• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Malčer se nov kupuje i ino je banana od malčera tehnos je bolji.
Ali cijene su sad paprene.
Za manje radove nije loš ni mega metal
 

slama

Novi član
Tu od
5 Tra 2022
Poruka
15
Ja koristim AGM malčer 145 cm širine fiksni, mali Ursus veselo radi sa njime. Kupio novi prije 2 godine
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Treba mi jedno objašnjenje: u čemu je razlika između ovih malčera koji imaju getribu iznad rotora (poput ovog):
malcer-tech-trade-efgc-125-cm-garancija-kardanom-slika-125068695.jpg

i ovih koji imaju getribu ispred i koso položene remene:
malcer-max-mtx-200-cm-pomakom-kardanom-slika-168829919.jpg

Koji su za kaj i kaj je bolje od toga?
Zanimljiv mi je ovaj od 2m (iako je 2,2 samo tisuću kn skuplji).
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
U načinu špananja remena i to što je kardan kraći treba ako je reduktor naprijed bolje.. Ne znam na kaj ti točno ciljaš?

Današnja usluga malčiranja jednog gradilišta, U530 dugo nije bio vani, a i za 445 mi je gajba zakopčana 😅
 

Prilozi

  • 20220426_162551.jpg
    20220426_162551.jpg
    83.1 KB · Pregleda: 69
  • 20220426_164506.jpg
    20220426_164506.jpg
    73.3 KB · Pregleda: 69
  • 20220426_164512.jpg
    20220426_164512.jpg
    174.7 KB · Pregleda: 68

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Koliko je to naplaćeno? Imam tak kod susjeda pa ne znam koliko bi računao. Samo trava.
Ma kompenzacija bude neka..
Al inače nekaj takvo malčiram 300kn/sat. Ako je veća trava il jači korov il ima kakvih prepreka, onda 400kn/sat

Kome odgovara, odgovara. Ako ne, onda si nek potraže nekog drugog 👍
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
ZJ
Nema razlike u malčerima nikakve, reduktori su isti, špana se isto.
Po meni, ovi sa nižim reduktorom, oni su napravljeni za traktore sa nižom visinom izlaznog kardana (npr. 533, 560, mali Carraro ...) jer se manje lomi kardan kad se diže malčer u zrak prilikom okretanja. I općenito u poslu, ravnije kardan stoji.
To primjećujem na svojem malčeru kad ga tjeram sa manjim traktorom i sa većim.
A moguće da je i do licenci po kojim su malčeri napravljeni...

Željac
Daj mi konstruktivno, pismeno i razumljivo obrazloži svoju tvrdnju da INO ne valja. I nemoj spominjati modele od prije 20 godina koji su pucali na nosačima reduktora pa su se morali pojačavati, već ove današnje.

New Holland

Slažem se da je INO kvalitetniji od Megametala ali pošto sam radil sa njim, mogu reći da je to korektan proizvod, ne zaostaje daleko od INO malčera (naravno, u toj klasi malčera).
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Mega metal nije los, ino banana?
Pa ovaj ne moze ni prismrdit kvalitetom inu.
Bome ino je šrot a za male radove mega metal je dobar
Ino svoju cijenu ne opravdava.
Reklamacija brdo koje ne pokrivaju.
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Najlakše je reći da je šrot, a ne objasniti zbog čega...
Koje reklamacije ne pokrivaju? Lagera, remenja, čekića?
Meni se čini da je najviše do rukovatelja malčerom. Kod mene INO malčere ima dosta ljudi koji uslužno rade sa njima i nisam baš čul da se netko žali. Naravno, oni malčere ODRŽAVAJU kak treba, znači redovno podmazivanje kvalitetnom masti, a ne onom gdje kupiš 10 kg masti za 50 kn, ulje u getribi kvalitetnije i pazi se da čekiči ne frezaju zemlju jer to ubija lagere. I ako se pojave kakve vibracije, malčer se odmah balansira, ne radi se sa njim dok ne krepa od vibracija pa se onda pljuje po forumu kak ne valja...
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Pa naravno da je šrot prema tehnosu i ostalima pucaju.
A garancija ti vrijedi na plot okačiti.
Koliko košta kupiš pravi stroj a ne poluproizvod
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Pucaju od vibracija... Znači, van balansa su... Tko čita uputstva, tamo mu lijepo piše kaj ulazi u garanciju, a kaj ne ulazi.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Da kad ne valja škart i krama gori od kineza zato i puca tehnos ga sahrani tako da je ino dno dna nekog malčera.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
364
Ino malčeri su odlični ima ih par ljudi tu kod mene i nema nikakvih problema . Usporediti ih sa Kinezima nema veze sa vezom.Inače imam tehnosa , mada sam i gledao ino prilikom kupnje, ali karte su se tak posložile .
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
To ni željac sam ne zna.. Svaki malčer će puknut ako vibrira..
Ja znam za par ino malčera koji idu bez greške već godinama. Samo redovno održavanje, podmazivanje i zamjena dijelova..
I ja sam kopiral njihov duplo spiralni raspored radnih tijela dok sam svoj malčer radil, i opet ću na sljedećem..
Imaju puno modela, samo treba odabrati koji zadovoljava potrebe 🛠️🛠️
 
Na vrh