• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kupi pa probaj, budi prvi u selu! :) Ma ja vjerujem da za neku klasičnu i normalnu upotrebu mogu svi ti malčeri dosta dugo gurati.
 

emil1988

Novi član
Tu od
3 Tra 2015
Poruka
13
budem....kak bude se ponašal vidjet ćemo... :(hi): :(hi): :(hi):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Daj napisi malo podrobniji dojam. Svima je jasno da je to preveliko. Ali me bas zanima kak se IMT nosil z njim. I kaj se motora tice i kardana i hidraulike i transporta.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Hidraulika je bila nedavno presložena,i radi dobro,diže ga bez problema,nije ni malčer tako težak,ima 450kg. Vozim se po ravnom,pa nema frke,ali imam servo volan,i ako se malo naglije pusti kvačilo,ili se prijeđe preko neke rupe,hoće prednji kraj u zrak.
Da je ovo bilo redovito košeno,išlo bi,ovako mu je muka i sa pola zahvata,bilo je svakakvih grana u travi koje su otpale sa drveća tokom godine,i raznih grmića... Kad malčer zagrize u zemlju je veselo,a i traktor ga teško zavrti.
Probao sam i s otvorenim vratima,osjetno mu je lakše,ali mi je bilo bitno da čim bolje samelje,da ne moram grabljati tu travu.
Kazaljka za temperaturu ne radi,termostata nema,crijeva su na opip bila toplija nego inače,ali ništa alarmantno,samo je boja smrdjela,ovako se nije ugrijao otkad smo radili limariju.
U prvoj sporoj je prebrz,ali ga spašava dvostepeno kvačilo.
Zaključak-može poslužiti,ali za manje površine kad je travuljaga ovakva,i sa normalnim šoferom koji ne sili stroj,i koji ga pušta da se ohladi. To je posao za veći traktor,koji to odradi s pola snage,i puno brže,ali granje je nisko,pa s njim nisam mogao...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,213
Ma mora to ići :). Malo si ga čini mi se prenisko spustio pa je zato teže raditi.. Odvrnes toplinger par krugova i puno lakše ide. Ja sam radio redovno kosenu travu oko trafostanice, znači Z3511 630 kg malcer i 220 zahvat i ide to prvom, drugom sporom, ne grije se traktor.
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Ja sam s takvim istim radio s 542 u krumpiru, a loboda visoka 2 m i išlo je, sporo ali se napravilo. Probao sam steyrom i on ga nije ni osjetio. A kum radi snjim u kukuruzovini s 560.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Puno je to za 539. 542 je malo jači a 3511 je u prvoj sporiji nego imt+ održavano. Sa 560 čuje motor kad uhvati takve grmiće. Kažu da treba probati za znati. Inače malčer je jako dobra stvar, nemam ga ali imam u planu izradu "helikoptera" od 180cm preko diffa od nekog kamioncina. Baš me zanima kako će se ponašati taj prijenos i promjer rotora od 180. Obodna brzina će biti jako velika.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,984
Najveći problem s difom od kamiončića je kak ga nisko pričvrstiti. Ako bi ga se pričvrstilo tam gdje mu je poklopac, nisam siguran kak dugo bi ti šarafi bili stegnuti (od vibracija).

Nego, koliko vrsta prijenosnih omjera imaju originalne getribe za malčere?
Koliko znam, obodna brzina @540 bi trebala biti oko 100 m/s.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ma mora to ići :). Malo si ga čini mi se prenisko spustio pa je zato teže raditi.. Odvrnes toplinger par krugova i puno lakše ide. Ja sam radio redovno kosenu travu oko trafostanice, znači Z3511 630 kg malcer i 220 zahvat i ide to prvom, drugom sporom, ne grije se traktor.


Ja sam s takvim istim radio s 542 u krumpiru, a loboda visoka 2 m i išlo je, sporo ali se napravilo. Probao sam steyrom i on ga nije ni osjetio. A kum radi snjim u kukuruzovini s 560.

Puno je to za 539. 542 je malo jači a 3511 je u prvoj sporiji nego imt+ održavano. Sa 560 čuje motor kad uhvati takve grmiće. Kažu da treba probati za znati. Inače malčer je jako dobra stvar, nemam ga ali imam u planu izradu "helikoptera" od 180cm preko diffa od nekog kamioncina. Baš me zanima kako će se ponašati taj prijenos i promjer rotora od 180. Obodna brzina će biti jako velika.

Odvrnut je toplink bio,traktor je jednostavno preslab. Kao što kaže kolega Zoki,542 i 539 su nebo i zemlja,znam jer sam imao 542,a i 3511 je sporiji i jači od IMT-a,ali je i tvoj malčer veći @Zetorproxima. Da ta trava nije bila redovito košena,ne znam kako bi se 3511 ponašao.
542 sa Gramip malčerom 160cm bez vrata umire u krumpiru i velikoj lobodi i ambroziji,kolega mi je više sezona malčirao s tom kombinacijom
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,213
Pa i kod mene tamo gdje je neodrzavano Z6245 ima punu kapu posla s mojim Tehnosom 220. Dok pašnjake gdje su mi krave pasle i gdje je redovno trava kosena ide ok i sa Z3511. Probao sam i raditi sa 3511 i Tehnosom 220 tamo gdje je neodrzavano sa pola zahvata i isto mu je prva spora prebrza, ali pomognem mu malo sa kvacilom. Inače ja kad zakacim Tehnosa za Z3511 dodjem napred i dignem mu rukama prednji kraj, tako da isto imam servo, a svejedno ga vozim putem 5-om pun gas i malo ga ljulja lijevo desno.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,984
3511 je na kardanu jači od 540/542, jer mu se kardan vrti 540 na nazivnoj snazi, dok je na 540/542 to na 80% okretaja nazivne snage.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
čitam to od tebe več nekoliko godina , tko je toliko samosvjestan da ne spiči 540/542 na puni gas kad zagusti i ne prenese svu snagu na kardan ?
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
912
Imam zanona 190cm druge batove imam gore a koristim ga za kosnju trave u vocnjaku,, i cim se batovi zatupe ne pokose travu bez da idem punim gasom,,, jedan mi majstor preporuca navarit na svaki bat komad od feder plate i svaki posebno vagnut radi balansa


Kaj mislite kako bi se ponasalo to ,, dali je neko probal nest slicno
da kupim nove batice jednostavno se nema
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,984
čitam to od tebe več nekoliko godina , tko je toliko samosvjestan da ne spiči 540/542 na puni gas kad zagusti i ne prenese svu snagu na kardan ?
Može prenesti punu snagu, ali nemre prenesti moment, jer se vrti prebrzo (540 je na premaloj brzini motora). To valjda i sam znaš.

IMT je...tak, za strižnu kosu, okretalo, sijačicu...nekaj kaj netreba puno snage na kardanu. I to znaš...
 

Najnoviji postovi

Na vrh