• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Danas vidio čini mi se neki turski agm ili tako nešto 920 kn i nemam pojma vrijedi li to toliko ili ne predložite nešto konkretno po mogućnosti s cijenom.:partyman:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Znači razmišljam između ovog http://www.gramip.hr/gs51.html i ovog http://www.gramip.hr/gs60.html s tim da bude 2.20 širine i naravno hidraulički pomak. Maličirao bi svašta pa najverovatnije i kukuruzovinu i strništa a nekad i raslinje. Da li bi Zekan 6245 mogao tjerati ovaj gs 60?

gs60 ti bude tjero jedino bi mu mozda moglo falit snage u raslinju ja malciram s gs55 i imt 542 u raslinju ga malo davi al ide uz muku a trava i kukuruzinje maze bez problema i ovaj je radnog zahvata 180cm sta koristim
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Danas vidio čini mi se neki turski agm ili tako nešto 920 kn i nemam pojma vrijedi li to toliko ili ne predložite nešto konkretno po mogućnosti s cijenom.:partyman:
Ako ga ne mislis terati u granje onda ti je dobar i bez spojke, al samo ako kosis travu s njim.
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
walterschaid je zakon, to si u pravu.
mislim da postoje i neki talijanski dost kvalitetni, mislim da se zovu benzi di terlizi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma koji gramip....nevalja vam to za neke ozbiljnije poslove. Videl sam an svoje oći kak je gramip iz serije gs 180 cm zhvata pukel oko nosača getribe koda je od papira..

Sad na Viro-expo novi TEHNOS profi izvedba sa duplim oklopom i zadnjim podesivim vratima zahvata 220 cm je bio 27.000 kn sa PDV, a zahvata 200 cm iste izvedbe je bio 24.000 kn sa PDV.
Pa vi onda uzmite gramip.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ma koji gramip....nevalja vam to za neke ozbiljnije poslove. Videl sam an svoje oći kak je gramip iz serije gs 180 cm zhvata pukel oko nosača getribe koda je od papira..

Sad na Viro-expo novi TEHNOS profi izvedba sa duplim oklopom i zadnjim podesivim vratima zahvata 220 cm je bio 27.000 kn sa PDV, a zahvata 200 cm iste izvedbe je bio 24.000 kn sa PDV.
Pa vi onda uzmite gramip.

Ovaj koji ja koristim nije nigdi napuknuo ni nista a vec je dvoje lopatice pojel kolko radi tak da neznam kak je taj kojeg si ti vidio popuco!!
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Ma koji gramip....nevalja vam to za neke ozbiljnije poslove. Videl sam an svoje oći kak je gramip iz serije gs 180 cm zhvata pukel oko nosača getribe koda je od papira..

Sad na Viro-expo novi TEHNOS profi izvedba sa duplim oklopom i zadnjim podesivim vratima zahvata 220 cm je bio 27.000 kn sa PDV, a zahvata 200 cm iste izvedbe je bio 24.000 kn sa PDV.
Pa vi onda uzmite gramip.

vidim hvalite tehnos. da li je on kvalietniji od ino brežice malčera?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ma koji gramip....nevalja vam to za neke ozbiljnije poslove. Videl sam an svoje oći kak je gramip iz serije gs 180 cm zhvata pukel oko nosača getribe koda je od papira..

Sad na Viro-expo novi TEHNOS profi izvedba sa duplim oklopom i zadnjim podesivim vratima zahvata 220 cm je bio 27.000 kn sa PDV, a zahvata 200 cm iste izvedbe je bio 24.000 kn sa PDV.
Pa vi onda uzmite gramip.

Znači ti misliš da je Tehnos bolji?. Jel taj Tehnos profi i dali ima hidraulički pomak? Do koliko centimetar može tjerati?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
vidim hvalite tehnos. da li je on kvalietniji od ino brežice malčera?

Je, točno je za jednu razinu kvalitetniji od INO malčera iako se obadva rade u SLO, Tehnos ima za jedan broj veču kvalitetu od INO da to tak slikovito velim.

To nije moja tvrdanja, nego tvrdanja čovjeka, mehaničra, strojara koji več preko 30 god radi sa raznoraznim vrstama malčera po cijeloj lijepoj našoj!

Tehnos ima neke prednosti koje su preuzete od strane SEPPI malčera koji je vrh u svijetu što INO nema. To je sve što mogu reći, ko razumije shvatit će!

Tehnos i INO su tu negdi za poljoprivredne poslove nema razlike, ali ako se puštate u ozbiljniji posao čiščenja kakvih šikara, Tehnos tu odnosi pobjedu.

Rekao je taj isti čovjek jednu stvar. "Tehnos je jeftina verzija Seppi malčera."
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Je, točno je za jednu razinu kvalitetniji od INO malčera iako se obadva rade u SLO, Tehnos ima za jedan broj veču kvalitetu od INO da to tak slikovito velim.

To nije moja tvrdanja, nego tvrdanja čovjeka, mehaničra, strojara koji več preko 30 god radi sa raznoraznim vrstama malčera po cijeloj lijepoj našoj!

Tehnos ima neke prednosti koje su preuzete od strane SEPPI malčera koji je vrh u svijetu što INO nema. To je sve što mogu reći, ko razumije shvatit će!

Tehnos i INO su tu negdi za poljoprivredne poslove nema razlike, ali ako se puštate u ozbiljniji posao čiščenja kakvih šikara, Tehnos tu odnosi pobjedu.

Rekao je taj isti čovjek jednu stvar. "Tehnos je jeftina verzija Seppi malčera."

Jel znaš još šta o tom malčeru koliko ks treba za tjerat ga, do koliko debljine radi???
Jel to ovaj http://www.google.hr/imgres?um=1&hl...96&start=0&ndsp=43&ved=1t:429,r:17,s:0,i:130?
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam gledao Univerzalni MU-LW profi, sa duplom stjenkom i podesivim zadnjim vratima.

Za MU 220 kaže ovako:

Radna širina: 220cm
Pomak: 51 cm
Broj remena: 5 kom
Broj okretaja: 540/1000 (dvije brzine getribe zbog priključenja malera na PVH traktora)
Broj čekića: 20 kom
Pobiralni noževi (noževi za dizanje mase): 16 kom
Min. snaga traktora: 50kw/70ks
Težina: 626 kg.

U opciji ide kombinirani prihvat za prednji i zadnji hidraulik, te hidraulični bočni posmak i još neke stvari za koje se nisam interesirao.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Znači razmišljam između ovog http://www.gramip.hr/gs51.html i ovog http://www.gramip.hr/gs60.html s tim da bude 2.20 širine i naravno hidraulički pomak. Maličirao bi svašta pa najverovatnije i kukuruzovinu i strništa a nekad i raslinje. Da li bi Zekan 6245 mogao tjerati ovaj gs 60?

A gle tjerao bi ga sigurno,Frend sa agritracom od 80 konja tera 2.5 samo koliko dugo i da nemozemo uspoređivati gramip gs 5xx sa gramipom gs-60 to je razlika dan i noc
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
sto se tice gramipa,ja imam njihovu frezu vec vise od 10g,ugrubo izracunano pofrezala je oko 70ha,ganjali smo ju i po kamenju i svemu i svacemu,nikad nikakvih problema s njom,bila je i po kisi i snijegu vani,nema hrdje,nicega.a i za malcere sam cuo pohvale.
 
M

milan74

Guest
ja imam tehnos MU 220 kupljen nov lani ! vrhunski stroj, najtiši malcer sto sam imao i najkvalitetniji ! 27000 sa kardanom u dvoriste !
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Ne, ne postoji pritisak bez da digneš kuglicu ili kockicu. Ta imbusa sa strane ti je ista cijev koja je spojena na kipu. Di piše da sam napisao da ima non stop pritisak bez da dižem ručkicu??
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Koliko bi ovako nešto moglo da valja a i koliko bi bila realna cijena :confused:

slika-354957-2012-12-1356570645-velika.jpg
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Koliko bi ovako nešto moglo da valja a i koliko bi bila realna cijena :confused:

Može da radi i živice, kosine, bankine uz ceste...

Taj na slici izgleda da ima nekih 3,5-4,5 m dugu 'ruku'.
Zglob na malčeru je za košenje bankina, nije pokretan ko za živice.
Malčer mora da je širok nekih 1-1,2 m.
Tako da bi to teško koristio kao direktnu zamijenu običnog malčera.

S traktorom, koji je potreban za to, možeš terat širi ratarski malčer.

Specialna mašina, koje dobro radi, a trebaš imat za nju trg.
Obično imaju ugovore sa komunalama, opštinama itd. za održavanje bankina, parkova...

Pitanje je koliko traže za to.

Probaj ako ti ga pozajme na kratko. Da vidiš, kako to radi i kako ga može tvoj traktor nosit.
 

Najnoviji postovi

Na vrh