira do 10cm debljine, 18500kn. Mislim da je i kardan u cijeni. Sa 2g garancijom.

I ja sam uzeo Cortese malčer (lakša varijanta), kažu da može malčirati debljinu do 6-7 cm. Radi se o ovom malčeru sa kranom koji je slikan na njuškalu pod imenom "Malčer CORTESE 140 cm". Jučer mi ga je dostavio, ali još ga nisam isprobao jer moram doraditi hidrauliku na traktoru.
Inače kad sam tražio malčer, raspitivao sam se o ovima Cortese i nekako su nepoznati, pa sam tražio i po talijanskim forumima i kažu da je ta tvornica prije radila djelove za malčere Berti, te da se je prije nekoliko godina počela izbacivat svoj program i da dosta rade za španjolsko i francusko tržište. Tako da ne vjerujem da, kao što neki kažu, je to kinez zapakiran u talijanski paket.
Smeta mi jedino što kao osnovni model nema bočne staze (sanjke) dok kod svih ostalih marki su one sa malčerom.
Šta mislite koliko su te staze bitne kod malčiranja?
Kad ga budem isprobao, javim dojmove.
 

Najnoviji postovi

Na vrh