• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Lemilica

Novi član
Tu od
4 Svi 2019
Poruka
3
Lijepo izrađen, ali mu je cijena prevelika.
Neki bubnjasti malčeri su jeftiniji od toga, a učinak im učinak nije isti.
Zahvat je određen snagom pogona, a to nije napisano.
Ja imam imt 558 a dvoumim se između toga šta sam naveo i malčera čekićara ali pošto kosim travu možda bi rađe uzeo roto malčer jer je i dosta povoljniji.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
Pa 558 bi trebal moći raditi s 2,5 metra.
 

ninic

Novi član
Tu od
28 Srp 2018
Poruka
8
Poštovani,

Imam jedno pitanje. Naime, trebao bi početi kositi jedno zemljište (4000 m2) koje je poprilično čisto, odnosno nema nikakve šume na njoj već samo trava. Posjedujem malčer (čekići) radne širine od 140 cm i težine 170 kg, ali ne posjedujem traktor. Stoga mi je u planu kupiti traktor koji bi to mogao vrtjeti. Prema Vašem iskustvu, koliko jak traktor mi treba za to? Imam jednu ponudu za Fergusona 1230 ali mi se nekako čini slab traktor za to, a možda se i varam.

Možda sam i tresuo koju glupost tu, ali čovjek uči dok može :)

Ukoliko Vam treba još koja informacija slobodno pitajte.

Hvala lijepa na odgovoru!
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Treba ti traktor oko 25 ks minimalno, ako ćeš redovito kosit, moze i koji ks manje. To ti fergusoni, mali ursus i zetor 2511 svi mogu odraditi
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Pozdrav, trebao bi servis malčera(freza na beraču). Jel imate koga za preporučiti? Odlaze ležajevi, trebao bi na balans ali na drebang da se tocno vidi u cemu je problem. Zvao sam majstora koji balansira na stroju, ali veli da je to problem u osovini ili u kucustu lezaja...

ajde molim te pojasni tko ti je to rekao da bi trebao balans na drebang? I kako to misli[ da bi tamo točno vidio što je?

Ovako mi to radimo. Na radnom stroju, bez skidanja...
 

Prilozi

  • IMG_20190510_113251.jpg
    IMG_20190510_113251.jpg
    174.9 KB · Pregleda: 67
Posljednje uređivanje od moderatora:

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
Znaci ovakva je situacija, lezaj se grije i zacvika nakon 5-6 dana. U sezoni sam promijenio 4 komada po 500 kn, na kraju su zacvikali oba i onda sam brao bez malcera. Zvao sam covjeka koji se oglasava za balansiranje, reko je da on ne moze rijesiti grijanje i rasipavanje lezaja, da to nije do balansa nego do osovine ili kucista lezaja. To su njegove rijeci... lezajevi su samopodesavajuci, po specifikacijama do 4500 okretaja, znaci nije kineski šrot( vlasnik lezaj tradea mi je prijatelj)...
Ako imas kakav prijedlog ili savjet....
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
To je u redu kaj je on rekao, očito je problem geometrije tako da se to ne rješava balansiranjem. Međutim na tokarskom stroju ne možeš balansirsti, zato sam ja onako postavio pitanje. Ako će obrađivati osovinu, druga stvar
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Da li ti je osovina savinuta, možeš ukratko upaliti i odmah ugasiti, pa pratiti kako ti se remenica kreće. Ako šlaga, osovina je savinuta ziher. Formalno to što je ona savinuta nije takav problem, ako su rukavci paralelni. Ljudi su znali te krajeve obraditi na malo nižu mjeru, makar i to zna biti problem ako se ne centeira dobro pa se osi ne poklopce, trebalo bi to u jednom potezu...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Treba vidjeti ,može koja slika samog kućišta lagera i ispravnog lagera ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
O kojem je beraču riječ?
Meni je na T80 bila pukla unutarnja košuljica lagera pri remenici.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
znaš možda njegov broj ,dali je to kuglični ili valjčasti samoudesivi ili je bačvasti izvana?
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
to bi bio dvoredni 40 x 90 x23 ? Ako je taj njemu ne bi smjelo puno smetati mali disbalans ,njemu smeta naprezanje nutra -van , znači da ti osovina tjera ležajeve prema van ili nutra,tj . ovisno o distančnicima s kojim bi se trebalo to podesit.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Naprotiv , kučišta guraju unutra - van ovisno , laički rečeno pretjesno su ,znači trpe bočna opterečenja koja oni ne podnose .
 

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
Hmmm... ajde budem to detaljno poslikao pa se javim preko privatne poruke. Sljedeci tjedan sam van HR, za vikend se javim da prodiskutiramo. Bilo je nekih stvari koje bi mogle utjecati na to, hvala na savjetu!
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Ljudi kakav malčer kupiti za najbolji omjer uloženo dobiveno a da je ok na deutzu od 105 konja? Malčiranje granja do 7-8 cm debljine i trave. Širina malčera 2,5 metra
 

Najnoviji postovi

Na vrh