• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

B

BAGERISTA

Guest
Odličnmo odrađeno,,,,,,.......
Jesi ga sam slaga,,,,,,,,,,,,ali svakako pedantno..
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
evo Imbra, oko ovih stranica imaš samoizradu http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=16140&page=94

Hrvoje, evo malo posuđujem sliku od Bobe:


čovik ovu štanjgu napravi sa prešom, ta preša mora imat neki kalup da dobije ovako jednako popigano, nisam ga pitao s čime radi izradu, ali vjerojatno je strojna, znači stroj izreže izbuši i ispreša ovu elisu...

i vjerujem da su u tom slučaju minimalni debalansi, i premale vibracije da bi nešto napravile tvornički zavarenom kučištu...

i samo kažem da "na ruke" je jako teško napravit precizno kao što to stroj napravi...

a noževi su identični, i kad se potrgaju ili pohabaju, oba se stavljaju novi, a ne jedan novi a drugi stari... mislim, to je čista logika...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Malčer stigao :partyman:

pogoni i sve je jako masivno , mogućnost montaže ''pipalica'' vrlo lako izvediva pošto su one već i bile
slika078.jpg


odmah sam ga i probao , neka žara skoro metar visine jede je kao aždaja
slika077h.jpg
 

mac1

Član
Tu od
5 Svi 2012
Poruka
38
ino brezice ?

jel netko kod nas drzi proizvode od ino brezice iz slovenije ?
tocnije malcer za MTK me zanima pa ak zna neko kakav ducan trgovinu bio bi mu zahvalan
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
evo Imbra, oko ovih stranica imaš samoizradu http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=16140&page=94

čovik ovu štanjgu napravi sa prešom, ta preša mora imat neki kalup da dobije ovako jednako popigano, nisam ga pitao s čime radi izradu, ali vjerojatno je strojna, znači stroj izreže izbuši i ispreša ovu elisu...

i vjerujem da su u tom slučaju minimalni debalansi, i premale vibracije da bi nešto napravile tvornički zavarenom kučištu...

i samo kažem da "na ruke" je jako teško napravit precizno kao što to stroj napravi...

a noževi su identični, i kad se potrgaju ili pohabaju, oba se stavljaju novi, a ne jedan novi a drugi stari... mislim, to je čista logika...

sve 5, samo kad si reko kalup mene to odmah asociralo na ljev hehe. Nisam uopće razmišljao o preši, a to da, ima oslonac neki preko kojeg gura ostatak, naravno da što manje operacija, greške su manje. Ako radi sve na jednom stroju tim bolje, ako seljaka na drugi pa na treći, onda se one gomilaju (više sitnih).
Međutim, opet kažem, vidio sam noževe ili kao one šape kaj dodju na rotor od malčera, iz istog kompleta i bile su razlike ako se ne varam i preko 100g, jedna je težila cca 900 druga 800, a kad gledaš jednake. Zato je mene to malo povuklo na drugu stranu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
Čim imaš zavarivanja oko sredine, imaš umbalansa. Nikaj n znači točno savinuti, jer ga zavar pomakne i gotovo...
Najviše mi se sviđa kad je rotor izrezan z jednog komada, a na njamu grbavi noži.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Malčer stigao :partyman:

pogoni i sve je jako masivno , mogućnost montaže ''pipalica'' vrlo lako izvediva pošto su one već i bile
slika078.jpg


odmah sam ga i probao , neka žara skoro metar visine jede je kao aždaja
slika077h.jpg

vidi vraga,pa ti se ponovio.đe si ovog ušićario?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
:mrgreen: ovoga sa zaplijenio za sitne novce od čovjeka koji uvozi polovne mašine sa zapada.
Baš sam juče išao kod drugara koji ima isti ovakav samo malo šireg zahvata da vidim kako su urađeni ovi diskovi koji prate voćke i oduševio sam se izvedbom :supz:
za početak ću makar desnu stranu da uradim da proširim zahvat pa onda vjerovatno i desnu
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
:mrgreen: ovoga sa zaplijenio za sitne novce od čovjeka koji uvozi polovne mašine sa zapada.
Baš sam juče išao kod drugara koji ima isti ovakav samo malo šireg zahvata da vidim kako su urađeni ovi diskovi koji prate voćke i oduševio sam se izvedbom :supz:
za početak ću makar desnu stranu da uradim da proširim zahvat pa onda vjerovatno i desnu

nisam ni sumnjao u tebe.koja je marka?

jel netko kod nas drzi proizvode od ino brezice iz slovenije ?
tocnije malcer za MTK me zanima pa ak zna neko kakav ducan trgovinu bio bi mu zahvalan

koji te model tačno zanima?sa čekićima ili sa elipsom?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
K

kmica

Guest
nisam ni sumnjao u tebe.koja je marka?



koji te model tačno zanima?sa čekićima ili sa elipsom?

Ovo što je kupio Savo je Humus - dobra Njemačka marka. Ima na netu dosta o njoj....
pozdrav
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Nemam pojma :scratch crveni je :lol:

dobra marka :mrgreen:

koji te model tačno zanima?sa čekićima ili sa elipsom?

sa cekicima[/QUOTE]

neznam gdje si tačno ali najbolje odi u Brežice i kupi tamo.Direkcione.Samo da znaš i oni imaju kod nekih modela kineske reduktore.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
bas sam htio to napisat ti humus malčeri su profesionalni,oni imaju pripremu kardan za vuceni atomizer iza i jako dobro rade
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
P i ima on na sebi naljepnicu ''humus'' ali je dolijepljena pa nisam je shvatao za ozbiljno
inače da je masivan , jeste , ovaj kod kolege što sam gledao je zahvata oko 330-340 cm a na istoj je konstrukciji kao i moj

moj predviđam da bude širok oko 200-240 cm , zavisno koliko ''helikoptere'' uklopim sa strane , sada je osnova 140cm , predviđam male na pipalicama da budu 40-50 cm prečnika
 

Najnoviji postovi

Na vrh