• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Bronx, ako podnaša traktor ja ne vidim problema. Koliko ima trator Ks a koliko je veliki malčer?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
Sorry kaj tek sad odgovaram. Nije me bilo neko vrijeme na forumu. Traktor je 21 konj (tv523), a malcer je metarni.
Nije problem u traktoru nego se bojim da se reduktor ne razleti?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ako stvarno budeš vidio da se pregrijava onda nemoj ili da ga baš tjeraš do daske ali mislim da ne bi smjelo biti problema.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Sorry kaj tek sad odgovaram. Nije me bilo neko vrijeme na forumu. Traktor je 21 konj (tv523), a malcer je metarni.
Nije problem u traktoru nego se bojim da se reduktor ne razleti?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
Pa nije baš za preporuku jer i na 540 okretaja motora ima on dovoljnu brzinu rotora za obaviti posao za koji je namjenjen, a reduktor bu sigurno nastradal prije ili poslje. Nagledal sam se ovih dana hrpu tih reduktora komerovih kaj su se razletjeli, imamo ih u radioni barem 15 raskomadanih.
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Hidromotore prilagođavamo pumpama na radnim strojevima, s time da bi idealni protoci bili od minimalno 60 l/min.
 

Burek

Član
Tu od
22 Srp 2015
Poruka
34
Pozdrav svima,

Da i ja uskocim u temu..

Trenutno imam Gramipov malčer GS 50 160 i s njim sam poprilicno zadovoljan. Star je već 9 godina i do sada nije imao apsolutno niti jedan kvar.

Problem je taj što sam kupio novi traktor pa mi je sad porastao apetit u vezi širine zahvata :D

Jel ima neko ovakav malčer pa da mi kaže iskustva

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrad...at-hidraulicnim-pomakom-kardan-oglas-15055924

Malciram 9 hektara voćnjaka i tu i tamo koju uslugu odradim.

PS. Evo i video Gramipa u akciji s novim traktorom :)

https://www.youtube.com/watch?v=yTddHuYKubU
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
@ burek: kupit takav traktor pa ić štedit na malčeru?
 

Burek

Član
Tu od
22 Srp 2015
Poruka
34
A tako nekako, novi traktor a jedva za gorivo skupim :D

43000 eura bez pdva je traktore koštao.

Znači niko vjerojatno nema ovu jeftinaru od malcera.. Mogo bi ja prvi onda isprobat :D
 

Burek

Član
Tu od
22 Srp 2015
Poruka
34
A kao i uvijek i kod mene para malo steka. Htio sam prodat svoj i još jedan stroj, tresac za visnje pa za te pare uzet novi malcer. Nije mi cak ni bitno da bude novi al nisam našao polovno ono što mi odgovara.

220 cm, kacenje naprijed i nazad te hidro bocni pomak... Jedino ovaj BCS to ima u ponudi u tom cjenovnom rangu
 

Najnoviji postovi

Na vrh