• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Ovo sam čistio prilaz drvima koja mislim radit za zimu.Druga i treća spora 1300-1500 okretaja motora, po potrebi.Jako sam zadovoljan strojem.
 

Prilozi

  • 20160615_155448.jpg
    20160615_155448.jpg
    81.4 KB · Pregleda: 178
  • 20160615_160049.jpg
    20160615_160049.jpg
    81.3 KB · Pregleda: 167
  • 20160615_162701.jpg
    20160615_162701.jpg
    81.5 KB · Pregleda: 182
  • 20160615_170046.jpg
    20160615_170046.jpg
    81.1 KB · Pregleda: 170

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
A kome je danas u cilju da napravi stroj koji traje vječno ? ..izuzev samograditeljima

jbg, 30 000 kn nije malo para, za te pare gledam da bude i kvaliteta, a ne da nakon prvog prolaza moram oštrit noževe, nedaj bože da puknu još:(giggle):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
granica između pucanja i trošenja je jako uska, tanka , kratka i klimava , ako znaš gdje je navali na izradu noževa , ...sigurno ima dosta razočaranih , tj potencijalnih kupaca
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Za 30000 kn imaš malčer sa rukom koji neće samo tako pucati, naravno polovni.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Nek su dva roto malčera u jednom, ima i treći reduktor ali to je skoro 5x skuplje od onog na jedan propeler.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Poštovani Hrva,

velika je šteta što ogovarate nešto što niste probali,
jer nakon toliko godina marljivog rada i nakon toliko zadovoljnih kupaca
mislim da si to nitko ne zavređuje.
Ja sam poštivao Vaša mišljenja kada smo pričali na sajmu,
ali nisam mogao pristati na Vaše uvjete. Ne vidim razloga za
takve postove, nisam Vam ništa dužan, niste sa mnom ništa dogovorili,
osim što imam osječaj Vaše povrijeđenosti zbog neuspješnog dogovora.
Želim Vam sreću u budućem životu i radu, ali molim Vas da nam ne blatite ime
bez argumenta.

Poštovani Kawasaki,
s obzirom da ste mi jako blizu, prava je šteta što nikada niste pogledali naš malčer
i vidjeli presjeke i težine. Malčer je rađen iz limova 4 i 8 mm debljine što sama njegova masa potvrđuje.
Model radnog zahvata 150 cm je težak 235 kg, stvarnih.

Cijena je uvijek diskutabilna stvar, ali i naša država koja uzima skoro pola,
pa dok netko sve to plati neka se i tržišno natječe. Nikada niti jedan proizvođač koji želi
ozbiljno raditi ne može konkurirati nekome u fušu, a vjerujem da je malo ljudi upoznato koliko
nas, proizvođača poljoprivredne opreme iz Međimurja konkurira jako uspješno na europskim tržištima.

Lijep pozdrav svima i tko god sa dobrim namjerama želi saznati bilo koji detalj iz prve ruke, uvijek mu stojim na raspolaganju.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Dragi Gorane,
moji prijedlozi i sugestije nakon mojeg višegodišnjeg bavljenja malčiranjem su bile praktične i vrlo korisne za onoga koji bi ih poslušao i usvojio a time i unaprijedio svoj proizvod, u ovom slučaju malčer.
Meni nije žao što se nismo dogovorili jer mi koncepcijski-sistemski tvoj malčer ne odgovara.
Oko stručnih pitanja oko samog materijala od kojeg su izrađeni noževi, vidio sam da ne barataš osnovnim znanjima iz tehnologije termičke obradbe metala u ovom slučaju čelika 1530.
Jasno mi je da svi ne znamo sve , ali uz ono znanje što ja sam znam o metalima, ne možeš me uvjeravati u nešto što nije tako...

Naručio sam Čalopekov voćarski malčer, sa jednom pogonskom getribom, prenos je dalje remenični, širina je 220 cm + 50 cm bočni disk. Uz to bočni posmak je hidraulički. Sa kardanom i dostavom cijena je znatno niža od cijene tvojega.
Svi moji prijedlozi su bili u poboljšanju same kvalitete vitalnih dijelova malčera, noževi, i sam pristup noževima.....
Na kraju jedna narodna :
pametnome savjet ne treba, a budala ga ne zna iskoristiti.
Zato živio ti meni i želim ti puno uspjeha u poslu! Hrvoje.:)
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Poštovani Hrva,

moj post ni u jednom trenutku ne sudi o tvome znanju, već ponašanju i ne ponižava te. Ja tražim savjete od ljudi koji ih znadu dati, a ne od onih koji traže isključivo vlasiti interes u tome. Vjeruj da ljudi sa FSB-a znaju jako puno o čelicima i ne bih se složio da su svi / smo svi budale. Poštuj tuđi trud i znanje, a biraj što ti najviše odgovara.

Lijep pozdrav.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Poštovani Hrva,

velika je šteta što ogovarate nešto što niste probali,
jer nakon toliko godina marljivog rada i nakon toliko zadovoljnih kupaca
mislim da si to nitko ne zavređuje.
Ja sam poštivao Vaša mišljenja kada smo pričali na sajmu,
ali nisam mogao pristati na Vaše uvjete. Ne vidim razloga za
takve postove, nisam Vam ništa dužan, niste sa mnom ništa dogovorili,
osim što imam osječaj Vaše povrijeđenosti zbog neuspješnog dogovora.
Želim Vam sreću u budućem životu i radu, ali molim Vas da nam ne blatite ime
bez argumenta.

Poštovani Kawasaki,
s obzirom da ste mi jako blizu, prava je šteta što nikada niste pogledali naš malčer
i vidjeli presjeke i težine. Malčer je rađen iz limova 4 i 8 mm debljine što sama njegova masa potvrđuje.
Model radnog zahvata 150 cm je težak 235 kg, stvarnih.

Cijena je uvijek diskutabilna stvar, ali i naša država koja uzima skoro pola,
pa dok netko sve to plati neka se i tržišno natječe. Nikada niti jedan proizvođač koji želi
ozbiljno raditi ne može konkurirati nekome u fušu, a vjerujem da je malo ljudi upoznato koliko
nas, proizvođača poljoprivredne opreme iz Međimurja konkurira jako uspješno na europskim tržištima.

Lijep pozdrav svima i tko god sa dobrim namjerama želi saznati bilo koji detalj iz prve ruke, uvijek mu stojim na raspolaganju.

Kao prvo ovo je forum na koje su dozvoljena i čak poželjna svačija mišljenja.
Kao drugo, ovo nije ogovaranje, već kritika,a kritika je u ovom slučaju negativna.
Nikakvog govora i povrijeđenosti nema , vjeruj mi , prošlo je vremena od Gudovca, ja sam dobro pregruntao i to je to...
Blačenje imena??'.... nema govora o blačenju imena, ovo je negativna kritika koju argumentiram, po koje got dijelu našeg razgovora treba argumentirat, ako hočeš i javno, no problem...
Jednostavno mi stručne stvari ne možeš pobit jer nemaš argumente, nekima mlađima od sebe možda možeš.
Nije ovo ništa osobno prema tebi, niti je ovo ogovaranje, niti blačenje.....sigurno ima puno zadovoljnih korisnika tvojih proizvoda......
Nekad je teško čuti istinu, prihvatit istinu, a vjeruj mi i izreći istinu, pogotovo ako ta istina nekog peče.
Ja od ovoga nemam ništa spešl, ovo je moj stav baziran na mojoj struci ( dipl.ing.metalurgije, radio u ljevaonici, izrađivao kemijske sastave visokoleg i niskoleg.čelika, provodili toplinsku obradbu istih, tako da o pr5aksi imam za reć malo više od kolega sa FSB uz dužno štovanje, ali metalurgija je nauka o metalima a ne strojarstvo) i to je to.
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Poštovani Hrva,

a na temelju čega argumentiraš? Kada si radio sa malčerom? Ja kritiziram kada nešto probam a ne kada mudrijašim. Ima ljudi od kojih se može svašta naučiti na ovome forumu, ljudi koji su realno nešto probali i vidjeli i na temelju tih iskustava donesli argumente i zaključke, a ti nisi probao a kritiziraš.

Nemam namjere više pisati o ovome, jer se nepotrebno offa. Moj prvi post je bio samo jedna reakcija na nekorektno kritiziranje nečega što niste u ruci držali.

Lijep pozdrav.
Goran
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
915
Moze kakva slika tog malcera sa diskom ...jel bi to bilo za ljesnjake dobar zahvat 2.7m
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Gorane, ne da smo zemljaci, nego si mi selski zetor, ali manje bitno. Da, moram priznati da si nažalost nikad nisam uzel po sajmovima dovoljno vremena da malo pobliže proućim vaše strojeve, zato sam se možda u prvom postu malo zaletel u nekim procjenama od oka, ali sam isto tako na konstataciju kolege ZJ, ispravil zbog svog neznanja i isprićal. Jbga ja sam ti više manje čovek od koji voli jednostavnost izvedbe bilo ćega, a pošto šljakam u bravariji sam dobil dojam toga kaj sam gore napisal. Znam ja da nije lako biti mali obrtnik u ovoj državi jer ako radiš sve po zakonu, nameti te pojedeju dok si rekel keks. Nego daj mi reci koliko bi došla kod tebe trokraka elisa za 130cm malčer, može i bez računa
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Dajte mi recite jel ima kakve razlike u radu sa kockastim roto malčerima nasprem polukružnih ili je sve samo stvar dizajna?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Malčer je malčer.... Bil on kockasti, ili obli. Ionak stranice ne klize skroz po zemlji pa je manje bitna stvar kakav je. On klizi na skijama i valjku. To znaš i sam.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja mislim da je više do obodne brzine noža nego do dizajna.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Probal sam takvog oblog ( mislim da je original od Čalopeka ) prije nego kaj sam napravil ovog svog i ne vidim neku razliku. Misliš, Zoki, da ovaj okrugli bolje napravi posao zato što noževi imaju manje slobodnog prostora do stranica ? Kad pogledaš, oni usitne masu kod ulaska, eventualno do polovice je radna površina noževa, a ovi obli malčeri imaju suženje iza, što po meni nema nekog radnog učinka.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Faićev je kockasti zato da more i u rikverc.
To mu je i prednost i nedostatak.
U okruglom se masa dulje zadržava i bolje je izmljevena.
Pa ti biraj kaj ti je bolje.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Tak sam si nekak ZJ i mislil. Dr. tjedan bum videl kak bu izvedba. Onaj prošli kaj sam imao je bil polukružni, i dobro je radil, ali puno je bilo varenja tih boćnih stranica, a sad bi to htio izbjeći po mogućnosti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh