• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Ma dajte ljudi ne pričajte glupost, pa nisu inžinjeri glupi ljudi, da je to tak slabo kak vi pričate od toga nebi bilo ništa ...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ma dajte ljudi ne pričajte glupost, pa nisu inžinjeri glupi ljudi, da je to tak slabo kak vi pričate od toga nebi bilo ništa ...

nije valjda da inžinjeri vare i sastavljaju strojeve.
 
S

smit1967

Guest
problem sa roto kosilicom, molim pomoc

imam kosilicu i na njoj po dva noza, kada dodam treci podudaraju se (ima i slika)
jel ima neko ideju kako postaviti treci noz jer su dva malo ostaje trave... molim na pomoc... hvala

http://www.pik.ba/artikal/3963273/roto-kosilicu/
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
imam kosilicu i na njoj po dva noza, kada dodam treci podudaraju se (ima i slika)
jel ima neko ideju kako postaviti treci noz jer su dva malo ostaje trave... molim na pomoc... hvala

http://http://bl158w.blu158.mail.live.com/default.aspx#!/mail/InboxLight.aspx?n=1204161160!n=1381606827&fid=5&mid=4d1d561b-eeb8-11e1-bf10-[/IMG]

neradi ti link
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
neznam kakav ima gramip....i nebi se štel mešati kakav ima...sam znam da je tehnos puno bolji od gramipa...bez uvrede...8)


u potpunosti se slazem sa Matijom imao sam gramipov malcer ko drugi u istri i nije mi se bas pokazao loše je kvalitete lim a i šarafi su M16 i desava se da se spigaju pa puknu pa ih ne mozes izvaditi dok ih ne izrezes fleksiricom ja sam poslije stavljao imbuse 12.9 kad pukne imas ravan rez i lako ga na njivi promijenis napominjem da je to bio jedan od prvih gramipovih malcera vec godinu i pol imam od Tehnosa širine 170 meh. pomak, amaterski ne ko Matija prof. jako sam s njime jako zadovoljan naravno cim sam ga dobio oblozio ga sa unutarnje strane limom od 5mm
 
G

g444

Guest
šumarski malčer?

bok,

molim savjet... naime, kupio sam zemlju koja nije 20 godina obrađivana... možete zamisliti kako to izgleda. trebao bi ju dovesti u obradivo stanje pa sam mislio na malčiranje. no trebao bi neki malčer koji može ići i u zemlju poput FAE SSL Speed koji je preskup a rabljeni nisam našao... ima li netko možda nekakav drugi za preporučiti?

hvala svima...
 

damekVTZ

Član
Tu od
25 Sij 2011
Poruka
57
Ima možda ko kakva iskustva sa rotacionim malčerm na kukuruzištu poslje berača. Kakav je učinak.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
... kupio sam zemlju koja nije 20 godina obrađivana ...

nebi li ti bila povoljnija opcija naci neki klasican malcer koji moze rijesiti nadzemni dio posla i onda nabavit neki stari i jaki plug kojeg ti nije zao pa polako preorati? deblje drvece cupati ili iskapati?
 

damekVTZ

Član
Tu od
25 Sij 2011
Poruka
57
Pogledal sam danas u Gudovcu sve i svašta. Od povoljnijih ima GEO 145 cm sa sajamskim popustom za 9500kn.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
molim pomoć

molio bih pomoć. radi se o malčeru gramip gs 55-180, dali netko zna točnu dimenziju remenja koje ide na njega idu 3 komada,dužina je mislim 1250 ali dali treba paziti i na širinu i dubinu... te oznake me zanimaju. budući ih na remenju nema a po uzorku gdje sam pitao nemaju. te dali znate gdje ima za kupit. hvala.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
jesi li kontaktirao gramip barem da ti kazu dimenziju koju trebas? a vjerojatno ti mogu i remenje prodati?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
jesi li kontaktirao gramip barem da ti kazu dimenziju koju trebas? a vjerojatno ti mogu i remenje prodati?
jesam, ali čovjek koji se javio nije znao pa me uputio da sutra nazovem, u međuvremenu sam na netu našao..http://www.trgo-agencija.hr/detalji...n-klinasti-xpb-1250-lw-1272la-malcer-skf.aspx
ali vidim da postoji i 16,3 dimenzija s oznakom xpb, do sada sam znao da postoji duljina i širina a sad kad malo istražujem remenje...ima toga malo više.. što treba obratiti pozornost za pokretanje određenog stroja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh