• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

pop1

Novi član
Tu od
2 Velj 2017
Poruka
27
Neznam, ja kad vidim da je malcer 225cm tezak manje od 500kg siguran sam da je to igracka.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Tko je kupoval BCS zna da to nije cijena BCS-a.
Zoki, ti si negdje vidjel naljepnicu od BCS-a? Nosim cvike, ali je ne vidim. :)
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Treba razlikovat BCS iz italije, obično plave boje, i BCS ( Dabaki) iz Kine. Ovaj malčer kod Horvata je model BCS a ne marka.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Čuo sam od nekih da su ti dabaki dobri malčeri ali ga nisam nikad vidio ni radio sa njime. Vidim da imaš gramip trenutno pa nemoj zaboraviti da nije više gramip iza tebe.
U travi i dvogodišnjim masama ne bi smjelo biti problema ali ako imaš naviku malčirati grane iz voćnjaka neznam kako će sa debljim granama raditi.
 

Burek

Član
Tu od
22 Srp 2015
Poruka
34
http://www.auto-horvat.hr/oprema-za-kosnju/malceri

Malo dodatnog istraživanja - marka malčera je Tech-trade (još piše i da je za neprofesionalnu upotrebu - ajoj) . A model BCS... Aj znaj koja je kvaliteta :/

Gledam malčer od Ino Brezica - 225 radna širina, težina malčera 550 kila. Zar tih 60 kila razlike može imat tolko značajnu ulogu?
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Ne samo 50 kila, već i rasta ugrađenog materijala. To je o kaj na kilu i ne vidiš.
 

Burek

Član
Tu od
22 Srp 2015
Poruka
34
Ne samo 50 kila, već i rasta ugrađenog materijala. To je o kaj na kilu i ne vidiš.

Ma kužim razliku u kvaliteti izrade, logično da je kvalitetniji stroj skuplji. Al u svijetu gdje brend drži 90% cijene svakog proizvoda stavljam pod upitnik izjavu da malčer od 490 kila je igračka u odnosu na malčer od 550 kila - sudeći isključivo prema težini stroja.

Ništa, čini se da nema baš puno ljudi ovaj malčer pa na temelju tuđih iskustava neću baš puno toga naučiti :D
 

pop1

Novi član
Tu od
2 Velj 2017
Poruka
27
Oba dva su igracke. Nisu doslovno ali to su malceri za osnovne potrebe. U firmi gdje radim imamo nekoliko Orsi-a koji su ko od flis papira, osjetljivi na svaki k.... a slove kao bolji brend.

Kad si spomenuo Ino malcere, evo pa vidi razliku u tezini dva po specifikacijama skoro ista malcera;

Ino Elite 225 i Ino Euro 230 s tim da ovaj 230 ima dva bata manje...

cd9bf7aebce7e89cdd7acc2502ce26d2.jpg
f98c62d347709f97edfea983f3e08e4e.jpg


Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pop, koliko delate s njima dnevno/tjedno/mjesečno?

Imam ORSI WLO 1601, prošal je čuda, bil posuđen i okolo, ali mogu reći da i nije tako loš... valjda... :icon_eyes::icon_eyes: ili se budem uskoro neugodno iznenadil :mur:?
 

pop1

Novi član
Tu od
2 Velj 2017
Poruka
27
Delamo svakodnevno. Ali velim, razlike su od malcera do malcera istog proizvođača, od onih za lake poslove do onih za teže (tu ne mislim na šumske malčere).

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Tu u jednoj firmi su malčer profi sa ipsilonima ubrzali za 30% sa remenicama i za njim ostaje samljeveno kao stadion.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pozdrav svima,

Da i ja uskocim u temu..

Trenutno imam Gramipov malčer GS 50 160 i s njim sam poprilicno zadovoljan. Star je već 9 godina i do sada nije imao apsolutno niti jedan kvar.

Problem je taj što sam kupio novi traktor pa mi je sad porastao apetit u vezi širine zahvata :D

Jel ima neko ovakav malčer pa da mi kaže iskustva

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrad...at-hidraulicnim-pomakom-kardan-oglas-15055924

Malciram 9 hektara voćnjaka i tu i tamo koju uslugu odradim.

PS. Evo i video Gramipa u akciji s novim traktorom :)

https://www.youtube.com/watch?v=yTddHuYKubU
zašto ti ne bi računo s nekim bočnim malčerom?..
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Oba dva su igracke. Nisu doslovno ali to su malceri za osnovne potrebe. U firmi gdje radim imamo nekoliko Orsi-a koji su ko od flis papira, osjetljivi na svaki k.... a slove kao bolji brend.

Kad si spomenuo Ino malcere, evo pa vidi razliku u tezini dva po specifikacijama skoro ista malcera;

Ino Elite 225 i Ino Euro 230 s tim da ovaj 230 ima dva bata manje...

cd9bf7aebce7e89cdd7acc2502ce26d2.jpg
f98c62d347709f97edfea983f3e08e4e.jpg


Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

Sa Inom nece pogrijesiti, po nekim videima sto gledao vidim da kosi i odrzava samo
travnjake, uzme sa kopcanjem iza i napred i to je to :)
A uglavnom treba znati i raditi malčerom, neko ce mozda kinezom kositi 10 godina i bit ce prezadovoljan, dok ce ga drugi slomiti za jednu sezonu....
Ja imam Ino L190,(tjeram ga Hurlimannom od 50 ks) kupio rabljeni prije 2 god (covijek ga pazio i mazio), ja ga imam sad vec dvije godine 95% samo travnate povrsine kosi, kad udem u neko gradnje do 5-8 cm stavim u 1 radnu i polako to zameljem i dalje opet sve u 3-oj...
A isto tako ovisi i o soferu koji vozi i kako pazi na strojeve....
 

Burek

Član
Tu od
22 Srp 2015
Poruka
34
Kamo sreće da imam novaca za pravi malčer ali nažalost situacija to ne dozvoljava..

Gledao sam malo i te bočne al ne znam oce se ova moja mala zvjerka prevrnut s tim ak uzmem nešto od 2 metra. A cijela ideja oko zamjene malčera mi je da povećam zahvat sa 160 na bar 200, jer sad s kabinom ne mogu dovoljno blizu vockama plus što bi htio ugraditi i hidro disk za košenje unutar reda..

Jel mogu ovi kinezi podnijet i malo ozbiljniju travu i korov? Granje uglavnom sječkam pa tu nebi bilo nekih problema.

Hvala svima na dosadašnjim odgovorima :)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Nemam ni pola kao ti pa imam dva malcera. Obicni s batovima za granje, a za sve ostalo, znaci odrzavanje trave u nasadu je roto malcer. Pa razmisli u tom smjeru.
 

pop1

Novi član
Tu od
2 Velj 2017
Poruka
27
Sa bocnim ces ipod vocki najvise napravit.... Bas sam nedugo malčirao jedan nasad trešanja, sa običnim nebi mogo ni blizu.
ac62e29b8657922a92ea1fef7a8bda03.jpg
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
Balansiranje malčera ?
Da li ima još netko osim one dvojice na njuški ?
Nisam još nikog zvao dok ne vidim jeli ima još netko i da li netko zna barem okvirno neku cijenu balansiranja ?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Dabel je meni balansirao, imaš i kolegu što balansira tu je član foruma. 1200kn je balansiranje..

Pokupio si panj ili?
 

Najnoviji postovi

Na vrh