• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ista stvar, jedino je brusna deblja. Osobno mislim da je papirom bolje. Manje skida.
Jednu vrtnu kosilicu sam potrošil. Trajala je gotovo 20 god i nikad nisam brusil nož.
Na strižnoj sam probal turpijom, fleksom sa sve tri vrsta ploče i bušilicom s brusnim čepom.
Ova zadnja varijanta mi se pokazala najboljom. Najlakše kontroliram koliko skinem.

Kod roto malčera, zbog opasnosti od disbalansa, treba voditi brigu da noževi ostanu jednake težine.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
A zašto ne brusnom?
Zato jer (meni) brusna:
a) previše grije (s reznom nosim materijal u tankoj liniji, a ne cijelu površinu)
b) je predebela, pa nemrem nabrusiti zube do kraja, kaj je s reznom moguće
c) zato jer me tak otac navčil, a on je brusil kosu još početkom 70-tih, s reznom šajbom na bormašini (jer brusilice nije imal)
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Mislim da je ipak lakše ak su noži oštri.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Kako nije Zoki !? Gle ovaj nož. Pogodio neko kamanje vjerojatno !? Ne vidi se baš na slici, a bolje ne mogu poslikat, koliko je zatupljen. Treba ga malo popravit.
Iwanho... To su toliko mala skidanja da ne vjerujem da bi se napravla neka velika razlika u debljini noževa i došlo do disbalansa. Uostalom, i da dođe do toga, zanemariva je razlika, a na zemlji se malčer stabilizira i kod veće trešnje.
DSC_0014.jpg
[/url]image hosting over 10mb[/IMG]
DSC_0015.jpg
[/url]post images[/IMG]
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Prilikom oštrenja bi lako moglo doći do debalansa ali to se lako sredi pomoću vage. Ako može trimer kositi pomoću špage može i traktor sa malo tupljim nožem.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Može.... Ali oštro je oštro. Bolje siječe. Ma to znaš i sam !
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
baš sam i sam isal gledat...
ak ni sponzorska naljepnica, izgleda da proizvodi
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Ako ga ne mislis puno koristit ce bit ok,kod mene ima tih kineskih malcera,geo najvise, godisnje pomalcira hektar vinograda i za to je dobar i svima rade. Jednom godisnje rožje a poslje samk trava
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Uzmimo u obzir da brendiranu robu prodaje ime. Ne velim da nije kvalitetnije nego ono manjeg cjenovnog razreda, ali se dobrim dijelom plača ime . Tako da .... nije sve baš takav šrot iz Kine, koliko smo mi uvjereni da je. Ima i kineske kvalitetne i skupe robe, al čim se kod nas spomene nešto Kinesko .... Prva misao je da je to "smeće".
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Za nekoga ko ne koristi puno dobri su i kineski priključci i freza i malcer,razlika u cijeni je dupla, a vjerujem da do 5 hektara godisnje moze izrdzat svaki prikljucak uz redovno odrzavanje...ako se nesto i pokvari ili polomi stavi se kvalitetniji dio i idemo dalje, sve sta radi se i kvari
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Namam, nisam radio s tim, nisam ni vidio kako radi, ali meni ni ovi proizvodi našeg Gramipa ne uljevaju neko povjerenje. Ima susjed Gramipovu frezu, kupio novu i čujem da mu se raspala. A mislim da je oko 3-5 godina kod njega.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Ima kod mene slucajeva da se i sicma raspala,stvar je do korisnika nije uvijek do proizvoda, a gramip mene podsjeca na cistog kineza...sve lagano sve nekako slabašno, isti je to kvalitet proizvoda, vec po tezini prikljucka mozes predpostavit kvalitetu izrade

Evo bas sam sada vidio da na fejsu na Plodovi zemlje pročaju o AGM malceru,po komentarima sam procito da svima rade i dosta ljudi se javilo da ima,...
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh