• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Imam Matengov malčer 4 godine. Osim zadnjeg valjka (premali promjer) i posebno strugača na njemu, ostalo je ok. Možda zato kaj ne radim puno.
Na ovim slikama mi nije jasno kak se podešava visina zadnjeg valjka. Ako je fiksno prišrafan na bočne saonice onda bi to mogel biti manji problem.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
Na trećoj slici se vidi kak se podešava. Podiže ili se spušta, kak vam drago, skija i valjak zajedno.
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
I meni se sviđa dosta dobra cijena dosta tezak što znaci da je dobar lim nije limič 4 remena dobro "vješanje" još da je reverzibilni nema mu kraja i skije su dosta široke mozda bi moga raditi i bez valjka....
E sad jedino ovisi kvaliteta materijala.[emoji16]

Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Fora je. Treba vidit debljinu cijevi rotora, od cega su cekici, lageri, nosaci i tak...zadnje da idem uzimat malcer bi bilo gledanje debljine pleha jer to moze biti pusto nabijanje mase da se malcer predstavi kao masivan a da su najbitniji dijelovi zapravo sranje.
Znam da se pitanje ponavlja par puta u ovoj temi ali me interesiraju iskustva sa ovim "jeftinijim" malčerima..

Konkretno najviše mi je za oko zapeo ovaj:
https://www.njuskalo.hr/strojevi-obrada-tla/traktorski-malcer-220-cm-oglas-21919811

Iskustva, savjeti? Uzeo bih nešto oko 2m i oko 15000 +-..

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
I ti malčeri su svi tako tako susjed ima gramipa gs 50 što se okreće i na prvi hidrulik.
I odmah ležaj otišao na rotoru.
Zamjenio ga i veli opet se grije a 20 tisuća kuna koštao
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Pravilo je da se svi lezaji koji nisu vec podmazani podmazu. Cak i oni suhi se daju podmazati. Tada ce trajati vjecno.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Podmazuje i raspane se ležaj i sad se ponovo grije.
Vjerojatno tvornička greška
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Onda nije nesto u centru pa grebe van osi, trese sve vise i ode u k....takodjer mozda lezaj nije prikladan za namjenu. Gledam na svom motoru ima valda 5 razlicitih tipova lezaja na razlicitim mjestima.
Mozda sam rotor sa cekicima nije izbalansiran pa se sve vibracije prenose na lezaje.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Imao Gramip i nisam nešto vio tadovoljan prodao ga susjedu on je zamijenio sve uške na rotoru lezajeve dao ga balansirati napravio drugčije vješanje i zadovoljan.
PS: on ga vrti sa imt539 a ja sa utb 643dt....

Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Jel netko gledal Megametalov malčer?
Izgleda mi solidno napravljen.
 
Posljednje uređivanje:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
Znam da se pitanje ponavlja par puta u ovoj temi ali me interesiraju iskustva sa ovim "jeftinijim" malčerima..

Konkretno najviše mi je za oko zapeo ovaj:
https://www.njuskalo.hr/strojevi-obrada-tla/traktorski-malcer-220-cm-oglas-21919811

Iskustva, savjeti? Uzeo bih nešto oko 2m i oko 15000 +-..

Takav sam planirao uzeti ali sam odustao kad sam našao ino. Jedno vrijeme su se prodavali pod imenom dabaki. Dobro izgleda. Neznam ni sam. Ino me na kraju sa čekićima i balansiranjem koštao 18000 kn. Na par mjesta je bio napukao najvjerojatnije zbog vibracija. Čari polovnog stroja.
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
233
Trgovac preko telefona kaže za MATENG da je kopija MASCHIO-a i da pašu bati od maschia...

tražim od proljeca nekaj rabljeno "poznatije" marke (pod predpostavkom da je kvalitetnije) ali sve kaj sam išao gledati trese da ispadaju plombe sa zuba i vareno na 100 mjesta pa si mislim da bi ovaj MATENG odradio moje potrebe malciranja strništa,kukuruzista i zapuštene zemlje bez drvenastog bilja...
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
419
Rotor je 168 mm skoro ko na tehnosu 169 jedino je razlika u debljini mesa na ovom je 8 mm a na tehnosu veli trgovac 12 mm.
A za neke normalne radove bi trebal radit, a kad naiđe na neki panj onda kak bog da.
 

Najnoviji postovi

Na vrh