• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Evo moga silo tarupa, Norveska proizvodnja.

[YT] ?v=n3v9WZrUQbg&list=HL1349086845&feature=mh_lolz [/YT]

slika-1213-2012-09-1349039322-velika.jpg


slika-1213-2012-09-1349098873-velika.jpg



slika-1213-2012-09-1349116676-velika.jpg


slika-1213-2012-09-1349114099-velika.jpg
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
molio bih pomoć. radi se o malčeru gramip gs 55-180, dali netko zna točnu dimenziju remenja koje ide na njega idu 3 komada,dužina je mislim 1250 ali dali treba paziti i na širinu i dubinu... te oznake me zanimaju. budući ih na remenju nema a po uzorku gdje sam pitao nemaju. te dali znate gdje ima za kupit. hvala.

imam ja isto takvog...kupil neki dan sva tri nova, neka žnj firma za 75kn...pomalčiral 8 rali kukuruzovine i malo su se tek nategnuli...to se lako opet našpana i teraj dalje...:drinkers::mrgreen:
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
imam ja isto takvog...kupil neki dan sva tri nova, neka žnj firma za 75kn...pomalčiral 8 rali kukuruzovine i malo su se tek nategnuli...to se lako opet našpana i teraj dalje...:drinkers::mrgreen:
ja imam problem da mi se masa zaštopa negde unutra, i to opterečuje remenje i traktor, imaš li kakav savjet?
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
nema oznaku k, samo gs

Onda imaš običan bez klapne.
k ti znači kao "kukuruzovina" da može malčirati puno mase. Tako su meni objasnili u Gramipu.
Moj je k pa se i on nekada zaštopa ako malčiram mokro.
Imam ti dva prijedloga kako da to riješiš.

1. Malčiraj kad je suho.
2. Ručni rad, flekserica, panti...
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
ja imam problem da mi se masa zaštopa negde unutra, i to opterečuje remenje i traktor, imaš li kakav savjet?

hehehehe...naravno, imal sam isti problem...dok je kukuruzovina suha ide bez problema,al dok malo vlažno nejde za vr***...
...rješil sam ga baš ovih dana...skini onog crnog poklopca otraga i ispod njega dole je jedna crvena prečka od "U" profila...ta prečka je uzrok svih boli i problema...treba ju odrezat van i dalje teraj kak te volja i po suhom i vlažnom...ja onog poklopca više nisam ni stavljal gore...:roll::partyman:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
meni se je znao stopati izmedju one gumene zastite i valjka.
tu gumu sam skinuo i od tada se nije niti jednom zastopao. ali nisam ove godine jos bio u kukuruzu s njim..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Posudio sam malčer od kolege Belca, par strnaka proći i nešto sitno kukuruzišta, 565 ide fino s njim, malčer je INO ELITE 225.

Slika2301.jpg

Slika2300.jpg

Slika2302.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
u kojoj brzini si radio? 1. brza?

Mislim da teško..Idealno 3 spora..

Ni ja sam u ovakav korov nikad nebi išao više od 5-6km/h,samo zbog toga što to nebi bilo kvalitetno samljeto...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
3. spora, idealno mu je da stigne dobro samljeti, nekih 2000 okr. gasa.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=kIt6hgI8PxE[/YT]

uslužno malčiranje danas
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
dali ima netko malcer od Maschia kakva je kvaliteta jer sam naletio na ovo a cijena je vise nego povoljna, da nije neki kinez ofarban u talijansku boju????

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/malcar-maschio-model-giraffetta-160-si-akcija-oglas-4870672

sudeći po ovom link-u trebao bi biti orgigi talijanski.http://www.maschionet.com/catalog/product/giraffetta/en_GB
e sad gdje ga oni rade....
ako ceš ga koristiti sa Doradom, možda bi se mogao pojavit problem da je malčer preslabo građen u odnosu na snagu traktora, jer prema brošuri treba od 35-45 KS za ovaj 160cm. Možda bi bolji izbor bio GIRAFFA, - http://www.maschionet.com/catalog/product/giraffa/en_GB ... ,al sad se vjerojatno javlja drugi problem- cijena.
 
Posljednje uređivanje:

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
ovo je orginal jer da nije ne bi ga prodavao agroklas koji je generalni zastupnik u hrvatskoj za Lamborghini i Maschio.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ovo je orginal jer da nije ne bi ga prodavao agroklas koji je generalni zastupnik u hrvatskoj za Lamborghini i Maschio.

tko garantirà da se malceri od maschia ne rade u kini ????

mislim da je to u brosuri minimalna snaga traktora.... a rad bim vidjeti traktor od 40ks da digne rastegnuti malcer, garant bi se prevrnuo.


sutra nazovem Agro-klas pa da vidimo iz prve ruke.
 

Najnoviji postovi

Na vrh