• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Imam malčer na batove a jednom sam posudio roto malčer. Malčiram najčešće polegnutu jednogodišnju travu, već u jesen. Tu se na batove malčer pokazao bolji, iza njega ostane golf teren, roto malčer je znao nešto i ostavit.
Kod košnje zelene trave 20-30cm, nema neke razlike.
Ali, postoji jedan drugi meni jako bitan faktor, brzina tj. vrijeme. Sa rotom sam išao dosta brže i širi je bio od malčera na batove (lakše ga je pogonit), tako da ću vjerojatno nabavit roto malčer a na batove prodat ili će stajat za kakve šikare kad ću čistit (par puta je vrijedio zlata).

Uzmi Y noževe i jednim udarcem 2 muhe središ,ja kada sam uzimao zanon malčer odmah sam uzeo s tim noževima i nema nikakvih problema niti kod zimske rezidbe niti zelene niti trave sve samelje. Roto malčer ostavlja tragove od točkova kada je viša trava i mokrija.Uz to imaš pomak koji roto nema.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ako je masa gusta roto ostavlja iza sebe redove ali odradi posel za koji je zamišljen, znači kuruzište, trava, nisko raslinje i sl., za ostalo su batičari zakon.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Ja sam radio sa malčerom s Y noževima,u debeloj ambroziji i lobodi skine samo grančice i lišće,a stabljika ostane netaknuta...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
[YT]www.youtube.com/watch?v=aS0GGxChyTQ[/YT]

Pa Bobo je tu poštenu šikaru mlatil i solidno je odrađeno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Ja sam radio sa malčerom s Y noževima,u debeloj ambroziji i lobodi skine samo grančice i lišće,a stabljika ostane netaknuta...

Za to što si ti malčao treba ti ratarski s batovima, Y noževi se koriste samo u voćarstvu vinogradarstvu.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Ja sam radil malo sa 160 cm. Po meni dobar ako nije za profesionalno. Na ovom šta sam ja radio pucala je kučište oko getribe ali i gonio ko je stigao a jedan popravljao. Jednom su mu zdrobili ležaje na rotoru i samo ga ostavili. I normalno blento popravlja za drugima. Mljeo sam sa njim i puno više nego što je dopušteno, suho i sirovo.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Za to što si ti malčao treba ti ratarski s batovima, Y noževi se koriste samo u voćarstvu vinogradarstvu.

Istina,samo hoću reći da je batičar univerzalan. No,mislim da Y noževi bolje odrade slamu iza kombajna.Batičar rješava strnjake,ali baš slamu u redu nisam probao.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,554
Za vocarstvo i pogotovo za vinogradarstvo gdje mu je osnovna namjena unistavanje granja nakon rezidbe neznam koliko bi se dobro pokazali Y nozevi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Vidjeh danas kod Sohore Gramip GS55KN, od 180 i 220cm.
Izgledaju dosta solidno. Rama se može premjestitu i u 2 polozaja. Nažalost, nema mogućnost zamicanja.
Ima li netko iskustva s tim modelima?
180-tka ima 14batova, a 220-tka ima 18 batova.
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Radio sam s 220 traktor 64 ks i išlo je bez brige u gustoj travi, a u sirku 5m visine ga je osjetio dosta.
Kolega radi s zetorom 7340* 85ks
Čini mi se ok malčer za te novce.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Razmišljam o 200-tki, tak da ga i manji traktor može nositi i vleči.
 
Posljednje uređivanje:

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Za vocarstvo i pogotovo za vinogradarstvo gdje mu je osnovna namjena unistavanje granja nakon rezidbe neznam koliko bi se dobro pokazali Y nozevi.
Sutra ti uslikam baš malčam trava pola metra a unutra sve puno granja.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,554
Oko mene ima stotine hektara vocnjaka i vinograda, a nikog nisam vidio da ima Y nozeve.
Ako si ti zadovljan onda uredu.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Dugujem ti slikr posao obavljen.
Znaš li kako izgleda trava u voćnjaku pokošena s batovima?
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Ako želiš tepih kao ja to nije moguće, tko ima voćnjak ili vinograd i stalo mu je da ima lijepu travu taj dobro zna!
Kada je nov ok ali poslje?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
Pokosi ju rucnom kosilicom onda...
Evo kak radi baticar

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=WTiUUMd3Ulc[/YT]
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,554
S takvim istim ja radim. Ima cekice i podizace za granje. Jedino lozu malcira tako da s drugim poslovima nemam iskustva.
Za vocarstvo je ipak bitno da imas tepih, a vinogradi su rijetkost da su zatravljeni.
Ja cekam slike [emoji6] ne sto ne vjerujem nego sto me zanima kako izgleda posao s granjem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh