• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kažu da kineski nisu baš nešto i da kad radiš sa kineskim ležajevima radiš dvaput. Razlika u prvom i drugom bi trebala biti u tome što jedan ima dva reda kuglica a druga dva reda valjčića a trebalo bi probati staviti jeftinije za znati.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Kawasaki, nema veze kam ju okreneš, jer je moment jednak s obje strane kardana.
Osim toga, to je frajlauf spojka, a ne preopteretna.
Ak je preopteretna, ionak uvijek ide na gonjenu stranu, jer na traktorskoj strani nema mjesta.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Izvnjavam se ali nisam naveo da mislim na ležajeve koje je pjer naveo. Ne vidim razlog zašto bi spojka bila na traktoru kada je bitno da se i kardan odmah zaustavi u slučaju da nekog zahvati. U slučaju preopterećenja je ionako svejedno na kojoj je strani, a i kardan sa lamelom ima osigurač sa oprugom na jednoj strani dok na strani kvačila ima vijke .
Tino, čestitam na nabavci stroja i imao bih jedno tehničko pitanje. Imaju li noževi piksu ili su samo na vijcima?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Tino, čestitam na kupnji, iako moram priznati da sam nakon tvojih komentara o roto malčeru malo zbunjen.
Je to sigurno za tvoj ferac ili možda za neki TV 30 KS?
Kakav je to kardan s nepotpunom plastičnom zaštitom?
U svakom slučaju želim vlasniku, ma tko bil, da ga dugo i dobro služi.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Tako je, kg su kineski. Ako je za neke male okretaje i opterećenja onda je ok ali za neke veće okretaje i opterećenja je bolje staviti SKF ili FAG. Možeš probat pa ćeš nam reći iz prve ruke koliko su trajali kad odu (mogu i potrajati).

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Kao skoro najmlađeg člana familije,mene se niš ne pita tak da je izbor pal na rotomalčer, deda ga je financiral... A znaš stare ljude, nije bitno kak se posel napravi,bitno da se dela...Malčer je naravno za 533 i 540,veli deda da je to dosta,a ja sam mu govoril da uzme veči da pokrije bar trag kotača
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Pjero, za koju ti namjenu trebaju ležaji?
Ovi kineski bačvasti i ne moraju biti loši.
Ja bi probal ove bačvaste, jer nisu (pre)skupi, a sigurno su bolji od kugličnih.
Imam loše iskustvo s njima na čekićaru i cirkularu. Sad sam kupil bačvaste, Rollway, koji budu išli gore.
Problem s kugličnim samoudesivim je taj kaj oni rade stazu, dok se bačvasti voze po cijeloj sferi, pa zato budu i dulje trajali.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Na rotoru malčera imam ležajeve 1306, zviždaju već godinu dana pa me nervira.
Redovito podmazane, ali ne pomaže. Izdržali nekih 200 sata rada. Okretaji su oko 2500°.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Tino, niste baš odabrali neki proizvod. Ovo izgleda gorje od kineza. Malčer nije samo getriba.
Najveći je problem "mlitav" rotor, koji se bu sfrknul, bojim se, na prvom udarcu u krtovinec...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Zgledi da je deda stara korenika i još k tome kasu drži.

Sad buš ga lijepo potegnul na španerima k jednoj strani, ak bu moguće dosta, pa bu gazil samo jedan kotač.
Ja tak prakticiram posel sa svojim batičarom koji ima hidraulični pomak. Porinem ga toliko v desno da mi lijevi kotač ide tik uz zmalčirano.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Budemo vidli, možda me vrag odnese još ovu zimu zaterati ga u šikarje :(angel):
 

Najnoviji postovi

Na vrh