• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Probao sam malčer i vrti samo kardan u prazno, tako da je sljedeća opcija okrenuti getribu ali sve me nekako strah dirati te kineske sarafe jer kad sam mazalicu jednu skinuo, jer nije probijala mast kroz nju, natrag je usarafiti nisam mogao nikako, stalno u koso ide i već je navoj bio zglodan na njoj čim sam je skinuo :mad:
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Ja sam se preporodio sa malcerom od 140cm za imt 539.
Za lagane stvari odličan, a i ako na putu stoji koji grmic od 6-8cm na dva tri puta ga riješi.
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Nikakav čekićar. Roto malčer 150 bez problema. MEGA ING sam promijenio do sad 10 komada i odlični su. Sve su ih 539 vukli.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Čekićar ide i tamo gdje roto ne može. Ako mu je predebelo, on zaobiće sa čekićima. Manje manevarskog prostora treba, ravna zemlju... Meni je puno bolji. Moj 335 tera 150, tako da mora i 539
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Aha, on je mislio na roto.
Ja imam s batovima, nema gdje nema. Od panexa je 140.
Cijena pred godinu i pol je bila 8500kn.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Može tebi biti smijesno ali ja se nebi mijenjao sa roto malcerom, ostatke u vinogradu mi nebi ni dodirnuo.
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Godišnje po 4 puta malciramo cca 180ha
Znaci 720 ha godišnje i vjeruj mi da imam iskustva i s roto i s ovima sa čekićima
Ali za travu ja pričam i za travu roto malcer si odlični za 539 a i kukuruzovinu sam s njima malcirao i isto odlično sve bilo
Jednostavni za održavati
Lagani za traktor..
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Kaj hoces reci da 180 ha zemlje malciras? Kosis travu? A kaj korisno raste tu oko cega malciras?
 

IVcro

Novi član
Tu od
23 Tra 2020
Poruka
2
Ima li tko sumski malcer fae uml/dt 200? Preporucuje se traktor 80-130 ks, ima 1.500-600 kg. Hoce li NH ts115(115 ks,4500+kg) biti dovoljno dobar za rad s tim malcerom i kako NH podnosi takve prikljucke?
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Da ima još 20 ak konja sigurno mu ne bi falilo jer je to dosta jak malcer ali mislim da bi ga uz neki prednji uteg trebao moći nositi
 

Najnoviji postovi

Na vrh