• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175

jbm misa sad :blackeye .. nisam znao da rade i u kini, tzv (PRC-u) .. osobno posjedujem kosu od ove grupacije i isto je moguce da je prozvedena u Kini. Moje misljenje je da kvaliteta ne mora biti loša ako se komponente (proizvodi) rade u Kini. Kako se radi o talijanskoj kompaniji valjda se moraju i ispoštovati i neki standardi materijala (kvalitete).

Što se tiče malčera samo sam htio napomenuti kako bi si kolega Maiky trebao razmisliti o konstrukcijski jačem malčeru, a ne da nabavi neki sastavljen od nekog tankog lima (to je moje misljenje, i svako ima sebi za pravo kupiti što želi , kupuje svojim novcem). To da bi se traktor prvrnuo s rastegnutim malčerom stoji jer 3/4 svega toga je marketing- glavno da se stvar proda, a poslije se korisnik samostalno muči. Ionako je 50% ispitivanja priključaka provedeno u tvornici a možda 50%, ako ne i manje u praksi.
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
zanimljivo.
još je zanimljivije od kuda dolaze strojevo na naše tržište?
da li u svim zemljama navedenim na ovom linku imaju proizvodnju ili su to većinom samo zastupstva ?
( ne znam talijanski , pa pitam)
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
jbm misa sad :blackeye .. nisam znao da rade i u kini, tzv (PRC-u) .. osobno posjedujem kosu od ove grupacije i isto je moguce da je prozvedena u Kini. Moje misljenje je da kvaliteta ne mora biti loša ako se komponente (proizvodi) rade u Kini. Kako se radi o talijanskoj kompaniji valjda se moraju i ispoštovati i neki standardi materijala (kvalitete).

Što se tiče malčera samo sam htio napomenuti kako bi si kolega Maiky trebao razmisliti o konstrukcijski jačem malčeru, a ne da nabavi neki sastavljen od nekog tankog lima (to je moje misljenje, i svako ima sebi za pravo kupiti što želi , kupuje svojim novcem). To da bi se traktor prvrnuo s rastegnutim malčerom stoji jer 3/4 svega toga je marketing- glavno da se stvar proda, a poslije se korisnik samostalno muči. Ionako je 50% ispitivanja priključaka provedeno u tvornici a možda 50%, ako ne i manje u praksi.

Nije problem ako su neke komponente napravljene u kini problem je ako je kompletan malčer rađen u kini sa njihovom "kontrolom" a znam jako dobro talijane oni su dobri jedino za dobro upakirati *ovno i dobro ga prodati :(


što se tiče konstrukciske izrade..... sad imam malcer slovenske proizvodnje Tehnos jako sam njime zadovoljan ali nastao je problem jer Dorado ima kabinu a ja obrađujem nekih 100 maslina i nemozes do njih kabinom pa mi treba jedan malcer koi se moze vise baciti u stranu ovaj od Tehnosa ide samo 40cmm i sa njime mi je nemoguce raditi porazgovara sam sa gos. Josipom koi zastupa Tehnos u RH i oni jaci "bočni" malceri su preteski za dorado (traktor bi treba imati oko 5 tona) pa su oni sad napravili jedan laksi malcer za manje traktore i to bi sljakalo ali cjena je sa kardanom nekih 35-37 000 kn to je velika razlika...

Nije problem ako je slabo napravljen malcer da se ga pojacati plocevinom od 5 mm vec sam to radio (mi ovdije imamo puno kamenja pa se desi da ti lim pukne)
problem je ako su klinovi i nosaci rame jako mekani i posavijaju se....
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
zanimljivo.
još je zanimljivije od kuda dolaze strojevo na naše tržište?
da li u svim zemljama navedenim na ovom linku imaju proizvodnju ili su to većinom samo zastupstva ?
( ne znam talijanski , pa pitam)


prozvodnja :cry::cry::cry:
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ne kuzim kaj si htio rec.

proizvode se u Italiji u Korei, Kini, Indiji, Turskoi......

negdije cjeli a negdije samo komponemte, poznato je da se reduktori (glavcine) za sve talianske malcere (i neke druge) proizvode u kini.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
a ti talijanski reduktori se ugrađuju i na tvoj tehnos, jbmu neku kvalitetu mora zadovoljiti, pa ne radi se od plastike, a vi svi se imali malčere i ostale strojeve od Maschia pa znate da to ništa ne valja. pa pola svega se danas napravi u kini.

Dorado je prelagan traktor za svoju snagu, a ovo da ga 40ks ne bi mogao nositi i da bi se prevrnuo ne slažem se baš, moj ima 45ks i preko 3T.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Dorado je prelagan traktor za svoju snagu, a ovo da ga 40ks ne bi mogao nositi i da bi se prevrnuo ne slažem se baš, moj ima 45ks i preko 3T.

pa koi to traktor ti imas ????
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
proizvode se u Italiji u Korei, Kini, Indiji, Turskoi......

negdije cjeli a negdije samo komponemte, poznato je da se reduktori (glavcine) za sve talianske malcere (i neke druge) proizvode u kini.

aha. ok. sad kužim.
da li je kvaliteta barem približno slična onoj otprije?
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
evo slike tog malcera navodno testni pa su ga probavali par puta zato je na akciji ispod cjena i sa njime ide orginal kardan....


Kakva je razlika izmeđi girafe i girafete?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
a što mu fali ,misliš da je tvoj Same puno iznad po kvaliteti, a o UTB-u kojeg si imao da ne pričamo, rumunjsko go.no zanje klase.:p:p:p:


zetor je bolji po kvaliteti od UTB-a a mozda i od Sameta, jedino sto 5245 je promasen traktor imao ga susjed njega jedino sto spasava je spor mjenjac pre težak traktor za 45ks vec 5211 je potpuno druga prica.



PS: a ono iz prijašnjeg posta je iskreno malo karikirano ;)
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
ma i moje je karikirano, vidiš da su smajlići, nema loše energije, samo malo crnog humora.
malo je pretežak i trom, ali nema traktora do 50ks koji će ga dobit u bilo kojem poslu, od oranja do vuče tereta.

meni za 12 rali zemlje, a 3-4 rali obrađujemo godišnje je super, bolji mi ne treba.:weedman:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
zetor je bolji po kvaliteti od UTB-a a mozda i od Sameta, jedino sto 5245 je promasen traktor imao ga susjed njega jedino sto spasava je spor mjenjac pre težak traktor za 45ks vec 5211 je potpuno druga prica.



PS: a ono iz prijašnjeg posta je iskreno malo karikirano ;)

Jedna opaska...

SAME je svijetlosnim godinama napredniji i bolji traktor od Zetora, to da se razumijemo...
Nisam ljubitelj Zetora, ali stvarno imaju odlične prijenose u getribi, od najstarijeg do najnovijeg, za to im svaka čast, hidrulika za mene neprecizna, motori kako koja serija...

Uglavnom tema je malčeri....:weedman:
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Jedna opaska...

SAME je svijetlosnim godinama napredniji i bolji traktor od Zetora, to da se razumijemo...
Nisam ljubitelj Zetora,

Uglavnom tema je malčeri....:weedman:


Š nemoj se ljutiti meni je Zetor bio prva ljubav a nikad ga nisam imao pa zato malo smo izasli iz teme


TEMA: Malčeri

PITANJE: " akom ste pogledli slike koje sam stavio od malčera Maschio Giraffeta dali vrijedi 21850,00kn)



poglednite ovo sto sam zaokruzio sivom bojom ako se poveca slika izgleda ko da se poznaju "kvrgice" od kamenčića hm.... ako je testni stroj ili probni u nekih 10-20 sati rada dobio vec kvrgice od kamena nisam bas zadovoljan....




Uploaded with ImageShack.us
 

Najnoviji postovi

Na vrh