• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ukomponiraj si neki brzo montažni uteg kod lijevih stepenica. Makar kod malčiranja komotno koristil samo desna vrata. Sigurnost na prvom mjestu.
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
neki dobar uteg na lijevi kotač i smanjiti hod prednjeg mosta...
"vodu" u zadnje gume....
ma koji je zahvat 2 m????

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Po broju su dvoredni samopodesivi. Mislim da je bolji sistem sa tri nožića nego sa dva. A ovi ležajevi su sigurno puno jači od kugličnih.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Nije bitna nosivost samo, nego treba gledati koju silu prenosi, jel radijalna ili aksijalna, ili kombinacija obje sile, bacvasti su samoudesivi, al treba gledati kolika je aksijalna sila, jer bacvasti netrpe veliku aksijalnu silu.....
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Neznam čemu služi ravni noževi, ali slabo izvedeno. Nožić kad ulovi nešto deblje puca na samom zakrvljenju i odleti. Mislio sam staviti čekiće, ali ovo mi je jako jeftina varijanta.
Ležajevi su samopodesivi.
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Neznam čemu služi ravni noževi, ali slabo izvedeno. Nožić kad ulovi nešto deblje puca na samom zakrvljenju i odleti. Mislio sam staviti čekiće, ali ovo mi je jako jeftina varijanta.
Ležajevi su samopodesivi.
oni ravni nož služ ko podloška da bočni nozevi previše ne plešu i isto onaj dio između bočnih moževa malcira vidio sam malcer na "zvončiće" (tako ih mi zovemo) iz njega istane trava na recke jer ono između dva jriva niža ne uspije se lijepo izmalcirati

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
I čekići pucaju ako se lovi u kamen a pogotovo ako ne staviš kvalitetne a takvi su jako skupi i teški tako da ti je to najbolja varijanta. S obzirom na veličinu ležajeva ne bih preporučio čekiće.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
a pukne, pukne osobito kod zanonija ako je onaj cekić sa dugim "vratom"...

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Upravo tako. Vidio sam kod susjeda. Na mojem malčeru su čekići koji imaju u sredini rebro i samim time vrat gotovo da i nemaju.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Danas sam strgao reduktor na roto malceru 135 cm, tj zruljio je zube na konusno tanjurastom. Pitanje dal se te zupcanike isplati raditi nove ili ima gdi za kupiti gotove ili moram kupiti novi reduktor? Ima li ko iskustva oko resavanja tog problema?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Obzirom na cijenu novog boljeg ili lošijeg multiplikatora kod Rosi-ja, teško da se isplati delati zupčanike.
Pitaj Kušca ili Hittnera koliko bi to koštalo, jer su ti oni blizu.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Oni su mi blizu ali dugo se ceka da ti mogu sta raditi. Moracu kupiti novi a ovaj mozda dati sloziti za rezervu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Pitaj, i mene zanima.
Znam jednog čovjeka koji radi takve stvari u Sloveniji, ali treba uzorak. Nije jeftin, ali kvaliteta je vrhunska.
 

Najnoviji postovi

Na vrh