• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Na 540 se išlo samo prvoj sporoj i samo je išao u visoku travu, bez kupina ili bilo čega drvenastog. Bilo koja viša brzina bi ga zagušila.
Napravi ti po svom, ja ti samo dajem svoja iskustva.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
ja sam imao strojo metalov 130cm na tomo vinkoviću 732 pa smo stavili na imt539 da probamo ima ga šta vrtiti u gustoj travi od 150cm visine prva spora ili druga spora.a sa tim od 230 nemožeš sigurno ni mrdnuti u velikoj travi

sad sam kupio zanona čekićara skoro ga duplo lakše vrti kad otvorim zadnja vrata nego roto.sad tek vidim šta je malčer. za strojo metala nemam nikakav prigovor osim da mora imat valjak obavezno na neravnom terenu šta oni nisu baš prakticirali na manjim malčerima al treba.
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Ma daleko od toga da ga ne osjeća, zato mi preporučamo minimalnu radnu snagu za malčer od 2,3 m 35 kW ( možete vidjeti na našoj internet stranici ). Međutim navedeni malčer je prvenstveno voćarski malčer koji se koristi za redovite košnje. Treba biti realan i ne smije se pretjerivati, a ovaj video je skroz realan i u takvim uvjetima takav traktor radi sa tim strojem, a za ostale uvjete je navedena potrebna snaga.
 

tomislav.m.

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
68
pozdrav od tomislava.trebam pomoc,kupujem malčer pa me zanima koliko konja treba za koji.ja imam masseya 70 konja.a malčer sam naso 2,5m.jel to preveliko za mene
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
zavisi sta hoces malcirat. vrtit ce to on bez problema ali u vecoj masi ce sigurno imati pune zube..
 

tomislav.m.

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
68
zavisi sta hoces malcirat. vrtit ce to on bez problema ali u vecoj masi ce sigurno imati pune zube..

ma samo trava bi bila u pitanju,naso sam malcer na njuskalu pa sam razgovaro prvo sa sinom on kaze da je velik da on ima maseya 90 konja i bude mu puna kapa.nakon dva dana pricam sa njegovim ocem on kaze da moze travu bez problema.pa sad neznam.nisam nikad radio sa tim.ajd ako vam nije tesko da ga pogledate na njuskalu i kazete mi dali vrijedi te pare.10 000kn.malčer krobath ima samo jedan.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva...5-m-profi-zamjena-kosu-skupljac-oglas-5300669

malcer-krobath-250-2.5-m-profi-zamjena-kosu-skupljac-slika-14110865.jpg


malcer-krobath-250-2.5-m-profi-zamjena-kosu-skupljac-slika-14110868.jpg


taj se naradio..
treba vidjet kakvi su nozevi, probat zavrtit pa vidjet dali trese.
mozda bi se dalo naci nesto bolje za te novce ili koju kunu vise? tvoj izbor..

ako ga nebi mogao vrtiti, uvijek ima brzina nize ili nakon prvog prohoda ne ici sa cijelom sirinom. sve zavisi sta se malcira. u velikoj travi bi mu mozda 2m bilo puno. u nekoj manjoj bi i sa 3m radio..
 

Rancher

Član
Tu od
4 Velj 2011
Poruka
135
Da se i ja ubacim s obzirom da se radi o mome malčeru.
Ja s tim malčerom nikada nisam kosio travu nego malcirao zapustene parcele i šikaru, i 90 konja mu je onako knap... do te mjere da sam zimus na traktoru ubacio novi set za reparaturu karadanskog kvačila :) star traktor i kardan je dao svoje!
Teoretski s 70 konja ces ti kositi travu s njime i to je to, za nesta ozbiljnije neces imati snage. To ti je i rekao moj stari jer mene nema kuci sad par dana.

Stroj nije novi, nije garaziran i na oko nije posebno izgledan, ali ubija masu bez problema.

EDIT
Ovaj stroj bi ti bio puno bolji izbor za teranje s obzirom da je skoro metar uži
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/malcer-profesional-oglas-4119892
 
Posljednje uređivanje:

tomislav.m.

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
68
ma necu za sada nista onda uzimat jos cu pricekat da naleti nesta menje.bojim se uzet i da na kraju nemam nista od toga,a nije ga bas lako ni prodat.
 

tomislav.m.

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
68
ma znam za brzinu nize al onda je presporo inace ja imam roto kosu sa 4 diska pa to sve napravim sa njom samo par puta prodem i dosta brzo budem gotov.cekat cu nesta manje.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Evo danas smo se malo zezali oko moga malčera , jedan drugar me pitao da mu pozajmim na korištenje da sredi svoje voćnjake

Trava je bila strašna :supris: na mjestima i više nego strašna , do te mjere da se ne vidi voćka ni sa dva metra daljine

slika105.jpg


slika102.jpg


Koliko strašna ? OVOLIKO strašna :roll:
ja sam slikao sa brijega i ne vidi se traktor uopšte
slika100.jpg


slika103h.jpg


Inače malčer radi odlično , ono što na njemu ne valja su noževi koje sam ja naknadno pravio , nešto sam pokušavao od običnih noževa od kosačice i ta akcija nije uspjela , moram naći ili veće noževe ili napraviti ih oz jednog komada kao što su i bili
Znači ako planiram staviti ''leteće'' noževe oni moraju biti i duži i teži , ovi mali ne rade radnju kako treba
 
B

BAGERISTA

Guest
Očeš i ovog prodavat,,,,ili ostaje kod tebe,.....ajde nek ide bez greške..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
e jbg sad, sad si nas navuko da čekamo rezultate košnje, a od trave ni "t" još 5 mjeseci...
aj sretno kad budeš probao!
:partyman:

malcirao je brat pasnjak, ali to je bila mala trava pa nisam imao nekih rezultata za javljat..


ovo je bio pravi test :mrgreen:





:supz:


znaci, imt 533 i gramip gs 50 - 220
nekih 5-6km tamo, 2-3 sata posla ali pauze izmedju i isti taj put nazad.
i ide..

naravno, daleko od toga ta je to kombinacija za neki ozbiljniji posao, ali posto mf nemoze ni prismridit u sljivik (a da ne porusi sljive) morao je mali obaviti junacki posao.




visoka ali rijetka trava i 2. sporom ide bez nekih napora.



tu mu je u 2. sporoj vec bilo malo teze







gusta trava, tu mu je i u 1. sporoj bila puna kapa.

cak i sa nekih 70% zahvata mu nije puno lakse ali eto, napravio je posao.
za pravi posao treba podosta vise konja naprijed, ali za neke sitnarije ili gdje nema mjesta za veci traktor pomogne i ovaj djedica..

sta imt zna sta je tesko
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
dobar je... kak si zadovoljan malčerom? sad poslije žetve moram kupit malčer , mislil sam kupit gramip ks 55 k ,220 cm, znači ovaj što ima vrata iza...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
pa, prilicno sam zadovoljan.
nije neku veliku povrsinu malcirao. cca 20kj kukuruza, pasnjak, nesto oko polja i lovackih ceka. bilo je grmlja i granja ali na cekicima se ne vidi apsolutno nista.
jedina primjedba mi je da se stopa masa izmedju valjka i gume na izlazu.
rekao sam to u gudovcu na gramipovom standu pa su mi rekli da to nije nista cudno, neka slobodno skinem gumu dolje. stavljaju ju samo da bi zadovoljili neke standarde.
drugih zamjerki nemam. ali opet kazem, nije se previse naradio za sada..

sto se k modela tice, vjerujem da je s njim dosta lakse radit. sa jacim traktorom se to ni ne osjeti toliko, ali sa malim svaka sitnica puno znaci..
 

Najnoviji postovi

Na vrh