• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
g.Faić ako bi mogli pitati vašeg kupca u kojoj je brzini radio na 3 i 5 slici koja je širina malčera i dali mu na mjestima preskače kardan

Malčer je širine 1,5 m. Kardan može ali i ne mora preskakati, zavisno od stanja glave na kardanu. Za radnu brzinu ću ga pitati pa naknadno objavim.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
g.Faić ako bi mogli pitati vašeg kupca u kojoj je brzini radio na 3 i 5 slici koja je širina malčera i dali mu na mjestima preskače kardan

pa to možeš i ovak videt da je širok ko traktor,znači oko 1,60
 

turki

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
118
Danas malo malčirao ambroziju

20120823323.jpg

20120823326.jpg

20120823324.jpg
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
g.Faić ako bi mogli pitati vašeg kupca u kojoj je brzini radio na 3 i 5 slici koja je širina malčera i dali mu na mjestima preskače kardan

Prosljeđujem Vam mail vezano za Vaše pitanje:

"Poštovani g. Gorane,

Paprat sam malčirao u 2. i manje vremena u 1. sporohodnoj brzini. Negdje je bilo potrebno prebaciti u 1. sporohodnu zbog količine tj. mase paprati koja je ulazila u malčer, ali više zbog nepoznatog terena gdje sam bio sigurniji u radu odnosno da u slučaju nailaska na neku fiksnu prepreku mogu na vrijeme stati ("vidljivost" je bila iznimno mala).
Najsporije sam malčirao, a to imate i na slikama, ambroziju koja je bila visoka skoro 2 metra i iznimno gusta pa sam se 90 % vremena kretao u 1. sporohodnoj brzini s oko 1300-1500 o/min motora - s obzirom da sam htio što kvalitetnije izmalčirat. Moram napomenuti da sam cijelo vrijeme "uzimao" cijelu širinu malčera.
U međuvremenu sam malčirao i slamu nakon prolaska kombajna i to je bilo u 2. i 1. normalnoj i 3. sporohodnoj; u 3. sam ubacivao ne zato što malčer to ne bi mogao odraditi, već zbog neravnina koje su uzrokovale iznimnu trešnju traktora, malčera, a i mene kao vozača pa nije bilo ugodno raditi tj. sjediti.
Travu koja se redovito održava sam malčirao u 2. i 1. normalnoj (brzohodnoj) brzini u rasponu od 1000 do 1500 o/min motora.

Kardan je CERJAK 04 PS i nikakvih problema ni preskakanja do sada nisam imao. I njega mogu preporučiti (kupio sam ga novog u Brežicama).

Ako želite, mogu Vam večeras (kad dođem doma) poslati još koju sliku malčiranja. Mogu opet ponoviti: iznimno sam zadovoljan malčerom i imate bezrezervnu preporuku!

Nadam se da ne odgovaram prekasno na mail; bio sam na sastancima pa nisam bio u mogućnosti...
Lijep pozdrav
Miro"
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
a mislis da gramip ima kineski? :mrgreen:

kod mene na gs 50 je comer industries - made in italy

nisam ponio mobitel a neda mi se vracat da poslikam :x
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
neznam kakav ima gramip....i nebi se štel mešati kakav ima...sam znam da je tehnos puno bolji od gramipa...bez uvrede...8)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
neznam kakav ima gramip....i nebi se štel mešati kakav ima...sam znam da je tehnos puno bolji od gramipa...bez uvrede...8)

Čestitam na kupnji8)8)

ALI,ovakav komentar ne drži vodu zbog više razloga..Nisi radio ni sa gramipom ni sa ovim svojim pa neznaš kak radi jedan a kak drugi,ili možda jesi?

Getriba ko getriba,moguče da je ista i na Tehnosu,Gramipu a i na INO malčeru,jer getribe ne proizvodi ni jedna tvronica posebno..

Gledao danas jedan Gramip malčer i ne izgleda loše napravljen,čak ni nemam nekje riječi zamjerke osim kaj nema bočni pomak..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nit sam ja nit je itko drugi rekao da je tehnos losiji. vjerujem da je kvalitetniji i jaci od gramipa. ali netreba ni gramipa podcjenjivati kao sto vidim da si vec poceo :mrgreen:

sto se tice reduktora, nebi se cudio da ima jos dijelova zajednickih, ne samo izmedju te dvije marke, posto ipak svi oni narucuju gotove dijelove i onda sklapaju u hrpu. tako to ide u danasnje vrijeme

ali bez obzira na sve, cestitam na kupnji i neka dobro i dugo sluzi ;)



koji je to model, koliko ga dugo imas i kako si zadovoljan s njim?
 

turki

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
118
nit sam ja nit je itko drugi rekao da je tehnos losiji. vjerujem da je kvalitetniji i jaci od gramipa. ali netreba ni gramipa podcjenjivati kao sto vidim da si vec poceo :mrgreen:

sto se tice reduktora, nebi se cudio da ima jos dijelova zajednickih, ne samo izmedju te dvije marke, posto ipak svi oni narucuju gotove dijelove i onda sklapaju u hrpu. tako to ide u danasnje vrijeme

ali bez obzira na sve, cestitam na kupnji i neka dobro i dugo sluzi ;)






koji je to model, koliko ga dugo imas i kako si zadovoljan s njim?

Oko pet godina i malčar je prva lig 2,5 metara s posmakom.
Pomalčiro je oko cc 200 hektara uglavnom zaraščeno zemljište,jednom promjenio bate i šarafe i ležaje na valjku.
Prilično masivne konstrukcije ja sam zadovoljan njime.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
znaci to je gs60 - 250?
zanimao sam se za njega ali mi je bilo dugo cekati 2-3mj koliko su rekli da bi bio rok isporuke..
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
sa tim se brzinama i ja koristim ali nekad kad dođem na neke neravnine onda kardan preskaće morati cu raskopati možda bi se dalo nešto pojačati a sa malčerom sam i ja prezadovoljan

Drago mi što malčer ispunjava Vaša očekivanja i što ste zadovoljnji sa njime.
Lijep pozdrav.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
neznam kakav ima gramip....i nebi se štel mešati kakav ima...sam znam da je tehnos puno bolji od gramipa...bez uvrede...8)
Ja neznam iz prve ruke ni kakav je gramip niti ovaj tehnos , ali sudeći po kvalitetu varova nešto mi ovaj tehnos ''mršavo'' izgleda
Moram napomenuti da velika većina današnje proizvodnje ima stvarno loše zavarivanje , kao da to rade djeca na praksi
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
gs 55k made in china:confused:

I kod mene, isti malcer i isti reduktor.
Za sada sluzi odlicno, kod mene je 3 ili 4 godine. U sezoni jedanput dnevno se podmaze i gas.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
Ja neznam iz prve ruke ni kakav je gramip niti ovaj tehnos , ali sudeći po kvalitetu varova nešto mi ovaj tehnos ''mršavo'' izgleda
Moram napomenuti da velika većina današnje proizvodnje ima stvarno loše zavarivanje , kao da to rade djeca na praksi

to sam i ja vidio da su varovi nekako slabi, ali nisam htio ništa pisat da nebi došlo do svađe, ovako i ja znam varit, a varim ni 2 pune godine, baš aljkavo. nema tu pravog čovjeka, što napravi stroj to je ajde još nešto, a ljudi sve ostalo zbrljave.
 

Najnoviji postovi

Na vrh