• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mislim da ne treba komplicirati. Iako je to kaj piše ZJ u potpunosti točno, ne treba robovati velikom usitnjavanju mase. Ionak se sve razgradi, samo treba koji dan više.

Ja sam zamalo kupil Faićevog, jer je profesionalno napravljen i može malčirati u rikverc. No, kad sam dobil informaciju da roto malčeri kuruznicu dobro rade samo kad je suha, odlučil sam se za čekičara.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
videl sam ja dosta raskopanih getriba , za to ne treba video

uz to sastav bilja visne 2 metra ...još po vočnjacima ili uz vočnjake nije trava nego koprive u kupine , i tu nema puno mase ..a reže se i kontra okrenutim nožem
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
A gle, njihova namjena i jeste za travu, kupinu, kukuruzište, šikare do 3-4cm debljine max i tu oni odrade svoje. Zna se kakvi strojevi idu za veće i deblje stvari, mislim može i ovaj svašta progutati, samo pitanje koliko budeš imal pokušaja sa njim, jedan, deset ili nijedan.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Zoki , za kolegu Puknutog treba video roto malčera. Za njega on veli da je do 30 cm trave. A to bum posnimil prvom prilikom i postavil video. Pa nek priča ko kaj hoće.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
I to je roto malčer, samo što je na hidro ruci.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Evo ga jedan mini za odrzavanje zivih ograda, hobi verzija :icon_pidu:
Ja mu nebih bio u blizni na 200m, glava je u torbi kad se njemu otkine noz ili komad noza

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=XEx8Wn_8r-4[/YT]
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
navodno , nisam vidio ali mi je govorio čovjek koji je bio prisutan , odlomio se nož na rotacionoj kosilici , ojoj maloj , od 50-60 cm , proletio je kroz limeno kučište kao da je od papira
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ko projektil, zato ja imam listove od pile bočno i iza na malčeru a ispred mi je samo guma da ne bi polijegalo masu.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
uvjek je bolja zaštita koja nije fiksna (zglobno vezana ) , jer se dio , velik dio energije potroši prije glavnog udara

npr , rukom možeš probiti zid od gips kar. ploče , ali goli karton ne mošeš...fizika je to, treba ju poznavati a ne je se bojati
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Za zaštitu djelova koji rotiraju najbolje su sa pokazali komadi lanca jedan do drugog.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Nikad se ne zna kaj se može dogodit bila zaštita, ili ne !? Zato ja nikome ne dozvoljavam da bude u blizini dok radim. Ak je netko tvrdoglav, a ima takvih, stanem i ugasim traktor. E onda se makne.
 

Najnoviji postovi

Na vrh