• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Gramipa budem uzeo definitivno, 55 gs 160 s vratima, 15 500 kn...Gramip inače i dolazi sa kardanom svaki, bar kolko sam ja informiran.

Bude ti žao ako ne uzmeš veći malčer,kako je i meni sad,sa 160 budeš samo trošio gorivo...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,787
Kum mi ima takvog. Nemreš sa njim leteti. Sporohodna i gas i onda samelje ali baca travu na jednu stranu. I kod njega se trava namata na valjak. Nakon prve godine sam ga pojačaval jer se malko rasklimal.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Uzmi svakak veći. Ja sam planirao uzeti 2m ali ipak odluka pala na 2,5 m. Danas stigao, lijepo radi.
 

Prilozi

  • DSC_0670 (Large).jpg
    DSC_0670 (Large).jpg
    54.2 KB · Pregleda: 199
  • DSC_0671 (Large).jpg
    DSC_0671 (Large).jpg
    54.5 KB · Pregleda: 205

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Hvala. Neću malčirati strnište, to sam ostavil slamu za kolegu Bosilja, ostalo bude odradila sječka na kombajnu .
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,205
Čestitam kolega :). Nek te što duže i što bolje služi :). Sad nas ima više na forumu koji imamo Tehnosa :).
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Hahaha, kolega, ipak je tehnos!
Vidis da se da malcirat slama :)

A kaj bum ja baliral ak ti malciras?! :O
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,700
Velika je razlika u cijeni, taj od 160 najeftiniji je u trgo agenciji, 15500 kn, za 180 nema, tj nije bilo, možda po narudžbi.. dok u drugim dućanima, starta sa cijenom od 17000 za 160, ovaj od 180 dođe oko 18000.. tak da 2 i pol tis kn nije malo..Nema računice, s ovim od 160 rotacionim, znači i gramip od 160.. imam 16 prohoda ukupno sa širinom od 160, sa 180 bi imao 14... sad još jednom otići do kraja parcele i vratiti se nazad, 10, 15 minuta posla više i nek je litra goriva, daleko je ispod iznosa koji plačam u startu.. Drugi problem, s tim malčerom, putujem 70 km prikopčanim naprijed+ kiperica iza, pa se nije baš lijepo voziti po uskim cestama i sječi zavoje, jel i taj od 160 ima ukupne širine skoro 180, ovaj od 180 ima i prek 2 metra.....
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kaj se tiče cijene,pa preguraš nekak tih par tisuća,za ostalo se slažem...
Samo to tak ide,nabaviš malčer,i odmah nađeš više posla za njega. Ja sam ujesen svog opral,podmazal,znaftiral,i pospremil u najdublji mogući kut,jer sam vjeroval da do druge jeseni neće više biti posla za njega,a sad mi treba skoro svaki dan,puno sam si olakšao život s njim,i vidim da vrijedi svake kune... Samo mi je žao kaj nije malo veći.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Ja nabavio prije 10 dana INO 130 za 539 ali ga još nisam probao. Jednostavno ima drugog posla da ne može doći na red. Počeo razmišljati koliko ću ga uopće koristiti ali vidim da posao raste vremenom.
@Gogo u potpisu si pesimističan (oprosti što se miješam).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Pri Sohori ima jedan od 220. Bil je i jedan od 180, ali mi se nekak to čini malo, jer jedva da pokriva traktorski trag.
2 metra bi bila prava mjera, ali ih nema.

Jedina zamjerka GS55KN-u je kaj se rama seli šarafima za nekih 20-tak cm, a nema na vodilicama ko ovaj Tehnos.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,205
Ja sam se malo danas zabavljao sa svojim Tehnosom:
a0aac7d8a44ed3c10a3763f28dcd4961.jpg


Neki dan sam bio u Gramipu u Dubravi pa evo par slika:
4847880466676f2ea254573a9cc56e4f.jpg


035a9c9fa8087da94b6c8defdc3c0c22.jpg


I uslikao sam roto malcer koji prave..
34f155fee965263222a1585948966894.jpg


0f08b7154a0126e36fd2b10c1498601c.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
@Gogo u potpisu si pesimističan (oprosti što se miješam).

Pa zar to nije istina?
Taj natpis ti stoji iznad ulaznih vrata štale kod mog kolege,napisan je tamo prije četrdesetak godina,kad je svaka od stotinjak kuća u mom selu imala minimalno 3 krave,i od njih,i malo zemlje se moglo pristojno živjeti,i kad nitko nije mogao predvidjeti da će takav način života izumrijeti,ali netko je bio dovoljno vidovit. Danas imamo jednog farmera s dvadesetak krava,koji polako smanjuje proizvodnju,i još dvije-tri krave kod dvojice ljudi,koji ih drže za vlastite potrebe...
Znači-stoke je sve manje.
Imam 25 godina,a još se sjećam kad su ujutro pred puno kuća stajale kante s mlijekom,spremne da ih se pokupi,danas nema ni jedne.
Nekad je štala bila tik uz kuću u dvorištu,i nitko nije umro,danas ljudima sa sela smrdi gnoj koji netko naveze na parcelu udaljenu 2km.
Znači-gospode je sve više.
A ovo da nam se crno piše,to ne moram ni objašnjavati,zar ne?
Zanimljivo je da je taj isti kolega prije desetak godina sagradio veću farmu krava (naravno,dvjestotinjak metara iza kuće,da ljudima ne smrdi) koja je prije malo vremena ostala i bez zadnje krave...
Malo off-a,ako smeta nek se obriše...
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,371
Pa zar to nije istina?

Nekad je štala bila tik uz kuću u dvorištu,i nitko nije umro,danas ljudima sa sela smrdi gnoj koji netko naveze na parcelu udaljenu 2km.
Znači-gospode je sve više.
A ovo da nam se crno piše,to ne moram ni objašnjavati,zar ne?


Točno si u pravu, kako i ovi naši sad živjeli u prijašnjem dobu kad im smeta svaki miris sa sela.. (točnije smrad)
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Ja bi volio da ste oba u pravu ali niste. Promjene su velike i tko se ne prilagodi nestaje ga. Napisati ću svoje viđenje.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
928
Bila je proba sa malčerom pokosio je oko 3kj.
Nije još obojan i nema još limove sa strane.
Kosi odlično nema nikaki vibracija i neko je spominjao da nece valjat što reduktor gleda vako u stranu, kut je pogođen odlično. Nema slika od košnje a evo još koja slika ovako malčera poslje košnje.

IMG_1372.jpg
[/url]
I evo kakosam riješio skije sa okruglom cjevima i služi odlično mogu skretat puni dok se malčer vuče po zemlji, znači nigdje nezapinje i neruje.






uploading pictures[/IMG]
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ja ne vidim zamjerke, jedino što je UNP-profil malo težak, iako ja sve priključke radim od njega, Ali, ako ga nisi kupovao, onda te boli briga. Jesi pokušavao kositi rubove kanala s time? Ako imaš neku sliku noža, to me zanima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh