• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Žac, ak tvoj ima i=2,8, onda se to oko 120m/s. Nebi mu bil blizu...

Iwanho, netreba smanjivati okretaje motora. Regulator je taj koji dozira količinu goriva a ne okretaji sami. Okretajima se ograničava snaga motora, ali motor može i više trošiti neg na većim okretajima, i biti više opterećen.

ZJ,
samo sam se osvrnul na tvoju opravdanu primjedbu o prevelikoj obodnoj brzini noževa.

Ako radi u manjoj travi, ne bu mu trebalo toliko snage. Dakle, samo sam predložil način smanjenje obodne brzine na sigurniju na način da se kosi (malčira) kad je trava manja i na taj način smanji opterećenje traktora.

Veselilo bi me spoznati, ako postoji, neki bolji način smanjivanja obodne brzine bez zahvata na postojećem malčeru.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Imaš pravo, za brzinu, no ja bi ugradil lančani reduktor na ulazu kutne getribe.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Gdje ima ovakvih noževa za malčer :
xt5gB6a.png
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Jf stoll malčer, tj samo JF

I zanima me tko radi balansiranje malčera? Koja je inače cijena?
 
Posljednje uređivanje:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Na netu ništ nema ili možda paše od kojeg drugog modela? Bil ti je tu baš u ovoj temi jedan dećko kaj rade na terenu,a i na njuškalu mislim da sam naletio na njihov oglas. Napiši balansiranje u tražilicu ili prolistaj temu malo.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Mali može malo a veliki može puno i malo uzimati.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Lagano

Novi član
Tu od
18 Srp 2016
Poruka
4
Ovako drustvo zanima me imam malčer Geo 205 cm koliko bi remeni trebali biti našpanani kad sam skidao poklopac sa strane gdje je remenje i remenice onako propadaju za debljinu remena kad ih se stisne po meni trebalo bi jace biti naspanano a sad prvi put imam malčer pa nisam pametan.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ništa, ništa, ako su prešpanani budu se brzo potrošili, a ako su prelabavi, proklizavaju i pale se.
 

Lagano

Novi član
Tu od
18 Srp 2016
Poruka
4
Ahaa, a dobroo sve mi je jasno sada. Još jednom hvala.

Samo jos nešto: gornja remenica i donja nisu baš u ravnini: donja je povučena više unutra. Sad moraju li se one točno pogađati ili mora tako biti?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Lagano

Novi član
Tu od
18 Srp 2016
Poruka
4
dobroo hvala i jos jedno pitanjce oko koliko se krece malčiranje znam da ima razlike sta se malčira
 

Najnoviji postovi

Na vrh