• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nema frke....:D

Uglavnom, to onda nije profi malčer i napravljen je od slabog materijala.
Profi malčer ima ispod svojeg obloga iliti oklopa još jedan oblog, znači dupla stijenka, pa kad se ta stijenak ispod potroši, jednostavno se izreže van i navari se nova ispod.
Tako mi je reko čovijek koji radi s malčerima več 30 god.

Pa onda si mislim, zapravo na svaki malčer bi se ispod dala zavariti još jedan stijenka i trajao bi duplo više ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Maschio ipak nosi neku kvalitetu u sebi..

Ovaj malčer bi trebalo detaljno pogledat izbliza,sa slike je ljep,drugo se nema šta reč.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Nema frke....:D

Uglavnom, to onda nije profi malčer i napravljen je od slabog materijala.
Profi malčer ima ispod svojeg obloga iliti oklopa još jedan oblog, znači dupla stijenka, pa kad se ta stijenak ispod potroši, jednostavno se izreže van i navari se nova ispod.
Tako mi je reko čovijek koji radi s malčerima več 30 god.

Pa onda si mislim, zapravo na svaki malčer bi se ispod dala zavariti još jedan stijenka i trajao bi duplo više ;)


nije neki problem staviti ispod još jedan pleh od 3mm ili čak 5mm najveci je problem u klinu koi drži cjeli malčer na ruci ako je on isti ko profi onda je sve ok ali ako je premalo dimenzioniran bude se savio to me najvise strah....:(:(

problem je ako je rotor rađen od cjevi sa tanjom stjenkom tu su velike sanse da se baci iz balansa kad prvi kamen osijeti (a kamenja kod mene ima u izobilju):mrgreen::mrgreen:

samo u mom selu sto znam vec su tri malčera talijanska neznam bas kojeg proizvodjaca morala na remont jer su im pucale osovinice na rotoru gdije dolaze lageri...
 

snjego10

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2012
Poruka
112
Bok decki evo mog malcera home made,

URL=http://imageshack.us/photo/my-images/87/dsc00676s.jpg/]
dsc00676s.jpg
[/URL]





komentari doro dosli, inace malcer ima dva noza nisam ga jos probal jer cekam nozeve nisu jos gotovi :eek:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Koji kardan za roto malčer ME GA ING 120 cm?:confused:

Vidim da nema odgovora pa ću ti ja dati svoje mišljenje ,,,,,,,,,,,,,,,, iako nije jeftino :lol:

Ako bi se htio zaštiti kako treba bilo bi potrebno dvije vrste zaštite , na svakom kraju jedna :rolleyess: jedna zbog zaštite pogonskog stroja ( protoča sklopka ) a druga za zaštitu od panjeva i preopterečenja ,,,,,,,,,,,:rolleyess: nešto kao ovo ,,,



Uploaded with ImageShack.us


http://www.psc-ferencak.hr/psc2/index.php?option=com_content&view=article&id=68&Itemid=72&lang=hr

Iako malo ko ima obje ,,,,, bilo bi dobro ali kao što i rekoh ,dosta skupo ,,,a ti se odluči što ti je potrebnije :prayer:
 
Posljednje uređivanje:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Bok decki evo mog malcera home made,

komentari doro dosli, inace malcer ima dva noza nisam ga jos probal jer cekam nozeve nisu jos gotovi :eek:



Dva noža su u redu , nisam pristalica trojke ,,,,,,,,, ali,,,,,,,,,
fale prvi podešavajući klizaći , zadnje podešavanje i ako ga ima mi se čini premalo a i valjak mi je nekako mali , razmak između kapčenja i topling poluge prevelik :shock: za reduktor ne mogu ništa reći jer ne mogu odgonetnuti od čega je :mrgreen:
To je moje mišljenje a ostali će reći svoje :blackeye
 

snjego10

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2012
Poruka
112
Prve klizace nemogu podesavati cinilo mi se da bu tak dobrob:rolleyess:
valjak se lako podesava samo zbusim rupu za ovaj prednji vijak i da vidis :D , valjak je 100mm sad dali je to pemalo zbilja neznam to bumo vidli. A kaj se tice ovog kopcanja tu se u potpunosti slazem s tobom a kaj bus :D to se lako preradi ak bu se ostalo ok :D . A kaj se tice reduktora omjer je 1:2,5 i nekaj sitnoga tak pise na njemu a tak sam i zbrojil :D mislim da je od prikolice za gnoj ali nisam siguran mozda ga ko prepozna ko se bolje kuzi. Inace radni zahvat je 1200mm
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Prve klizace nemogu podesavati cinilo mi se da bu tak dobrob:rolleyess:
valjak se lako podesava samo zbusim rupu za ovaj prednji vijak i da vidis :D , valjak je 100mm sad dali je to pemalo zbilja neznam to bumo vidli. A kaj se tice ovog kopcanja tu se u potpunosti slazem s tobom a kaj bus :D to se lako preradi ak bu se ostalo ok :D . A kaj se tice reduktora omjer je 1:2,5 i nekaj sitnoga tak pise na njemu a tak sam i zbrojil :D mislim da je od prikolice za gnoj ali nisam siguran mozda ga ko prepozna ko se bolje kuzi. Inace radni zahvat je 1200mm

Točno ,,,,,,,,,sve će se vidjeti u radu :p samo izaberi dobar kardan ,,,,tu nemoj škrtariti jer se može potrgati svašta :madmana::madmana::madmana: a onda je kasno:mad:
 

snjego10

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2012
Poruka
112
Imas praf, onaj kardan je gore provizorno to je od sprice, gore ide onaj sa jednosmjernom spojkom kk treba biti. :D
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Evo par slika danasnjeg malciranja stare trave koja nije kosena 3god!!!


img028f.th.jpg
[/URL][/IMG]
img029tp.th.jpg
[/URL][/IMG]
img030vv.th.jpg
[/URL][/IMG]
moto0084o.th.jpg
[/URL][/IMG]
moto0085.th.jpg
[/URL][/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Slike su ti malo mutne ;)

Zurio sam se da pomalciram prije kise al nisam uspio malo pokiso taman zadnji prolaz kad je pocela padat:x
Tak da slike nisu ispale kako treba i kako sam htio i da sam imo vise vremena bilo bi ih vise!!
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Zurio sam se da pomalciram prije kise al nisam uspio malo pokiso taman zadnji prolaz kad je pocela padat:x
Tak da slike nisu ispale kako treba i kako sam htio i da sam imo vise vremena bilo bi ih vise!!

Ja imam osjećaj da su toliko mutne da se uopće ne vide :roll: , valjda zato što i kod mene pada kiša :axe:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Jeste li brali ručno taj kukuruz?...Vidi se da je odiza napravljena dobro "piazza pulita" :)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Istina , tamo nepada kiša , a i slike su ok ,,, :D a ni malčer nije loše odradio posao ,,,,,,, ljepo izmalčano 8)

Kad sam krenuo bilo je lijepo suncano a na kraju zadnji prolaz pocela padat kisa i pokiso ko mis a izmalcano je dobro u kakvom su stanju lopatice vec ih je trebalo odavno mijenjat!!!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Jeste li brali ručno taj kukuruz?...Vidi se da je odiza napravljena dobro "piazza pulita" :)

Da samo to tog ima cca 250kvadrata povrsine to je bilo tak posijano bezveze samo da nije prazno pa je stari odmaro zivce u njoj i pomalo rucno pobro!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh