• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
uvjek je bolja zaštita koja nije fiksna (zglobno vezana ) , jer se dio , velik dio energije potroši prije glavnog udara

npr , rukom možeš probiti zid od gips kar. ploče , ali goli karton ne mošeš...fizika je to, treba ju poznavati a ne je se bojati
Sve kaj rotira i ubija, zapamti to. Moj kolega s posla je bil poslovođa u Ambijentima, pa sam isto imal za čuti dok je na batičaru puknul bat pa su ga našli 50 m iza traktora, ili dok je puknul bat, probil kučište i potrgal creva na traktoru.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ne znam zašto to meni govoriš , govorimo o tome kakko nijedna zaštita nije dovoljno dobra ako si na meti sudbine .
Iza tog konteksta se ne treba bojati malčera bez zaštite

Pojavom trimera je u americi stradalo više očiju nego je sinoč gledalo utaknicu ..ali još nije proradila svjest da uz trimer poklone ili prodaju zaštitne naočale od 5 kuna veleprodajne vrijednosti .
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ili kad su kosili sa malčerom na ipsilone kraj 200 ljudi jer je bio off road ili tako nesto i poleti jedan nož. Vozač se sav sledio i nadao da nitko neće pasti.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 
E

el pibe

Guest
uvjek je bolja zaštita koja nije fiksna (zglobno vezana ) , jer se dio , velik dio energije potroši prije glavnog udara

npr , rukom možeš probiti zid od gips kar. ploče , ali goli karton ne mošeš...fizika je to, treba ju poznavati a ne je se bojati

Lako je probiti knauf.A jesi upoznat da iza svakog spoja ide CD profil i još ak si sreće pa točno strefiš direkt nosač:icon_eek:Da vidiš kaj je fizika ima da ti se ruka zmakne u ramenu a prije toga ti pukne na tri mjesta.Fizika je zajebana stvar,skoro kao i poznavanje materijala.A i ovo je netočan podatak ja sam prilikom kupnje uz obadvije flakserice Stihl dobio zaštitne naočale.A za batičara opće neću pričati koliko je za...an.Kad sam strefil panj jedan batić nisam nikad našel a niti dvije "vilice" koje su odletile od vibracije.
 
E

el pibe

Guest
Je ima potražnje,ugrađuje se to i u prostorije dobrovoljno vatrogasnog društva ili ti po domače vatrogasnog doma a more i DVD kak si napisao:icon_mrgreen:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Evo ga jedan mini za odrzavanje zivih ograda, hobi verzija :icon_pidu:
Ja mu nebih bio u blizni na 200m, glava je u torbi kad se njemu otkine noz ili komad noza

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=XEx8Wn_8r-4[/YT]

A sta da ja radim, jedino da neprobojno staklo si stavim [emoji1]
aa4a5fee6446b87f590ab0fba653803f.jpg
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
New pa sta se zalis ti barem imas kabinu hehe a sta bi ja trebo rec,stavim onu stilovu kacigu i deri hehe
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Kod mene su drveni kolci i prenos preko remena :p: tako da i ako se pogodi stup nema opasnosti
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Ima opasnosti, samo je manja.
Nož se može odlomiti i na nečem tvrđem, a da nije beton, kamen ili čelik.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
A ne mogu ovi nasi kolci noz puknut,a i koliko cesto pogodis stup,jedino ako neki viri vise i ne vidis ga...problem su ovi komadici sta lete,znaju neki i zabolit
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Ih pogodim koliko puta. Vecinom samo ocesem vrh.
Na drvenima najvise i pucaju. Beton se kruni i skine ga noz dok se u drvo zabije i tu puca. Naravno ako pogodis bas posred.
Prosle godine na 50ha mi je jedan puknio, okomiti, zabio ga u krajnjeg drvenog i to onaj na kojem je hidromotor. Inace proklize remenje.
Gornji nozevi imaju sigurnosni preklop pa ako se bas zabije preklopi se prema traktoru.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Pa kako ako su ti sve iste visine, ja mozda dva tri puta, ne idem brzo oratim pa ako je neki visi podignem,stvarno rijetko puknem i ako se to desi onda obicno samo osece vrh jer kasno pocnem dizat,nikad se nije desilo da je noz puko...al dobro 50h treba proc ne cudi me da se na toj povrsini desi heh kod nas je ukupna povrsina polja di su vinogradi 130h a ti sam imas 50 hehe
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Racunam dva zalamanja, a i usluga sam dosta napravio prosle godine. Nisu bas svi iste visine posto jedan dobar komad visi nizbrdo, tako da je tu i voda odnjela zemlje.
I malo vise gasa onda mora da se stigne [emoji1]
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Malo malčiranja šikare danas. Malčer berti 2m i IMT560.
[YT]www.youtube.com/watch?v=ywMAIbQNxzM[/YT]

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh