• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Dečki moji, unutra je bilo od gromade masti tvrde ko ilovača, do ulja.

Poklopac ima 10 cm od dna mali seraf. Na vrhu je veliki za tocit.
I do kuda tocit, do serafa ili da su svi zupčanici u ulju? Agore najvislje je nekakav ležaj još...

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Trebalo bi onda biti do toga malog šarafa (ili malo više ak slini negdje).
Operi to dobro i ulij tekuću mast (Viskoma).
Ona se sastoji od sapuna i ulja, pa zato izgleda tak, pogotovo kad ostari i nikad se ne zamijeni.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
To sam mu i ja rekal da metne tekuću mast unutra i miran je. Ma da mislim da ni hipenol ne može naškodit.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Problem je u brtvljenju. Tekuća mast teže iscuri, a ima i deblji masni film.
No, ni viskoznije ulje nebi škodilo, samo je pitanje kakvi su semeringi i kak brtvi poklopac.
Znam da je u Howard frezu išel Hipenol 140.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Za poklopac sam mu preporučio da uzme tablu klingerita i izreže novu brtvu. E sad kakvi su semerinzi to je već druga priča, zato bolje da stavi tekuću mast i neće bit problema sa curenjem. Može malo mastit ak je semering loš al barem mu neće iscurit van.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Znači imam ovakav reduktor, i u orginalu je 2:1, ak ga okrenem imam 1:2.
Jel bi bilo kakvih posljedica po njega ak bi ga tako stavio za pogon malčera, neki me uvjeravaju da je to prenježno za malčer? To u orginalu inače služi za pogon vršalice(dreša). Kakva su vaša mišljenja po tom pitanju?

912841a36c198ff6e6fa38e4bebe3ca3.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Universalova remenica.
Bojim se da ti je slaba ova osovina s ripnima, koja bi trebala biti osovina rotora..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Da, od Unija je.
Mislio sam na tu osovinu sa ripnama stavit rotor, jer ako ide obrnuto onda je sporo.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja bi nabavil takvu žensku piksu koja bi išla na te ricnove, napravil za nju prirubnicu sa lagerom koja paše na te 4 rupe, sve skupa spojil u na tu piksu pričvrstil rotor.

Poslano sa mog TPC-7152 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Imam i ja takav reduktor i mjerkao sam ga za neke freze ali mi se čini nježan.
Za malčera je definitivno (pre)nježan po mom mišljenju.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
A baš sam se bio zapalio da idem probat nekakav malčer napravit.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pa napravi ti malčer. Dok ga sklepaš, nabavil buš drugi reduktor. Eto, koleka kawasaki je iskoristil dif od BMW-a. Malo prošvrljaj po otpadima pa nađeš neki . Mislim da je i od Lade dobar !?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Kod nas na otpadima više nemožeš niš kupit. Ne znam kakvi su od samoutovarne prikolice reduktori, ima blizu jedan od Pottingera.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
36d82ed9a97e8098251d8e6a331f9f32.jpg

Ja sam ga nabavio od jednog kamioncina, još malo pa gotovo. :)

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pa ti od starih mečki, bmw-a, lada i sl. se dadu dosta jeftino nabaviti, mojemu je bila početna cijena 100€, nazadnje sam ga sa hp-om iz Rijeke platil 450 kn i to što je on mene sam povratno zval koliko dam jer sam rekel da mi je preskupo i da imam bliže u ponudi za 400kn. ;)

Poslano sa mog TPC-7152 koristeći Tapatalk
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
329
yIFgfS4.jpg

Napravio sam malcer sa dvije elise pogonjene sa dva klinasta remena 17 preko reduktora. Kod veceg opterecenja remeni proklizavaju koliko god ih spanao. Sad radim drugi koji će imati neke izmjene između kojih je zamjena remena lancem. Zanima me može li lanac raditi u horizontalnim položaju i kako će to klapati? Ako netko ima iskustva molim pomoć. Unaprijed hvala.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Samo stavi veće remenice i dijagonalno pojačanje da se izbjegne savijanje lima i bude bolja napetost remenja.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
329
Ako povećavam gonjene remenice onda moram pogonsku još više,tako da bi bila možda i prevelika,a lim se ne može savijati jer je odozdo dobro pojačan. On mi je dobar za sve osim guste mokre trave,melje trnje i granje ko od šale.Međutim drugi je već u izradi i biti će više kao rotokosa.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ili veće remenice ili da stavi još jednu rolnu na sredinu negdje ispred ovog stuba što nosi zašttitnu mrežu da pokuša ''zamotati' još malo remen oko remenica.

Lanac nikako.
 

Najnoviji postovi

Na vrh