• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
A u čemu je tak značajna razlika?
Bolja kvaliteta i bolji rad stroja a cijena je tu i tamo veći šaravi koji drže batove i ne pucaju a kod Gramipa se ekscentrično deformiraju pa ga bez brusilice ne možeš skinuti ni kad pukne...

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Mekan je dosta materijal na Tehnosu, od jačeg udarca ostane utisnuto od bata na rotoru..
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Kamen Grota istrijanski sura grota

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
S Gramipom nisam radio tako da nz.. Al velim ima i Tehnosa mana, mekan je taj rotor nekako.
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
HM... Nemam slike ali i na gramipu se poznalo od bata na rotoru ja sam poslije stavljao šarafe 12.0 da ravno puknu oni 10.9 bi se zarezali napravili rubič i nisi ih moga izbiti na Gramipu je M16 a na Tehnosu M18 i primijeti se na Gramipu 3 remena na Tehnosu 4 i primijeti se
jedino sam primijetio da je zadnji valjak bio kvalitetniji od Gramipa

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
A ne sijecam se pomični sa batima zahvat 160 a tehnos je mu-lw 170

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
@maiky
Takvi šarafi se ne stavljaju na malčer, gore idu konstrukcijski vijci koji ne pucaju gore,
molim te reci mi kojeg si gramipa imao, ja sam ga imao 3 godine i samo sam jednom mjenjal ležaje na rotoru radi se o modelu gs60 koji je par ovom tehnosu, a ne gs55 ili gs50, a moj je skoro svakodnevno bil u ovakvoj šikari kakvu malčira tibor
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Mislim da je bio 55 ili 50 stvarno se ne sijecam više.
Oni šarafi orginal koji su bili gore su se "deformirali" na silu odreza, centrifugalna sila je dio koji je bio na batu izvukla van i napravila ivicnjak na vijku i kad ga je trebalo mijenjati mora si doči doma i malom brusilicom odrezati vijak sa obije strane do bata između ušiju rotora to su bili vijci M16 sa glavom 27mm a matica je bila šesterokut 24mm
Ps: pucali su ti vijci redovito jedan do dva na dan [emoji25]

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Meni se nikad nije dogodilo da sam morao šaraf sa brusilicom rezat, imao sam veći problem sa traženjem bata, i vjerojatno ču najesen uzimat novi malčer i to će opet bit Gramip samo će bit Gs70 2,8m zahvat sa wilibald nožima onda imam komplet od tri malčera i ja zadovoljan
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ja sam danas sa ovim malčerom delal, i kaj mogu reći nego da je zmaj.
3c1b9a8cd01c6a7f18e6633ecc0f27b4.jpg
 

cevo

Član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
88
ino uni 2m jede šaraf osigurače.... znaci bio je m6 8.8 pa sam probao 10.9 pa m8 8.8 i onda m8 10.9 i njega slomi..... da li da busim na m10 ili trebam jaci kardan ? kardan je cerjak c line 4, cijev je trokutasta.... tip u trgovini mi je rekao da ovaj tjera frezu 2m pa sam mislio da je to ok...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ti u trgovini ti bu rekel svašta samo da proda. Nije uvijek tak, da se razmemo. I oni se drže onoga kaj im piše po nekim standardima. A prava istina je upravo tvoje iskustvo. Rado bi ti dao savjet, ali nemam takva (ne)iskustva, jer nemam takve kardane. No, mišljenja sam da je preslab, mada mu je funkcija da reagira lomom šerafa na preveliko opterećenje. Is tog razloga sam ja uzeo "čegrtaljku ".
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
Kod mene je uni 205 ali isto imam "čegrtaljku" i nemam problema. Kardan je za ciklo miln i malčer do 2 m kupljen davno prije nego je došao malčer.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
Od trave do granja pomalo i preko dozvoljenog. Neki dan malo naletel na panj. Mislil sam da bu sve ošlo k vragu koliko je skakal dok sam se snašel da ga zaustavim. Nisam slikal ništa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh