• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
na ovom sajtu Mateng Changzhou mateng samo sto Menasor je kao Flail Shredders kategorija a BCS je Flail Mower . Ali ovdje BCS izgleda identicno i karakteristike su iste kao i na Bowell stranici , samo je boja druga.

E sad, ako matijavz ti kazes da ti Mateng dobro radi, ovaj Bowell je ista stvar samo sto jos ima Comer getribu , pa mislim si onda mora bit ok .

Naravno sve je to u teoriji.

Ja sam zadovoljan matengom...ima ga tu u okolici i jedna komunalna firma i vrte ga gotovo svaki dan i jos traje.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
imt 540...trebao bi malcer za ocistiti okucnicu i redovno travu..ima tu i granja od 10cm od orezivanja, divlje sikare itd...ima li neki manji baticar-cekicar koji bi to odradio s ovakvim traktorom? makar i polako.
 

Destroyer

Novi član
Tu od
24 Velj 2019
Poruka
3
Pozdrav, trebam malčer za nekih 5-7 hektara godišnje. Kukuruz poslije kombajna, rauola ili heljda za zelenu gnojidbu, te kad se već kupuje mislio sam uzeti bočni da imam malo za šišanje živica/šuma uz polja (do 2-3 cm grane). Uzeo bi širinu 165 ili 185 cm. Budžet je oko 15-20 000 Kn.

Bio bi spojen na Zetor 7745, a malčer koji sam gledao je https://www.hanmey.com/product/43463.html (ima nekoliko firmi koji ih prodaje u HR pod različitim imenima i bojama).

E, sad, brine me propusnost tog malčera kod nešto više mase (kukuruz ili heljda), koliko brzo se s njim može ići s obzirom da nema vrata (da li može 5 km/h, ili možda više? ), koja su vaša iskustva s sličnim proizvodima bez vrata?

Alternativa je uzeti malčer s vratima, ali je skuplji nekih 1000 EUR, a i ne sviđa mi se što ima getribu sa strane, pa kod vertikalnog rada ne može šišati do zemlje. https://www.hanmey.com/product/Off-set-Mulcher-AGF140-240.html
 

Destroyer

Novi član
Tu od
24 Velj 2019
Poruka
3
Da, jasno, kučište gdje su remeni i remenice blokira, ali manje gdje je još i getriba... no, ova propusnost me najviše brine, da li trebaju vrata...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Tražio sam u set bjelovar optibelt remene za panexov malčer no nemaju te dimenzije već samo od skf-a imaju tu dimenziju. Kakva je kvaliteta skf-a ?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Ovih dana idem po malčer na ruci..
Kakva je procedura sa priključenjem na hidrauliku,pošto u njegov traktor ide drugačije ulje nego kod mene..ispuštam ulje iz sustava iz malčera i spajam na svoj traktor ili?
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pozdrav svima.Dvoumim se između kupnje malčera odnosno rotomalčer (ili helikoptera kak se to već zove) nekaj tipa ovo ROTO MALČER ME GA ing ČAKOVEC i Malčer PANEX AGM 155-LAKŠA IZVEDBA. To bi trebao za košnju 3 manja voćnjaka i možda njivu koja se ne obrađiva i možda nešto vrlo malo kukuruzišta al to za silu mogu i mačetom porušiti.Do sad sam te voćnjake kosio strižnom kosom na traktoru ali to je išlo dosta teško štopala se kosa i morao sam puno oko voćaka odkašati ručnom kosom.Pa me zanima vaše mišljenje kaj je bolje uzeti ovaj rotocionalni malčer ili ovaj od panexa kaj izgleda ko freza(inače ne kužim se u te stvari) to bi pogonio sa Zetorom 4911 pa me zanima kaj bi bilo bolje da mi ne guši traktor Hvala svima.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Uzmi čekićara i obavezno s bar nekakvim posmakom. Prednosti: Kosi nize, ravna neravnine, lakši za manevriranje... mane: malo skuplji u startu i kasnije za održavanje
 

mkudric

Novi član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
26
Pozdrav,

dali je itko stavljao kakve samogradnje na rotokosu/malčer bočnu dodatnu kosu za košnju između redova. Mislim da sam viđao davno prije nekakve homemade uratke ali da sada ne tražim po cijelom forumu i nemam ideje kako pretraživati pa ako netko zna brzinski. Čak sam razmišljao staviti neku jaču kosilicu sa mehanizmom zamicanja na otpor. Lješnjak je u pitanju ali u grmu.

hvala unaprijed, LP
 

Lemilica

Novi član
Tu od
4 Svi 2019
Poruka
3
Pozdrav svima

Dali možda netko ima od Strojometal Faić malčer srmk 180 ili 230?



Dvoumim se između ta dva ali neznam kako se ponaša u visokoj ili gustoj travi, tj. Dali ga dosta guši pošto je roto malčer.

Hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Lijepo izrađen, ali mu je cijena prevelika.
Neki bubnjasti malčeri su jeftiniji od toga, a učinak im učinak nije isti.
Zahvat je određen snagom pogona, a to nije napisano.
 
Posljednje uređivanje:

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
Pozdrav, trebao bi servis malčera(freza na beraču). Jel imate koga za preporučiti? Odlaze ležajevi, trebao bi na balans ali na drebang da se tocno vidi u cemu je problem. Zvao sam majstora koji balansira na stroju, ali veli da je to problem u osovini ili u kucustu lezaja...
 

Najnoviji postovi

Na vrh