• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
Možda je netko mijenjao sigurnosni vijak pa je stavio vijak veće kvalitete pa nije puko.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Po onom što INO proizvođač govori (njihov proklizava u reduktoru) da dok šaraf pukne može sve polomiti radi brzine. Zato isporučuju kardan bez šarafa i bez lamele. Kad probam javim. Nisu mi htjeli isporučiti rezervne bate da traju najmanje dvije do tri godine bez obzira na kamenje kojeg kod nas ima na svakoj njivi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Krivo su ti rekli. U prijenosniku (multiplikatoru) je samo frajlauf (jednosmjerna) spojka.
Zaštita od preopterećenja su klinast remeni.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Paše kardan od berača i samoutovarke :) Čalopek, 160 cm, rotor s 3 noža, 6800 kn


jesi ga kupio????

zadovoljan?

jel vrijedi te novce??

meni bi također trebalo nešto u toj veličini, a razmišljam da i sam izradim, za zvijezdu s noževima i reduktor traže oko 2600kn, al pravu trokraku zvijezdu, ne neke flahove

jel imaš sliku od dolje, da vidim kako to izgleda kod njega?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Nemam, mogu poslikati.. Pa radi, dobro, evo par slika, trava je bila dosta gusta i velika, 3 sporohodna i laganini. Ima loše riješen valjak, štopa i namata travu na osovini ležaja pa svako malo blokira, i drugi nedostatak, šta nema stope naprijed pa ga nemožeš spustiti da se sam prilagođava terenu, neg ga nosiš na poteznicama... . Naprijed sam preradio da ide na pvh :) Po meni ne, skoro 7000 kn, realno, njegova izrada košta duplo manje, i opet sam za to da ga koristim sezonu-dvije i uzeti s batovima.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Jel to on samo pokosi travu ili ju i koliko samelje?

Ne izgleda mi ko trava pokošena traktor kosilicom.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
u oglasniku sam vidio, da ima sa batovima, nekakav iz češke, kinez vjerojatno, za oko 9000kn, čak i manje, jer za fergusona bi htio imati od 145cm, a taj dođe oko 8500kn, pa ako usporedim sa ovim, razlika u novcu i nije neka

a čak izraditi ovakav i nije problem, kako kažeš, može se napraviti za duplo manje novca, sa istim ili čak i jačim novim reduktorom
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
GS55KN 180cm košta oko 18t, 220 nekih 1000kn više, s kardanom. Jel to dobra cijena?
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
@Zetorboy evo možebitnog rješenja. Ovaj naprijed ima dva obična kotača od kosilice promjera 15-20 cm. Ispusti se na zemlju i prati teren. Možda se ne vidi najbolje ali...
 

Prilozi

  • DSC00961.jpg
    DSC00961.jpg
    71.1 KB · Pregleda: 164

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,093
mislim da tu treba jako paziti na te kotače da prilikom skretanja ne bi završili pod malčer:icon_axe::icon
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
pa kod okretanja malčer dignem u zrak. A kod okretanja pod velikim radijusom nema straha za to, jer oni imaju malo lufta, a i prokližu u stranu.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Nemam, mogu poslikati.. Pa radi, dobro, evo par slika, trava je bila dosta gusta i velika, 3 sporohodna i laganini. Ima loše riješen valjak, štopa i namata travu na osovini ležaja pa svako malo blokira, i drugi nedostatak, šta nema stope naprijed pa ga nemožeš spustiti da se sam prilagođava terenu, neg ga nosiš na poteznicama... . Naprijed sam preradio da ide na pvh :) Po meni ne, skoro 7000 kn, realno, njegova izrada košta duplo manje, i opet sam za to da ga koristim sezonu-dvije i uzeti s batovima.

Zetorboy, nemoj se ljutiti, vjerojatno je traktor puno prejak za taj malčer pa ideš s njim na ler gasu, ili nešto ne valja s malčerom, al ovo je po meni pokošeno, ne malčirano.

GS55KN 180cm košta oko 18t, 220 nekih 1000kn više, s kardanom. Jel to dobra cijena?

ZJ, to je ok cijena, Tehnos 200 je nešto kvalitetnije napravljen i ima hidraulični pomak, cijena je 24500 s dostavom doma, kardan uključen.

@Zetorboy evo možebitnog rješenja. Ovaj naprijed ima dva obična kotača od kosilice promjera 15-20 cm. Ispusti se na zemlju i prati teren. Možda se ne vidi najbolje ali...

Vuga, isti komentar kao iznad za Zetorboya, pokošeno, ne malčirano. Kod nas ljudi s tomovinkovićem vuku takav malčer, 730 mrči pod njim, al iza njega je sve rastavljeno na elemtarne čestice, ne znam kako onda to kod vas tako krupno ostaje, možda ga držite previsoko na hidrauliku?
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
Spušten je na zemlju, vidi se da su lanci opušteni i vozi se po kotačima. Na slici izgleda malo krupnije nego u stvarnosti, a sve je to stvar brzina kardana i brzina traktora, što sporije na što većem gasu bolje sječka. A meni tamo nije bitno da je jako sitno zasječkano jer su tu posađeni orahi tak da mi je cilj pokositi čim prije i sa što manje nafte.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Ispada da, više da je pokošeno neg izmalčirano, a ako se uzme u obzir da na toj jednoj livadi bude oko 130 poštenih kockastih bala, masa trave je ipak morala ostati, i mislim što se tiče samog malčera, da bolje nije mogao odraditi nego je. Probao sam i 2 sporohodnom, isti je učinak.. Glede kotača, mogu se namontirati na njega, ali vjerojatno je to u opciji, bar tak stoji u katalogu.. .. Gramipa budem uzeo definitivno, 55 gs 160 s vratima, 15 500 kn...Gramip inače i dolazi sa kardanom svaki, bar kolko sam ja informiran.
 
Posljednje uređivanje:

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Zetorboy, moze biti i 1500 bala, samo velim da sam vidio i vece trave i zapustene parcele od kojih ljudi naprave piljevinu, sa slabijim traktorom :(wasntme):

Velim, pusti to dole, malo naspanaj gas i napravi posel, taj helikopter je upravo u travi najjaci a ti ne iskoristavas njegov potencijal :)
Da ne ispadne da pametujem, ti sam znas kako tebi odgovara, ako je tebi tako dobro, meni je jos i bolje, samo velim da probas i vidis :)
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
I za par godina budeš pobiral djelove po njivi ...


nevjerujem da su toliko loši, nije problem promjeniti par ležajeva, jersu oni obično slabe kvalitete, al to se uoči na vrijeme i odradi, remenje također, batovi ko batovi, troši se svaki, nemam puno površina za koje mi treba, poslije berača najviše, malo oko njive i tako, nikakav vočnjak ili grane od rezidbe nedolaze u obzir, samo trava i kukuruzovina
 

Najnoviji postovi

Na vrh