• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Kao prvo ne paše mi kardan za proximu.. treba duži. Ovaj s kojim radim je od rotodrljače. Proxima mi radi 250-300 rs godišnje i to ja sasvim ok, a 6245 radi 600. Drugo kad radim šikare ne bi tjerao proximu da je izgrebem i otkinem nešto, ovako to 62-ka odradi odlično :).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,190
Samo ti čuvaj Proximu. Jednog ju bu dana Gogo jeftino kupil :)
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Novajlija,,je malčer z batovima ili noževima i kak se 560 pokazal ,,potrošnja ,valjda svemirska al dal se grijal opterečenje,jer baš nisu najsretnije riješili kardan na IMT-u ,i kojom brzinom si išel..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Samo ti čuvaj Proximu. Jednog ju bu dana Gogo jeftino kupil :)

Misliš da ga nisam pital? Neće ni čuti... :icon_cry:
Ja za svoju imam kupca,pasala bi mi takva kakva je od kolege...

A slažem se da treba čuvati traktor,ja sam baš ovih dana malčiral šikaru 50x3m na međi između dva grunta,ali na taj način da sam digel malčer malo od zemlje,krenul metar i pol unazad da povalim grmlje,spustil ga i malčiral prema naprijed. Dugo traje,ali ni jedna grančica nije dotaknula traktor. Bilo je unutra svega i svačega,i odmah sam se sjetil da smo prije kupovine govorili kako nam bude dosta i neki slabiji malčer,jer šikaru nikad nećemo raditi...
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Novajlija,,je malčer z batovima ili noževima i kak se 560 pokazal ,,potrošnja ,valjda svemirska al dal se grijal opterečenje,jer baš nisu najsretnije riješili kardan na IMT-u ,i kojom brzinom si išel..
Prije dvije godine sam na 560 zakačio malčer berti širine 2m. Ne sjećam se u kojoj brzini sam radio ali znam da je u velikoj travi išlo bez problema. Šikara je druga stvar. Što se tiče grijanja radio sam u srpnju po suncu i nije se dizala temperatura dok je hladnjak bio čist. Potrošnja kad radiš na velikim okretajima je nekih 5l na sat ali bome za takvim malčerom kroz sat vremena se vidi i posla.

Poslano sa mog SQ-45E01B koristeći Tapatalk
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Ili imaš opako veliko dvorište, ili živiš na nekom salašu :) A trava da bi se krava najela, ne jedna nego dvije :eek::

U svakom slučaju, lepi posel, sigurno lakše nego s ručnom kosom ili trimerom. Kaj misliš kak dugo bi imt držal s ovim priključkom u takvoj travi? :eek::

Da da veliko je dvorište, drugi dio je ispred ovog i duplo je veći, a tamo iza vrbe je isto komad duplo veći ali ne mogu tamo malčirati pošto ima dosta krušaka, jabuka, hrastova, ovog onog pa to kosim s trimerom. Izdržao je to malčiranje a bude i sljedeći put, bolje to nego sa trimerom cijelo dvorište kao što sam prije radio.

Malčer je sa batovima, išao sam 1. sporom gas do poda, sat je pokazivao temperaturu na pola zelenog, ali mu baš ne vjerujem jer je zamjenski a nekad se kazaljke kod većih okretaja znaju tresti i skakati kako od temperature tako i od goriva, a potrošnju nisam mjerio ne radim puno pa mi to i nije toliko važno.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
Za sikare treba uzeti onaj bocni malcer i sve ceses s njim,travu,kukuruzuvinu a pogotovo sikaru i kaj je najvaznije ne trupas traktor

Poslano sa mog D5103 koristeći Tapatalk
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
Ne nego planiram uzeti malcer s kojim bi radio i sikare i taj bocni mi se cini za to odlican ili sam u krivu.
Istina vidio sam video kak to radi i cinilo mi se dobro,znaci ipak nije dobro?
Nekaj na ovu foru sam mislil.
bc9b6ec8c8e815d2949563919e716489.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Za šikaru ja dobro da ima bar pomak jer ja sam probao krpati gume. Sreća pa su samo prednje bile. Da sam imao pomak sigurno bi gazio do šikare. Ako imaš i nagib tim bolje ali onda nesmije biti pretežak malčer.

Poslano sa mog SQ-45E01B koristeći Tapatalk
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
To kaj si stavio sliku nije šikara,to je običan drač.
Ako si gledao video i tam piše da su do 12 cm debljine,ali nije to da bus ti snjim rušio drvo 12 cm dok je u zraku.Nego se racuna da je drvo tj.neka kita na podu pa možeš nju izmlacirat.
Probaj sa bilo kojim malčerom srušiti drvo fi12cm pa mi javi kak je bilo,pod uvjetom da nije šumski.
Ti svi malčeei kaj mi imamo nisu za to oni su za travu i kakve grmeke a na šikarama ga budeš samo zeznuo,ne kažem da ja sa svojim gramipom ne radim šikare naprotiv gazim ga iz razloga da ne izgubim posao,al opet ako je nekaj veće radije ću pozvat frenda sa šumskim seppiem i sve bu bilo dobro.Moja preporuka bi ti bila onda maschio bisonte i samo ga zakopčis sa druge strane da u rikverc malčiraš,imaš tu negde u temi di je kolega mf698 malčirao šikaru snjim.
Eto toliko od mene
 
Posljednje uređivanje:

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,007
Kojom se brzinom krećete kad malčirate veće trave i zapuštene livade gdje ima crnog trna pomalo i ostalog raslinja?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Prva spora definitivno. Kad uzme nutra grm radi ko vršilica za žito :)

Poslano sa mog SQ-45E01B koristeći Tapatalk
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Crni trn (glog) ja sa tehnosom 220 i Zetorom 60 ks prva druga spora.. Nekad su potrebna i dva prolaza da bi bilo lijepo odrađeno.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,375
Mnogi teraju sa Imt 560 i 2 metra, pa nije mu baš previše. Ako IMT 35 ks radi sa 160 ( ne kažem da može stalno s njim raditi ) mogao bi i 60 ks traktor s ovim.
 

VinkovicTomo

Novi član
Tu od
21 Srp 2014
Poruka
24
Pozdrav,

dajte mi preporuku za malcer kojeg bi kacio na Fiata (agri) 90ks...Malčirao bi nasad aronije razmak između redova je 4m.Gledao sam malčere Ino-elite 245cm (pošto je tolika širina traktora) pa me zanima dali bi Fiat agri od 90ks imao problema s njim?Također me zanima pošto nisam neki stručnja za malčere što bolje unisti travu bat ili nož?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Travu lakše kosi nož a za grane trebaju čekići.

Poslano sa mog SQ-45E01B koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh