• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
iskreno sam mislio da ni u prvoj sporoj neće moć vrtit :)
opet se vračamo na ono, kakva potreba, takav stroj...

mali imt je za travu kosit, za šikare treba nešto jače...
vidi se na slikama da je lipo pokosil ledinu, pa i sa prevelikim priključkom, ne da se mali :) :supz:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
tako je. samo prilagodit prikljucak traktoru, ili obrnuto i to je onda posao..
mali traktor moze sve sta i veliki. samo malo sporije :)
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Bio sam kod tog čovjeka. Nino obrt u Istri, dovozi strojeve iz Italije, ono što sam vidio je bilo u ok stanju. Definitivno nije muljator. Mislim da se sa njim možeš i dogovoriti da ti potraži nešto određeno.
 
B

BAGERISTA

Guest
Čovijek doveze i doma,,,,,a cijene su dobre,,,,ili ako ne odi pa si sam traži preko.......
Osobno ga poznam,,i mogu reč,,da je do sad ispa fer i korektan par puta,šta ja znam..............
 
B

BAGERISTA

Guest
Nemam pojima,,,,,,,,,,,,,forši ga ne gleda,,,,ili možda crka komp...
Zovi ga javit če ti se......hebeš mail...:mrgreen:ja svoje ne čitam skoro nikad..
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,313
Nije mu crka komp kad ažurira slike....Svako toliko doda nešto novo....imas pravo, bolje zvati
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
Gramipov malčer

Mislim si kupiti gramipov malčer i zanima me da li je to dobra odluka i razmišljam se između gs60 (220cm) i gs51 (220cm) i nekad će ga vuć proxima 90 a nekad Zetor 6245.
 

zoki_008

Novi član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
23
Pozdrav forumasi,

odlucio sam se na uradi sam varijantu malcera i nakon cca 2 tjedna rada evo rezultata. Recept je bio jednostavan: ide gore ono sto imam u garazi.
Trosak: elektrode, ploce za brusilicu i nozevi. Nozeve narucio od Mega-ing-a (200kn).
Sirina je 150 cm, diferencijal od Fiata 125p (cca 1:2,5). Nije jos imao neki ozbiljniji test, kosio sam izmedju oraha - vecinom ambrozija pol m do m kako gdje ali ne pregusta i s Ursom 355 ide 3. direktnom bez problema.
Savjete i neke ideje sam posudio s foruma;) Zahvaljujem ovom prilikom.

IMAG0429.jpg


IMAG0430.jpg


IMAG0431.jpg


IMAG0432.jpg


IMAG0433.jpg
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Mislim si kupiti gramipov malčer i zanima me da li je to dobra odluka i razmišljam se između gs60 (220cm) i gs51 (220cm) i nekad će ga vuć proxima 90 a nekad Zetor 6245.

zasto 220cm kad se oba rade i u sirim izvedbama? koliko ti je proxima siroka?
mislim da nitko na forumu nema neki od ta dva modela..
 

zoki_008

Novi član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
23
Hvala Kosjerac! Evo jedne iz faze proizvodnje:)

IMAG0428.jpg


Nosač je flah 40x8 mm. Učinilo nam se tanko pa smo ga poduplali. Morali smo ga malo zarezati tamo gdje sjeda na diferencijal jer je širi pa smeta vijcima. Drže ga 4 vijka od 8mm tvrdoće 10.8 ili tako nešto. Ova donja pločica što drži nosač je od kardana od auta koja i inače dodje tu na diferencijal.
Inače dobar dio ove kosilice je rasipač gnojiva:). Onaj "kockasti" plavi. Iskoristili smo onaj jaram za kopčanje na traktor i limove od koša (vide se ovdje 4 trokuta).

Pozdrav
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Jedno pitanje?
Naime imam rucno izradjen malcer od Ladinog diferencijala, tj. ovaj helikoptrer kako ga neki zovu!
E sad...ja sam blokirao trkace, i unutra je ulje SAE90 i previse se greje ceo diferencijal, pece kad stavis ruku na kuciste!
Neznam kad bi zamenuo ulje na manju gradaciju, recimo SAE30...dali bi se toliko zagrevao?
Uglavnom ja cu svakako probati ovu varijantu, samo me zanimaju misljenja :supz:

Za 2/3 dana cu ici da kosim, pa cu verovatno uociti razliku...jedino da nebudem nesto skrsio zbog redjeg ulja u difu?


pozzz joe!
 

Najnoviji postovi

Na vrh