• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Ja imam tehnosa, ali mislim da je to sve tu negdje ino, tehnos komu kaj bolje odgovara. Tebi se očito lijepo puno okretat na njivi kad kupujes 170 širinu za 60 ks traktor.
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Ja vrtim 170 sa 85ks....
Nema se para za 2.0 ili 2.2....[emoji20]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Kod mene pretežno rade sa 160, ja imam 160 a traktor je 55ks, klasurište sam radio sa 2 brzovodna a papriku u plasteniku sa jakom masom sam radio sa 3 sporom i kad ubacim u 2 sporu obrtaji motora se povećaju za 50. Zavisi šta ćeš raditi sa malčerom jer na jakoj masi može mu biti teško i u prvoj spora. Mislim da u povrtlarstvu može proći 160 jer za mojih 55 ks mogao je biti i 185.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja sam ove godine malčirao ambroziju od metra i da vidiš kako ide .
Ide to ali ako ćeš cjel dan radit radio bi generalku.
140 za 539 puna kapa mu
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Upravu si ako radi cijeli dan takvu ambroziu od metar ipo a ako radi papriku od pola metra onda može i 185.6
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Treba to radit a bolje smanjit malo zahvat nego uništit stroj.
Jedino ako ne radi niš ekstremno travicu malu ili to po ravnom 160 ajde.
Ali i 140 diže prvi kraj imaju do 400 kila .
Što je najgore sve baca u kabinu na fergi kao da si u streljani unutra.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Da fergo je lagan naprijed, moj ino je činimi se malo preko 400kg, a što se tiče bacanja komada naprijed ili nazad kod mene toga nema puno, poneka proleti nije strašno.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Srećom ferga ima kočnice za skretanje hehh.
Ino , gramip što se mene tiče.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Ino 130 ima 335 kg. Njega i od 160 bez problema nosi i vrti. Ako je za odrzavanje nasada svakako 160.
 

ibjonda

Član
Tu od
4 Ožu 2017
Poruka
44
Ja imam tehnosa, ali mislim da je to sve tu negdje ino, tehnos komu kaj bolje odgovara. Tebi se očito lijepo puno okretat na njivi kad kupujes 170 širinu za 60 ks traktor.

Nisam iskusan da bih znao šta bi bilo bolje, vodim se time da je traktor IMT 540, s IMT 560 prebačen motor.
Traktor nije izrađen, dobro radi ali je star. Tehnosov od 170 cm je 400 kg težak, nije to ni malo.

Volio bih veći, glavna namjena će biti održavanje nasada oraha.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Gramip gs 50 s bočnim pomakom od 160 cm za mog vladimira...sutra ga idem platit...
sad budete pričali kak to vladimir nebu mogal vrtit...:icon_rofl:
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Cestitke na kupovini! Ma Vladimir je cudo od tehnike. Moze koji video u radu kad stignes?

Ima li netko roto malcere od firme Kralj-ing iz Adamovca? https://www.youtube.com/watch?v=_NLiRguL4A4
Je su li za visoku travu i slamu bolji lanci na rotoru ili oni leteci nozevi?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Gramip gs 50 s bočnim pomakom od 160 cm za mog vladimira...sutra ga idem platit...
sad budete pričali kak to vladimir nebu mogal vrtit...:icon_rofl:

Čestitam na kupnji i neka dugo i dobro služi.
Kaj su se napričali kad sam ja rekel da kupujem 220 malčer (ne tu na forumu jer još tada nisam bil učlanjen) generalka na motoru svaki tjedan mi ne gine itd.itd. pa još uvijek radim bez te generalke samo pazim na higijenu kilera,a i treba znati raditi sa strojevima.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ali...nisam kupil malčer...jer Gramip je u stečaju...
sljedeća opcija je ino elite open 160...i par hiljada skuplji...:icon_e_sad:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Za Tehnosa mu bude preslab traktor, jer se vrti brže od ostalih.
Pitaj u Hidraulika Sohora u Vrbovcu ili u Trgo agenciju u Križevcima jel imaju još kojega Gramipa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh