• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Burek

Član
Tu od
22 Srp 2015
Poruka
34
Ma da al izgleda da se njima ne zajebava s takcim stvarima..

Bacio sam sad skic na Giampijev malčer, 200 cm s hidrauličnim bocnim pomakom i diskom.

Jel ce ic to u kombinaciji sa prednjim malcerom od 160 cm?

100 KS traktor bi to trebao ganjati brz problema?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Mislim da to nebu išlo jer imaš fizički premali traktor. A i premale je snage za 3,5.m zahvata + disk.
 

Burek

Član
Tu od
22 Srp 2015
Poruka
34
Jelda?

A gledam šta skombinirat, vidim dosta nasada oraha u okolici pa bi bilo dobro skombinirat dva malčera :)

Kako misliš fizički premal traktor? Misliš na nosivost ili?
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Mislim da to nebu išlo jer imaš fizički premali traktor. A i premale je snage za 3,5.m zahvata + disk.
ja vrtim 170cm sa imt533 znaci 35ks govorimo za malciranje trave
pa neče valjda malčirati 3.5m šume!

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk

Jelda?

A gledam šta skombinirat, vidim dosta nasada oraha u okolici pa bi bilo dobro skombinirat dva malčera :)

Kako misliš fizički premal traktor? Misliš na nosivost ili?
pa i nosivost mislim da nebi trebala biti neki problem jedino ako su kosine bude zeznutu pod uslovim da traktor nije neki super uzak!

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Burek

Član
Tu od
22 Srp 2015
Poruka
34
Kažu specifikacije da zadnja hidraulika nosi 3000 kg a prednja 1500..

Za ovaj malčer pišu da treba od 60 do 90 konja traktor, znači kad upucam još 160 naprijed moglo bi bit na knap :D

Al dobro, ako ne bu išlo bu taj 160 išo na njuškalo :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Prevarali su te. Nosivost zadnje hidraulike je oko 1500kg na krajevima poluga (ak nema dodatne cilindre izvana).
Traktor je uzak pa je problem 500kg izvan njega.
Imam normalni traktor te klase, pa ga je roto kosa na nagibu skoro prehitila.

Ak već hoćeš malčer s bočnim diskom, onda je jednostavnija varijanta rotacijski zamaknut u desno, a prednji zamaknut u lijevo koliko se da.
 

bduda

Član
Tu od
24 Stu 2013
Poruka
71
Koja sirina, koliko para i jesi li sto deblje malcirao s njime?
Širina je 170, može malcirati grannje do 4 cm. Koštao je 9350 kn na nekoj akciji

Poslano sa mog HummerLE koristeći Tapatalk
 

Burek

Član
Tu od
22 Srp 2015
Poruka
34
Pa to sam i ja mislio da bi bio eventualni problem, al ak ovaj malčer iza gurnem desno a prednji lijevo bude težina raspodjeljena kolko tolko.

Ma vjerojatno ce otpast kombinacija sa dva malčera, koristit cu ovaj od 160 naprijed u kombinaciji sa frezom i atomizerom, eventualno sa djubretarom i to je to..
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
Ja sam pred neki dan kupio panekx i odmah ga probao. Malcer jako mirno i tiho radi sitno sjecka i lagano ide. Za preporciti svakome
6a1508efa7175b34acd972d37fba5e9f.jpg


Poslano sa mog HummerLE koristeći Tapatalk

pozdrav kolega..
možeš napisati koju riječ...kako služi?
ja trenutno gledam od 220 širine..
imam jedan veći u sloveniji..ali bi ga trebalo prvo pogledati....a ovaj mi je tako reći pod nosom..pa da se ne vozikam bezveze
 

bduda

Član
Tu od
24 Stu 2013
Poruka
71
Nisam puno radio sa njim ali ovo malo pokazuje nema razlike od skupljih strojeva. Vrlo tiho i mirno radi

Poslano sa mog HummerLE koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
gledam malo malčere...ukoliko otpadne sijačica mislim da ću malčer piknuti...
gledam https://www.njuskalo.hr/strojevi-sjetva-zetva-berba/malcer-alpego-200-oglas-23894688

https://www.njuskalo.hr/strojevi-obrada-tla/malcer-tehnos-mu-200-lw-oglas-21234169

https://www.njuskalo.hr/strojevi-obrada-tla/malcer-zanon-prednju-zadnju-hidrauliku-oglas-21780349

ima netko preporuku za nešto bolje u tom cjenovnom rangu???ili jeftinije ako je sasvim ok...
jedino što planiram nešto zapuštenoga malčirati...cca 5-6cm promjera..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Sta rijesiti ako curi ulje na odusak na cijevi izmedju getribe i remenice?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Na odusak tolko da mi slini skroz po kucistu, ima oko 50 sati rada ali sam primjetio to na pocetku samom kak sam ga uzeo
Zab sam napomenuti, to se desava u radu.
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
pozdrav kolega..
možeš napisati koju riječ...kako služi?
ja trenutno gledam od 220 širine..
imam jedan veći u sloveniji..ali bi ga trebalo prvo pogledati....a ovaj mi je tako reći pod nosom..pa da se ne vozikam bezveze

Imam sličnog kineza. Za redovito održavanje parcela (1x-2x godišnje) koje se ne obrađuju je super. Slaba strana im je premali zadnji valjak i strugač valjka. kod malčiranja kuruznice se hoće štopati strugač i onda valjak brzo postane klizač pa izmalčiranu smjesu gura pred sobom. Ono kaj se nabije između strugača i valjka je muka za očistiti. Ja sam strugač skinul i sad je dosta bolje. Kad se na valjak nalovi 1,5 - 2 cm jednostavno i lako ga ostružem. Ako je suho, uopće nije potrebno strugati do završetka posla na jednoj parceli.
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Na odusak tolko da mi slini skroz po kucistu, ima oko 50 sati rada ali sam primjetio to na pocetku samom kak sam ga uzeo
Zab sam napomenuti, to se desava u radu.
naravno da se dešava u radu to je nirmalno
ako ga baca odmah dok je još reduktor hladan onda nesto ne valja sa oduškom ili ima previse ulja a ako ga baca kad se ugrije, bude presta kad se smanji kolicina ulja.

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ne ne nakon mozda vure dva rada..znaci nema razloga zs neku paniku? Bi im reklamirao dok je garancija jos
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Nazovi servisnu službu i pitaj, odnosno prijavi reklamaciju dok još garancija traje.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Bilo bi dobro prvo provjeriti količinu ulja. Ispustiti višak , a ako nema više nego je uputama predviđeno, onda ne bi bilo zgorega reklamirati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh