• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,170
Neznam za tebe,al na mojem je EKO test konstantno bolji neg na autu :(giggle)::(giggle):
 

Mandula

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
32
U travnju uzeo sam pomični malčer cortese i priključen je na IMT 549.
Širina malčera 140 cm, masa 340 kg.
Budući da su se neki raspitivali o takvom malčeru, tada sam obećao da ću javit koliko sam s njim zadovoljan. Za sad sam radio nekih 50 sati, znam da još treba puno rada da se vidi kako će se pokazat, ali ovo malo što je radio, zadovoljan sam sa odrađenim poslom. Malčirao sam travu i žbunje i šikaru uz zidove (jasen, divlja lijeska i sl). Jedino, da danas kupujem takav malčer (bilo kojeg proizvođača) uzeo bih homokinetički kardan jer kad malčer gurnete skroz u stranu, čuje se da je to za kardan preveliki kut.
Evo nekloiko slika malčera i prvog malčiranja s ovim malčerom, a ujedno je to bio i meni prvi rad sa malčerom.

20150509_184902.jpg

20150509_184913.jpg

20150509_194201.jpg

20150509_194223.jpg

20150708_122841.jpg

20150708_122809.jpg



Pozdrav
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Mandula, koliko vidim, radi jako lijepi posao. A i na malčeru se ne vidi previše tih 50 sati rada. Kako se imt ponaša dok je skroz desno malčer, ništa te ne baca?
 

Mandula

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
32
ibosilj, ako naglo pomičeš malčer u stranu, to malo zaljulja traktor. Bilo bi dobro imat koji uteg sa ljeve strane traktora, ali ako si nježan na komandama i ovako je ok.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
A kak si riješil vanjsku hidrauliku: dodatnom pumpom ili?
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
ibosilj, ako naglo pomičeš malčer u stranu, to malo zaljulja traktor. Bilo bi dobro imat koji uteg sa ljeve strane traktora, ali ako si nježan na komandama i ovako je ok.


Vjerujem da ga zaljulja, i većeg traktora bi ta masa bacila, nego znam čovjeka koji ima maschio giraffu 160 cm, pa ju nosi na traktoru od 120 ks, ima to za malo deblje granje i grmove kraj puteva, on mi rekao da mu zabaci traktor od 6 tona kad je malčer skroz desno, a uhvati malo veću granu.
 

Mandula

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
32
ZJ,
Nije dodatna pumpa već je nadograđena postojeća instalacija, opisano je na zadnjoj strani Mehaničarska radionica- Hidraulika IMT, ali to je isto ono što je ranije u ovoj temi pisao Pjero.
On je čak imao i film (možda je još uvijek na youtube) kako to funkcionira.
Nakon pogledanih njegovih slika i tog filmića i ja sam odlučio napraviti tako nešto.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Danas pri normalnom malciranju samo izbaci sklopka na kardanu, vrti se u prazno, ne skljoca , malcer stoji. Kardan nema 20 radnih sati? Jel ima tu kakav osigurac unutra ili je gotov?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Jel' frajlauf u getribi ili na kardanu?
Ak je na kardanu, rastavi i pogledaj kaj je.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Sklopka na kardanu, reduktor nema zastitu. Vidit cu sta u trgovini kazu posto je novo zbilja, ak ne rastavit pa vidit sta je iskocilo. Mozda ima neka caka
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Danas pri normalnom malciranju samo izbaci sklopka na kardanu, vrti se u prazno, ne skljoca , malcer stoji. Kardan nema 20 radnih sati? Jel ima tu kakav osigurac unutra ili je gotov?

Jel možeš osovinu na malčeru okrenut?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Ak imaš račun, reklamiraj i ne zezaj se .
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Prave se grbavi ovi u trgovini kao nisu nikad ni culi da postoji garancija na kardan haha, pa ce kao provjerit.
Da sve se vrti sto se tice malcera,nije se ni dogodio nikakav udarac niti nista, samo je prestao sjeci travu, i to malu. Koliko para toliko muzike izgleda
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Priprijeti im malo inspekcijom, novinama, Potrošačkim kodom...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ma pusti ti to , priprijeti batinama to je efikasnije :icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl: .
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,163
Gdje sa strane? Malcirao sam izmedju krumpira i graha gdje je trava bila.

Evo jedna slika izvana :)
9ffb4c86268b04900dbc37be86c58be1.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh