• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Danas sam pripremio materijal za kućišta ležajeva koja dograđujem , iskreno sve mjere mi se pomutile u ovoj glavuri tako da i nisam nešto mnogo napredovao :rolleyess:
sutra vjerovatno ću da tokarim ta kućiša
 

retro32

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
57
naišao sam na zanimljiv klip o radu gramip roto malčera model T 407,
http://www.youtube.com/watch?v=qpApP4Q7XIY

ovaj na klipu melje sve živo, čak i jedno stablo promjera 6-7 cm(ako ne i deblje)
pa me zanima dali su to realne mogućnosti roto malčera ili je sve isforsirano
u reklamne svrhe ? ili je možda neka specijalna izvedba u pitanju ?
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
jel netko kod nas drzi proizvode od ino brezice iz slovenije ?
tocnije malcer za MTK me zanima pa ak zna neko kakav ducan trgovinu bio bi mu zahvalan

imag0142fx.jpg


evo baš sam balansiro jednog, vidim da je proizvođač ino a kupljen je kod novačića. Znam da on ima trgovinu i servis u zg a da li još negdje to ne znam. Ako ti to pomogne
 
Posljednje uređivanje:

mac1

Član
Tu od
5 Svi 2012
Poruka
38
evo baš sam balansiro jednog, vidim da je proizvođač ino a kupljen je kod novačića. Znam da on ima trgovinu i servis u zg a da li još negdje to ne znam. Ako ti to pomogne[/QUOTE]

hvala vam svima , nasel sam kaj sam trazil
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
evo baš sam balansiro jednog, vidim da je proizvođač ino a kupljen je kod novačića. Znam da on ima trgovinu i servis u zg a da li još negdje to ne znam. Ako ti to pomogne

Ajd' pošto se već malo reklamiraš onda i reci koliko košta balansiranje ovog a koliko helikoptera da imamo predstavu u slučaju kupovine polovnog ''sumnjivog'' malčera
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
i mene zanima cijena balansiranja imam malčer od 200cm stavio nove batove pa sad malo trese trebao bi ga balansirati
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Isprika zbog malog kašnjenja... Nisam za računalu uopće bio ovih dana.
Što se tiče cijene balansirana ona je 1000 kn. Ašto se tiče ograničenja nema nikakvih, odnosno rotori mogu bit svih dimenzija i to ne utječe na cijenu (kao što negdje stavlja ovisno o gabaritima).
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
To je cijena i za klasicne malcere i za rotacione ili ima neke razlike?

Ista je cijena jer je ista procedura, nekad se problem riješi u sat vremena nekad ode pola dana, tako da je teško reć što je baš pravedno...
 
B

Bobo

Guest
Znaci, sad ste uvidjeli da valjak iza ipak nije glupost kako ste prije tvrdili?
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Na velike malčere smo ih oduvijek stavljali, a na manje ne. I nije valjak glupost ali je za naše malčere do širine 1.5 m nepotreban, štoviše čak mu i smeta za malčiranje u rikverc.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
727
ovako, trebala bi mi mala pomoć.
Trenutno smo u kupovini malčera za Imt 539. Traktor je malo radio, tako da vjerujem da ima konja.

E sad, odluka je pala na Gramip gs 55 160. Cijena je oko 15000 u trgoagenciji, najviše mi odgovara kupnja na 6 rata.
Imam frezu također od gramipa, AT20 150, fergi šiba s njom ko lud.

Također mi se čini da za malčer treba manje snage nego za frezu.

Malčirao bi relativno travu i draču, za nešto veće od palca nije mi problem stavit u prvu sporu.

Tako da dajte malo ocjene i preporuke.
 
B

BAGERISTA

Guest
Uzmi njihovega nečeš požalit,,,,,,,,,ko god ga ima zadovoljan je,,,nisam čuo neke probleme oko njih...........
A da če ga lakše tijerat neče,,,,,,,,,,,,,ako uzimaš s Y noževima,,,onda če ič i s 1600,,,a sa čekičima,,,bimu bilo malo muka,,,,,.
Svejedno,,,,i moj je 1600,i ide bez greške..
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Imam i ja gramipov malcer gs55k sirine 180 mislim da je oko 3 godine kod mene. Negdje na forumu su slike dok sam ga dovezao. U nedoumici sam da ga prodam jer mi je mali i pogrijesio sam sto odmah nisam uzeo 220 sirine pa ti savjetujem da dobro razmislis dok nije kasni.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
727
Koliko san vidio, gs 55 dolazi za batovima. neznam ako postoji verzija sa nozevima.
Također, nije mi problem ici u prvoj ili drugoj sporoj.
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Patrik, ja ti imam isti ovaj kao i Kićo GS55K od 180cm i mogu ti reći da ako gledaš one tablice od Gramipa koje uparuju dužinu malčera i potrebnu snagu da se ne vodiš time.
Prvenstveno, it razloga što je njihova donja granica potrebne snage traktora premala.
Za ovaj moj piše da je potrebno minimalno 40ks što se slažem, ako ti treba za pomalčirati manju površinu recimo 1000m2, ali da s njim radiš na njivi treba ti traktor od minimalno 60 ks.

Dogodi se to da se traktor počne pregrijavati recimo na IMT-u 540 kojeg koristim se to događa i skurio sam ga prošle godine.
Dok se naprimjer IMT 558 već dobro nosi s tolikim malčerom.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
727
ne vjerujem da ce se moj imt pregrijat ako malčiram zaraslu njivu, gdje je samo nekoliko grančica debljih od palca.

također vidim da vi svi pičite sa tim malčerima u 1 brzoj...pa normalno da ce skurit...

kada frezam sa 160 cm, neide u prvo brzoj...nego se stavi u prvu sporu i traktor se ne muči, nego pjeva.

sada baš gledam na stranici od gramipa, model od 140 i od 160 imaju isti broj čekića, 12 komada. samo je razlika u težini, oko 30 kila te 20 cm veca širina
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh