• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Jednostavno prebrzo se okreće , ako tome dodamo i debalans čisto sumnjam da ti i 30ka može pomoći
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pa upravo zbog toga sam mislio da probam ređe ulje usuti, jer mu je režim rada totalno promenjen u odnosu na to za čega je namenjena.
Mislim da mu sipam još više nego što sad ima, da ga bude više u krakovima(gde su poluosovine), da bolje odvodi toplotu...:scratch
No otom, potom videću kako će se ponašati sa ređim uljem, pa javim ako ima promene...


pozzz joe!:weedman:
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
Hvala Kosjerac! Evo jedne iz faze proizvodnje:)

IMAG0428.jpg


Nosač je flah 40x8 mm. Učinilo nam se tanko pa smo ga poduplali. Morali smo ga malo zarezati tamo gdje sjeda na diferencijal jer je širi pa smeta vijcima. Drže ga 4 vijka od 8mm tvrdoće 10.8 ili tako nešto. Ova donja pločica što drži nosač je od kardana od auta koja i inače dodje tu na diferencijal.
Inače dobar dio ove kosilice je rasipač gnojiva:). Onaj "kockasti" plavi. Iskoristili smo onaj jaram za kopčanje na traktor i limove od koša (vide se ovdje 4 trokuta).

Pozdrav

ja imam isto takav malcer domace proizvodnje ali mi trese u pm a isti diferencijal je samo sto je moj sirok 130cm i vucem ga sa ursusom c 335 jedino sto ispod imam umjesto poprecnog flaha zeljezni kotac prodjera 80cm i on je postavljen tocno u sredinu i ne plese jedini je problem sto trese i sto je bucan u pm i na njemu su montirana 4 noza inace napravi za 10
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pa jesi li pokušao makar na neki primitivan način da balansiraš radno tijelo
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pa ima načina :roll:
Prvo okreći rukom nož a centru nosača noža donesi neko piskaralo (flomaster recimo) i tako odredi osu vrtnje , skini nosač i noževe , probuši malu rupicu u taj centar , navuci na neku osovinicu sve to , fiksiraj noževe (pripecaj aparatom) da ostanu razvučeni u ''letećem'' položaju i onda stavi noš poprijeko , strana koja bude padala je teža , ili nju olakšaj ili na kontra stranu dodaj tereta , navarivanjem ili dodavanjem vijka i matica
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
Italija, po Njemačkoj toga nemaš,oni imaju one humus malčere na širenje
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Jedno pitanje?
Naime imam rucno izradjen malcer od Ladinog diferencijala, tj. ovaj helikoptrer kako ga neki zovu!
E sad...ja sam blokirao trkace, i unutra je ulje SAE90 i previse se greje ceo diferencijal, pece kad stavis ruku na kuciste!
Neznam kad bi zamenuo ulje na manju gradaciju, recimo SAE30...dali bi se toliko zagrevao?
Uglavnom ja cu svakako probati ovu varijantu, samo me zanimaju misljenja :supz:
pozzz joe!

Sipano SAE30 umesto 90, i probano pre 6-7dana!
I prvi utisci su odlični, što se zagrevanja tiče, a za podmazivanje neznam...
Ne pregreva se dif. toliko, tj. ni blizu kako je bilo prošle godine!
Sad je bilo još toplije 38 u ladovini, a sunce pržilo pošteno.
pozzz joe!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pa onda i podmazivanje zadovoljava , da nije dovoljno grijao bi se od nedovoljnog podmazivanja
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Jel ima ko Maschio Barbi model malčera?
Kako je njime zadovoljan?
Na kojoj je visini priključak kardana u radnom položaju?

fala :)
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Jel ima ko iskustva sa Sigma malčerima?
Kakvi su kaj se tiče kvarova?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
za sigmu neznam ništa... al znam da bude ovakav ili možda čak i ovaj kod mene u dvorištu...

DSC01287.jpg

DSC01286.jpg

DSC01288.jpg
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
radna širina 2m, ima čekiče 18 komada, potrebna snaga traktora od 60-80 ks...cijena na pp
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
zasto nejdes na veci? u kukuruzu ga lako za casea zakopcas a u laksim poslovima to mf-u nebi smio biti problem.
otvara li se u radu onaj poklopac ili je zatvoren?
moze li i meni na pp cijena da usporedim malo?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
zato jer bude mf to tiral...poklopac se od iza dade otvarati...to je inače profi malčer i taj je teži za 160 kg od onoga koji nije profi , govorimo o tehnosu , ima veči rotor, znači čim je profi odmah je i dugotrajniji...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Čije je to proizvodnje taj Tehnos??? Prvi put vidim i čujem, može cijena na pp.

Usporedba s gramipom???? kvalitetivno i cjenovno??
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
zato jer bude mf to tiral...poklopac se od iza dade otvarati...to je inače profi malčer i taj je teži za 160 kg od onoga koji nije profi , govorimo o tehnosu , ima veči rotor, znači čim je profi odmah je i dugotrajniji...

Ovo "profi" mi nekako izgleda marketinški trik..

Koliko je taj "profi" skuplji od običnog takvog?

I da nemoj uzimat 2m,jer to tjera traktor 50ks.
 
Na vrh