• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kupi e-dur elektrode i navari samo vrhove, naoštri i gas. To se upotrebljavaza navarivanje drobilica za kamen i zube od rovokopača i sl.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Nije dovoljno samo vagati cijele batove. To treba raditi s obje strane: jednom na rupi, a drugi put na oštrici, inače nebudu u balansu.
Probaj izvana oštrice navariti kromovim elektrodama, pa se bu trošila samo unutarnja strana, odnosno, postal bu samooštreći. Važno je jedino da sloj kroma bude tanak, da je oštrica čim tanja.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
To nije za košnju i tjt. Malčer treba više okretaja za takav posao. Ko flakserica, bez okretaja ne radi ništa. Svakakvo nadovarivanje bi moglo dovoditi do kaljenja i pucanja čekića. Možeš probati stavljati ipsilon noževe za košnju.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
912
Ddisk radi odlicno samo kaj su kod mene grmovi pa bi disk trebao biti veceg zahvata da bi ulazio vise unutra ,, ovako mu ostane par cm nepokosenoga,,, ali mene to ne smeta ,, bolje neg stalno ici sa herbicidima i trovat zemlju i sebe,,,, veci mi je problem kaj ti cekici ne kose dobro cim se malo zatupe,,
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
A kak postaviti Y noževe umjesto batova, kad nemaj isti zahvat?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Prodaju ti ih likovi koji delaju helikoptere. Videl sam ih i u Hidrospoju u Vrbovcu.
Trebalo bi pitati i RosiTeh...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ma ne tak jako , meni treba za 7-8 konja a ne 30 ili više
kak bi se to zvalo na nemački da potražim na njihovom ebaju ?
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
A kak postaviti Y noževe umjesto batova, kad nemaj isti zahvat?

Nisu iste čahure može se mijenjati batovi i y noževi na zanonu svaki noževi trebaju imati i svoje čahure i vijke ,što je dobro jer bat je zakon za zimsko malčiranje a Y trava definitivno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
A kaj točno pitaš?
Na koji kuplung misliš: na preopteretni ili na jednosmjernu (frajlauf) spojku?
Većina bubanjskih malčera (s čekićima) ima frajlauf u getribi, pa im netreba (iako ne škodi) i na kardanu. Remeni služe kao zaštita od preopterećenja (kak je i Zoki Ticić rekel).

Za malčere s vertikalnom osovinom ("helikoptere") obavezno treba jednosmjernu (frajlauf) spojka. Poželjna je i preopteretna ili tarna spojka, iako je dovoljna i ona s šerbolcnom (sa šarafom kojega odsjeće pri preopterećenju).
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
BCS je poznata talijanska firma koja proizvodi kosačice i komunalnu opremu, da živiš u brdskim krajevima, sigurno bi čuo za njih. A prvi put vidim njihov malčer, iskreno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh