• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Imam 55ks i 165cm... bez problema ide u sve, tek nakon 180cm se osjeti razlika u brzini rada. 175cm, po mjeri, između
 

Serafian

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
42
Dodano još nešto, kupljena inverzija. Sad treba samo lim.

jv0ql3.jpg


28rl7gw.jpg
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
To ti je sad već skoro gotova stvar. Stavi si malo deblji lim. Nek bude teži malčer. Bit će stabilniji i jači.
 

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
Kod mene je 3 mm i sasvim je dosta za manji malčer. Ja sam svoj postavio na četiri okretajuća kotača od kontejnera za smeće tak da kad se okrećem ne moram dizati hidraulik i lakše ga je vući nema skija. Slike su ti u postovima prije ili imaš i pod malim traktorima pod Agrijom.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Ekipa sa ovim roto malčerima/helikopterima jedno pitanje.. koliko ste puta podizali ili spuštali tj podešavali visinu košnje na njima?

Naime u nedoumici sam da li da radim skije sa mogućnošću podizanja ili fixiram na jednu visinu?

Čisto iz prakse koliko se to upotrebljava trebam informaciju.

Hvala!
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Ja skije nisam diro, kak sam dobil tak je, jedino sam zadnji valjak podignul tak da malcer sjedne nize. I ugl uvijek skije imam malo iznad poda jer mi se nekad znaju ukopat i onda malo podignem na hidraulici

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Ja nemam valjak ,samo skije i one su postavljene na najvišu opciju kak je bilo tvornički postavljeno.lakše ide po neravnom terenu i nemam potrebe spuštat.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Hvala na konkretnim odgovorima..:icon_wink: to se traži.

mislim da ću i ja tako fixirati pretpostavljam da je nekih 5 cm razumna udaljenost noža od zemlje ili je potrebno još više?
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Mogu ti izmjeriti kad dodem do malcera. Meni valjak dosta pomaže jer, velim, prednji kraj dignem na hidrauliku, a iza je naslonjen na valjak i pokosi odlicno. Btw, to kaj ja dignem naprijed je nekih hmm 10cm od zemlje, sve ovisi o situaciji. Neki out ak vidim da nis ne zapinje ostavim ga dole skroz

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Hvala na konkretnim odgovorima..:icon_wink: to se traži.

mislim da ću i ja tako fixirati pretpostavljam da je nekih 5 cm razumna udaljenost noža od zemlje ili je potrebno još više?

To bi trebalo biti dobro, tak je nekak i kod mene
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja sam napravio fix 7cm koliko se sjećam i podešavajući valjak straga.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Radi i gramip nesto, ali ne moze tako fino usitnit :icon_mrgreen:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=vP-N-lg_utQ

[/YT]
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Radi i gramip nesto, ali ne moze tako fino usitnit :icon_mrgreen:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=vP-N-lg_utQ

[/YT]
Tjerate vi to pošteno.. Mene je više strah takve stvari raditi s malčerom otkad sam u panj udario. Ali ipak malčiramo manje šikare samo ih pregledam prije dal' ima sta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh