• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
prijatelj je kupio 2.5m malcer tehnos za svoj 95ks deutz...ja mu kazem da mu je to previse,a vi??

Ja mu kažem da mu je to premalo!
Naravno, pritom mislim da je uzeo malčer koji će koristiti u ratarstvu...

2,5 m ide na traktor 70-75 ks u normalnim uvjetima i s "normalnim" traktorom uz razumnog šofera!
evo ja ćeram 2.2 Ino Brežice sa 57 ks...nikad nije bilo problema, naravno ne divljam, nego vođen glasom razuma malčiram...

Znam za kolegu koji tera Kuhn malčera 3m sa DF-om Agroplus 80 i 95...

al kako mu je volja,možda je cijena odigrala u ovom slučaju!
 
Tu od
26 Sij 2012
Poruka
150
Ja mu kažem da mu je to premalo!
Naravno, pritom mislim da je uzeo malčer koji će koristiti u ratarstvu...

2,5 m ide na traktor 70-75 ks u normalnim uvjetima i s "normalnim" traktorom uz razumnog šofera!
evo ja ćeram 2.2 Ino Brežice sa 57 ks...nikad nije bilo problema, naravno ne divljam, nego vođen glasom razuma malčiram...

Znam za kolegu koji tera Kuhn malčera 3m sa DF-om Agroplus 80 i 95...

al kako mu je volja,možda je cijena odigrala u ovom slučaju!

neznam bas.....
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
2.5 metra, 80 ks je bio moj plan, ali eto nažalost ništ od toga.
Mislim da je do idealna neka kombinacija.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
velik problem samo pri pokretanju,a kamo li dalje

hmmm...
Si probal ti to?
pa ne treba traktor od 120 ks da pokrene malčer 3m??

OK, nije primarni traktor taj df 80 ks za teranje tog malčera, inače ga tera agroplus 95! ali ga tera nekad i 80!
isto kak i ja sa 85 ks teram 2,2 m pa ga ni ne osjeti!
Zeko 4320 mu je ko rođen!

slična je situacija i kod našeg jednog člana - podravec ;)

on ima Kuhna hidro. pomak i isto DF 80 ks DF 100 ks ali i DF 120 ks...koji ga tera, e to neznam...
al ne verujem da ga tera 120 ks!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
velik problem samo pri pokretanju,a kamo li dalje

Jel si kad malčiral???

Ili se samo praviš ili stvarno pojam nemaš?? Nemoj se odmah ljutiti, ali kad ti kažemo svi mi onda barem probaj vjerovati. Ja sam isto teral INO 220 s imt 565 bez ikakve muke i problema, u travi 3. spora, u kukuruzovini 2. spora, gas skoro pa pun! Išlo bi i brže ali je 565 spor na kardanu pa ostaje neizmalčirano iza njega.
Ako ti misliš jurit 10 km po zemlji onda je to nešto drugo i ne zove se malčiranje.

A malčera od 220 cm zahvata ti pokrene i imt 533 bez ikakve muke i krene par metara s njime sve dok ne izgubi gasa i krepa :)
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Jel si kad malčiral???

Ili se samo praviš ili stvarno pojam nemaš?? Nemoj se odmah ljutiti, ali kad ti kažemo svi mi onda barem probaj vjerovati. Ja sam isto teral INO 220 s imt 565 bez ikakve muke i problema, u travi 3. spora, u kukuruzovini 2. spora, gas skoro pa pun! Išlo bi i brže ali je 565 spor na kardanu pa ostaje neizmalčirano iza njega.
Ako ti misliš jurit 10 km po zemlji onda je to nešto drugo i ne zove se malčiranje.

A malčera od 220 cm zahvata ti pokrene i imt 533 bez ikakve muke i krene par metara s njime sve dok ne izgubi gasa i krepa :)

potpisujem!
 
Tu od
26 Sij 2012
Poruka
150
Jel si kad malčiral???

Ili se samo praviš ili stvarno pojam nemaš?? Nemoj se odmah ljutiti, ali kad ti kažemo svi mi onda barem probaj vjerovati. Ja sam isto teral INO 220 s imt 565 bez ikakve muke i problema, u travi 3. spora, u kukuruzovini 2. spora, gas skoro pa pun! Išlo bi i brže ali je 565 spor na kardanu pa ostaje neizmalčirano iza njega.
Ako ti misliš jurit 10 km po zemlji onda je to nešto drugo i ne zove se malčiranje.

A malčera od 220 cm zahvata ti pokrene i imt 533 bez ikakve muke i krene par metara s njime sve dok ne izgubi gasa i krepa :)


a ne nisam :D
prijatelj tera 3 metara sa mf-om,ali neide mu bas :)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
malcirao sam sa gramipom 220cm i 533, inace s njim radi mf 100ks. mjestima je i 533 isao 2. sporom pjevajuci a znalo se desiti da ni mf-u nebude svejedno. sve ovisi sta se radi i kojom brzinom se radi..
2,5m nikako nije previse za 95ks. to mu je taman..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
a ne nisam :D
prijatelj tera 3 metara sa mf-om,ali neide mu bas :)

Pozdravi ga :icon_thumright:

Znam zakaj veliš da je problem pokrenut..To je kod SDF traktora jer imaju kardan koji se uključuje na tipku i tam nebreš polako pokrenut nego jako naglo okrene kardan pa traktor izgubi puno snage pri pokretanju..To se događa s priključima koji se teško pokreču...

I ja sam malčirao sa IMT 540 i 220cm ,ide to normalno gdje je normalna trava za maličrat,al da je za neki ozbiljniji posao nije..
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
a ne nisam :D
prijatelj tera 3 metara sa mf-om,ali neide mu bas :)

ONDA PROBAJ OPET, I JOŠ I JOŠ!

i onda dojdi k meni glet kak Zetor 57 ks malčira uljanu repicu 1,5 m visoku...

a mf nek ide na pregled, da mu se postavi dijagnoza pa terapija!
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Malcirao sam sa 533 sirine 190 ili 160cm ne sjecam se sad i to lozu gdje ima i debljine do dva cm granja, nije mu bas lagano al eto moze se, na hollandu ima tipka pa se stisne prije paljenja kardana za 'meki start' pri pokretanju neceg teze, vjerovatno to i drugi veci imaju.
 
Tu od
26 Sij 2012
Poruka
150
Pozdravi ga :icon_thumright:

Znam zakaj veliš da je problem pokrenut..To je kod SDF traktora jer imaju kardan koji se uključuje na tipku i tam nebreš polako pokrenut nego jako naglo okrene kardan pa traktor izgubi puno snage pri pokretanju..To se događa s priključima koji se teško pokreču...

I ja sam malčirao sa IMT 540 i 220cm ,ide to normalno gdje je normalna trava za maličrat,al da je za neki ozbiljniji posao nije..

kod teh slabesi,ja mislim da noveci imajo drugac valjda slozeno,bom ga pozdraj... :drink:
 

masni 6200

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
67
malciram sa 86 ks jd i malcerom 240cm ide pjevajuci u kukuruzovini i travi,osim u ekstremnim situacijama,sikara i granje do 5 pa i vise cm,onda ga osjeca
 
L

ludi driver

Guest
jel netko treba batove za malčer seppi ili gramip,imam 24 komada,50kn komad
2013-02-05152339_zps7d1a50f9.jpg
,
2013-02-05152317_zps77ec8b67.jpg
,
2013-02-05152259_zps3955e449.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh